Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a tolakodó, más...

Hogy lehet a tolakodó, más életébe folyton beleszóló embereket leállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés egy tegnapi esemény kapcsán merült fel bennem, bár ez nem egyszeri eset sajnos. Szóval tegnap úgy jött ki a lépés, hogy találkoztam az egyik barátnőm (nemrég ismerkedtünk össze egy fogászaton, ő ott asszisztens) anyukájával, mert megkért menjek át hozzájuk, amíg összepakol 1-2 dolgot és utána mehetünk tovább a dolgunkra. Kedves nőnek tűnt, kérdezgetett, hogy hol lakom stb. A történethez tartozik az is, hogy bár 27 vagyok, most lesz fogszabályzóm, mert megelégeltem, hogy nem úgy állnak a fogaim, ahogy én szeretném, későn érő vagyok kissé.. :D Anyáék már kamaszként el akartak vinni, de akkor ellenálltam a fogszabályzónak. Erre majd még visszatérek.

Tehát beszélgettem az anyukájával, aki tudta a barátnőmtől, hogy már 5 éve együtt vagyunk párommal, róla is érdeklődött, majd megkérdezte mosolyogva, hogy na és mikor leszünk igazi család. Nem teljesen értettem elsőre, hogy most mégis mire gondol, amit mondtam is neki, valamint hozzátettem, hogy hát már most is egy család vagyunk, esküvőt meg egyébként 1-2 év múlva tervezünk. Erre anyuka: Ja, hát ő a gyerekre gondolt, mert hát azért az mégis csak kell, anélkül nem is vagyunk igazi család. Na hát itt kissé azért felhúztam magam. Mi abszolút nem akarunk gyereket, sem most, sem később, nem szeretjük őket stb és marha irritáló mikor rendszeresen betalálnak (mert egyébként a rokonságtól is kapjuk ám az állandó nyaggatást) azzal, hogy de kell, „csakmert”. Tudom, nem kellett volna felvegyem, de ez már a sokadik alkalom, hogy rokonok, ismerősök fújják a gyerektémát és most tényleg felhúzott ezzel a mondattal, h gyerek nélkül nem is lehetünk soha igazi család. Megmondtam neki kulturáltan, hogy nem egy gyerektől lesz család a család, különben is ez a mi dolgunk, egy gyerek rengeteg felelősség és pénz, nekünk ez így jó. Na és itt jön képbe a fogszabályzó, ami rengeteg pénzbe kerül, mert ugye nincs rá ennyi idősen már TB támogatás, fehér színűt tetetek, ami 2x annyi, mint a fém, szóval durván lesz vagy 600 ezer Ft a vége. És barátnőm anyuja ezt tudta, mivel barátnőm ott dolgozik a fogászaton, ott ismerkedtünk meg és flegmán hozzám vágta, hogy hát, akinek több százezre van holmi fogszabályzókra, annak nem lehetnek anyagi gondjai, szóval abba egy-két gyerek is elférne. Nem hittem a fülemnek, de itt még mielőtt bármit is mondhattam volna, barátnőm épp ennél a fogszabályzós résznél lépett ki a szobából és jól „lecseszte” az anyját, hogy ne kezdje már megint ezt a témát és ne turkáljon más életében, majd azzal eljöttünk. Jobb is, mert borzasztóan felidegesített az a nő. Barátnőm nem győzött elnézést kérni, azt mondta h az anyja már csak ilyen, szeret okoskodni és hogy őt is állandóan nyaggatja a gyerek témával.

Komolyan, némely emberek miért érzik magukat feljogosítva, hogy ilyen szinten belemásszanak más életébe és kérdőre vonják, ha azok nem akar gyereket…? Rokonok közül is jó néhányan lovagolnak ezen a témán, hogy de mégis miért nem akarunk, de nézzem már meg XY-t, most szült és milyen szép a babája stb. Meg folyton azt kapjuk meg, hogy de jó munkánk van, jól keresünk, van házunk, minden adott egy gyerekhez. Ez zavar sokakat, hogy mindent megtudnánk adni egy gyereknek, akkor mégis miért nem szülök. Csak épp azt nem fogják fel, hogy mindez semmit nem ér, ha egyszer nem akarunk. Hogy lehet higgadtan kezelni ezeket a pofátlan embereket?


2019. febr. 27. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

AZ ilyet egyszerüen el kell kerülni.


Viszont én eleve nem kezdtem volna egy idegennek a a magánügyeimröl beszélni, hogy van-e barátom, mióta vagyunk együtt, stb

2019. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Van egy általános, elfogadott életszakasz, amit a nagytöbbség lekövet és ehhez próbálnak igazodni az emberek. Ez a "mikor lesz már gyerek? " kérdés is ilyen. Nagyjából olyan, mint a "hogy vagy?", rohadtul nem érdekel igazából senkit, de meg szokták kérdezni, amilyan beszélgetésindító jelleggel. Úgye Te se gondolod komolyan, hogy (talán) a közvetlen környezeteden kívül bárkit is érdekel, hogy mikor fogsz szülni?

Szóval eygszerű közhelyek ezek, amiket nem kell felvenni. Normál esetben válaszként letudja az egészet egy kedves mosoly mellett. Ha meg nem megy, vagy nehezedre esik, ki kell költözni tanyára, nem szabad emberek közé menni és akkor nem szólnak bele olyan dolgokba, amikhez nincs közük :)

2019. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Kár ezt túlreagálni, sok fiatalon teljesen normális nő ilyen lesz 50-60 évesen.
2019. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Nézd, kérdező. Először is a család az nem egy házaspár, hanem apa, anya, gyerek(ek). Ez a család. Ti nem vagytok család, ti csak egy pár vagytok, később pedig majd házaspár lesztek.

