Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a tolakodó, más...

Hogy lehet a tolakodó, más életébe folyton beleszóló embereket leállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés egy tegnapi esemény kapcsán merült fel bennem, bár ez nem egyszeri eset sajnos. Szóval tegnap úgy jött ki a lépés, hogy találkoztam az egyik barátnőm (nemrég ismerkedtünk össze egy fogászaton, ő ott asszisztens) anyukájával, mert megkért menjek át hozzájuk, amíg összepakol 1-2 dolgot és utána mehetünk tovább a dolgunkra. Kedves nőnek tűnt, kérdezgetett, hogy hol lakom stb. A történethez tartozik az is, hogy bár 27 vagyok, most lesz fogszabályzóm, mert megelégeltem, hogy nem úgy állnak a fogaim, ahogy én szeretném, későn érő vagyok kissé.. :D Anyáék már kamaszként el akartak vinni, de akkor ellenálltam a fogszabályzónak. Erre majd még visszatérek.

Tehát beszélgettem az anyukájával, aki tudta a barátnőmtől, hogy már 5 éve együtt vagyunk párommal, róla is érdeklődött, majd megkérdezte mosolyogva, hogy na és mikor leszünk igazi család. Nem teljesen értettem elsőre, hogy most mégis mire gondol, amit mondtam is neki, valamint hozzátettem, hogy hát már most is egy család vagyunk, esküvőt meg egyébként 1-2 év múlva tervezünk. Erre anyuka: Ja, hát ő a gyerekre gondolt, mert hát azért az mégis csak kell, anélkül nem is vagyunk igazi család. Na hát itt kissé azért felhúztam magam. Mi abszolút nem akarunk gyereket, sem most, sem később, nem szeretjük őket stb és marha irritáló mikor rendszeresen betalálnak (mert egyébként a rokonságtól is kapjuk ám az állandó nyaggatást) azzal, hogy de kell, „csakmert”. Tudom, nem kellett volna felvegyem, de ez már a sokadik alkalom, hogy rokonok, ismerősök fújják a gyerektémát és most tényleg felhúzott ezzel a mondattal, h gyerek nélkül nem is lehetünk soha igazi család. Megmondtam neki kulturáltan, hogy nem egy gyerektől lesz család a család, különben is ez a mi dolgunk, egy gyerek rengeteg felelősség és pénz, nekünk ez így jó. Na és itt jön képbe a fogszabályzó, ami rengeteg pénzbe kerül, mert ugye nincs rá ennyi idősen már TB támogatás, fehér színűt tetetek, ami 2x annyi, mint a fém, szóval durván lesz vagy 600 ezer Ft a vége. És barátnőm anyuja ezt tudta, mivel barátnőm ott dolgozik a fogászaton, ott ismerkedtünk meg és flegmán hozzám vágta, hogy hát, akinek több százezre van holmi fogszabályzókra, annak nem lehetnek anyagi gondjai, szóval abba egy-két gyerek is elférne. Nem hittem a fülemnek, de itt még mielőtt bármit is mondhattam volna, barátnőm épp ennél a fogszabályzós résznél lépett ki a szobából és jól „lecseszte” az anyját, hogy ne kezdje már megint ezt a témát és ne turkáljon más életében, majd azzal eljöttünk. Jobb is, mert borzasztóan felidegesített az a nő. Barátnőm nem győzött elnézést kérni, azt mondta h az anyja már csak ilyen, szeret okoskodni és hogy őt is állandóan nyaggatja a gyerek témával.

Komolyan, némely emberek miért érzik magukat feljogosítva, hogy ilyen szinten belemásszanak más életébe és kérdőre vonják, ha azok nem akar gyereket…? Rokonok közül is jó néhányan lovagolnak ezen a témán, hogy de mégis miért nem akarunk, de nézzem már meg XY-t, most szült és milyen szép a babája stb. Meg folyton azt kapjuk meg, hogy de jó munkánk van, jól keresünk, van házunk, minden adott egy gyerekhez. Ez zavar sokakat, hogy mindent megtudnánk adni egy gyereknek, akkor mégis miért nem szülök. Csak épp azt nem fogják fel, hogy mindez semmit nem ér, ha egyszer nem akarunk. Hogy lehet higgadtan kezelni ezeket a pofátlan embereket?


2019. febr. 27. 11:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem izgat az átlagember véleménye, akkor a szarnak teszel fel bármilyen kérdést is? Hogy legyen mit lepontozni? :D
2019. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nekem sem okoz gondot a feltett kérdésre válaszolni és elmondani adott témáról és dolgokról a véleményem, amit minden alkalommal meg is teszek, de ha az ember egyszer nem érti és a legközelebbi találkozásnál ismét felhozza a témát, akkor az már baromi fárasztó tud lenni egy idő után. Nem akarsz b*nukó lenni, mert mégis csak a te vagy a párod rokonáról van szó, de volt már hogy erélyesebb szólaltam meg, arra a napra le is zárták a témát, de legközelebb ismét felhozták. Rendkívül erőszakosak és feltett szándékuk, hogy meggyőzzenek minket, hogy nekünk igen is kell gyerek.


Utolsó neked pedig javaslom a szövegértelmezést, ha már válaszolni nem sikerül: abból a szempontból nem érdekel az átlagember véleménye, amikor adott egy definíció, ami a napnál is világosabban le van írva és meg van fogalmazva, de ő csak azért is veri a mellét, hogy SZERINTE ez nem így van. Az viszont már inkább zavar, amikor rendszeresen faggatnak és kérdőre vonnak a saját döntéseimmel kapcsolatban és erőszakosan győzködni akarnak. Érzed a különbséget?? Ha nem, akkor nincs miről beszélni.