A mikor lesz eskuvo/gyerek/kisteso kérdéskörrel semmi problema nincs, épeszű ember erre képes normális választ adni: még nincs tervben, x időn belül tervezzük, nem akarunk. Ezzel a téma kb le is van zárva. Ha téged zavar az ilyen, akkor a "ne haragudj Katika, ez a kérdés nekem túl bizalmas".

2019. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Először is: soha egy kérdést nem tettem még fel ezzel kapcsolatban, úgy hogy nem kell ismeretlenül más tokának esni. Ha nem tetszik a kérdésem, nem kötelező rá válaszolni!


Másodszor nem gondolnám, hogy nekünk kéne tanyára költözni, csak azért, mert néhány pofátlan ember nem tud kimászni a méhemből. Mivel rendszeresen megkapjuk a kérdést, ezért feltételezem érdekli őket, hogy lesz-e gyerekünk, máskülönben minek kérdezgetnék..

Ha megkérdezik mikor lesz gyerek, megmondjuk, hogy nem lesz és kész, nyilván ezzel idáig nincs baj. A baj ott kezdődik, hogy nem akarják megérteni! És nyomják a kéretlen tanácsaikat, a győzködést, na ez az amire nem vagyunk kíváncsiak és amit egy idő után már nem tud higgadtan kezelni az ember.


Utolsó neked pedig csak annyit, hogy jogodban áll tudatlannak lenned, de ezzel nem kéne mellé még fel is vágni, ugyanis egy házaspár bizony családnak minősül, ha tetszik ez neked, ha nem! A gyerek nem tartozik egyértelműen hozzá.

De segítek neked: "A család emberek egy közössége, vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás"

Itt egy másik is: "Családnak nevezzük a szociológiában az olyan együtt élő kiscsoportot, amelynek tagjait vagy házassági kapcsolat, vagy leszármazás, más szóval vérségi (kivételes esetben örökbefogadási) kapcsolat köti össze."


Tehát NEM a gyerektől lesz család a család. És mi igen is egy család vagyunk, évek óta együtt élünk és nemsoká egybe is kelünk. Pont az ilyen tudatlan emberek idegesítenek a legjobban, akik azt se tudják miről beszélnek, de azért mondják.

2019. febr. 27. 12:41
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Draga kérdező.


Átlag embernek a család apa, anya, gyerekek. Férj és feleség az házaspár. A tágabb családba beletartozik a hatvanhetedik nagynened is, ha neked ugy tetszik. Nem a jogi fogalom a kerdes. Kérdezz már meg pár embert a környezetedben, hogy szerintük mi a család, ahelyett hogy a wikipédiabol idézgetsz.

2019. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Túl van reagálva. Legközelebb szólsz hogy ezt ne tegye szóvá neked mert kellemetlen téma. Ha megint szóvá teszi akkor rákiabálsz hogy álljon már le.
2019. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon együtt tudok veled érezni kérdező, mi is folyton megkapjuk a "Mikor jön már a gyerek", "Hány gyerek lesz", "Miért nem szülsz már, hisz 3 éve házasok vagytok" kérdést.

Sajnos sok b*unkó ember van, aki nem tudja, hogy a gyerektéma abszolút két ember MAGÁNYÜGYE, ami senkire sem tartozik. És ha megmondod, hogy nem lesz gyerek, akkor jönnek AZ "Úgyis meggondolod magad", "Már hogy ne lenne, hisz kell az" okoskodások. Nekünk úgy sikerült leállítani a rokonságot, hogy egy családi összejövetelen, mikor már hónapok óta nyaggattak, borítottuk a bilit és kicsit sem kedvesen elmagyaráztuk, hogy akkor kinek mivel is kéne foglalkoznia, majd felálltunk és eljöttünk. Azóta egyszer nem merte szóba hozni hálistennek egyik se. Szóval sajnos keményen kell fellépni, mert egyszerűen némelyek nem értik meg, ha kedvesen próbálod előadni.

2019. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

67%-os látom nem sikerült megérteni. Nem izgat, hogy az átlagember mit gondol, mert a definíció értelmezése nem úgy működik, hogy adott egy definíció, én meg gondolok egyet és a saját véleményem és gondolatom szerintire formálom át! Igen is családnak minősül egy házaspár is! És aki ezt nem tudja felfogni, azt őszintén sajnálom.

Egyébként nem egy barátunkkal, többek között gyerekes barátunkkal is beszélgettünk erről a témáról és ők is teljesen egyetértettek abban, hogy egy házaspár is család, sőt továbbmegyek abban is egy véleményen vagyunk, hogy nem a gyerek a család feltétele. :)

A kérdésem pedig nem arra vonatkozott, hogy szerinted ki a család és ki nem, mert mi tudjuk h azok vagyunk.

2019. febr. 27. 12:52
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Szuper. Akkor mondd ezt legközelebb annak aki kérdez és már meg is van oldva a problémád. Ha felnőtt nőnek tartod magad, ez nem lehet olyan nehéz. Nem tudom, nekem soha nem okozott gondot, ha valaki feltett kérdést, azt megvalaszoljam. Ha téged zavar, akkor mondd, amit már javasoltam és ezzel a téma le van zarva
2019. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!