2019. febr. 27. 13:03
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem erélyesebben kell mondani, azzal a világon semmit se lehet elérni. Minden ilyen iranyu kerdesre ugyanazt kell valaszolni.


-Zsuzsikam, mikor jön a baba?

- Nem akarunk gyereket, Katineni

-Mi az hogy nem, Zsuszikam? Gyerwk nelkul nem elet az elet.

- Nem akarunk gyereket, Katineni. Higy van Pista bácsi?

És így tovább

-

2019. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, már itt is úgy felidegesíted magad a gyerektémán, hogy jól visszaválaszolgatsz, és a bolhából csinálsz elefántot.Ennek mi az oka, ha amúgy tényleg nem bírod a gyerekeket?

Én ha nem akarnék gyereket, halál nyugodtan kiállnék az elvem mellett.Senki véleménye nem hozna ki a sodromból.Ha igen, akkor nem szilárd a véleményem.

Röviden lehet azt mondani, hogy ne haragudj, de senkire nem tartozik a dolog.Vagy nem szeretnék erről beszélni.Vagy ez a mi magánügyünk, másra nem tartozik.De vitába nem szállnék bele, főleg meg nem húznám fel magam.

Míg a klimax kort el nem éred, amikor már senki nem kérdezi meg, lesz-e gyereked, addig rengetegen fel fognak idegesíteni.

Most én is.A férjemmel mi akkor lettünk család, mikor megszületett az első gyermekünk.Addig házaspár voltunk.2 évig próbálkoztunk, mire összejött.Én 2 évig bőgtem, hogy nem lesz gyermekem, annyira akartam.

Hát lett három.Ők a mindenünk.Nélkülük nem élet az élet.Lehet bármennyi pénze, értéke, végzettsége valakinek.Egyik sem ér semmit, ha nincs gyereke, utódja.Aki nem akar gyereket, fogalma sincs mit veszít vele.

2019. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Feltettél egy kérdést, aztán kioktatod a válaszolókat.

Fordítva ülsz a lovon!

Akivel a kérdés szerinti problémád van, annak mondd meg, hogy az, mikor lesz gyerek, csak a párodra és rád tartozik, az időjárásról viszont szivesen beszélgetsz vel.

Ne itt légy harcias oroszlán, ott pedig nyuszi!

2019. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Leírtam már párszor, de akkor még egyszer: elmondjuk a véleményünket minden egyes alkalommal, ha tovább faggatnak, hogy de miért nem, akkor az érveinket, indokainkat is elmondjuk, nem mindig kedvesen, ennek ellenére is folytatják. Kb minden alkalommal, ahányszor találkozunk velük megy a gyerek téma. Most született a családban 2 gyerek is és emiatt aztán pláne többet halljuk, hogy nekünk is kéne már.


Nem oktattam ki senkit, ha felhívod valaki figyelmét az igazságra, mint pl hogy egy házaspár is család, az nem kioktatás. Nem én kezdtem el oktatni itt a kommentelőket, hogy ha nincs gyereked, akkor ti soha nem lesztek család és ha nem tetszik a kérdés költözzetek tanyára, szóval nem is értem miről beszélünk.


14-es: majd ha te is rendszeresen kapod az ívet mindenkitől, hogy a saját életedet hogyan kéne élned és mindenki jobban tudja mi a jó neked, megnézném mennyire lennél minden körülmények között higgadt. Van egy pont, amikor már teli a pohár. Hát mi már itt tartunk. Alapból sem vagyok a legnyugodtabb természet és akkor még jön a folytonos nyaggatás. Egyébként nem idegesítesz fel, mert számomra nem releváns a véleményed, ugyanis 100%-ban másképp gondolkodom a témáról, mint te. Csak a szerintem szót felejtetted el végig használni… Tehát szerinted nincs gyerek nélkül értelme az életnek, szerinted nem ér semmit se a pénz, se a diploma, sem semmi egyéb. Szíved-joga így érezni, de hálistennek azért mi becsüljük az életünket, nem tartjuk egy felesleges, értéktelen haszontalan semminek, mint ahogy pl ti.

Mi így vagyunk egy család, nem kell hozzá gyerek. Szeretjük egymást, szeretjük a mostani életünket, szeretünk szórakozni, kirándulni, utazgatni, azt csinálni amihez éppen kedvünk van, akkor amikor kedvünk van és ezekről senki és semmi kedvéért nem mondanánk le. Ja és még egy valami: lehet itt nyugodtan azzal érvelni, hogy akinek nincs gyereke az nem tudja, hogy mit veszít. De, pontosan tudom, épp ezért nem akarunk gyereket, szerintem ez elég logikus. Nem érzem kicsit sem azt, hogy egy életem végéig szóló felelősséggel, rengeteg idegeskedéssel, stresszeléssel, nem alvással ésatöbbivel bármit is veszítenék, de kinek mi. Nem kell ahhoz gyerekem legyen, hogy lássam mennyi probléma van velük. Elég az, hogy van egy öcsém, aki 7 évvel fiatalabb tőlem. Elég kimenni az utcára és végig nézni a gyerekeken. Ahogy hisztiznek, ahogy véletlen sem csinálják azt, amit kérsz, elég meghallgatni napiszinten a kolléganőim hajmeresztő történeteit, hogy mennyi idegeskedés és stresszelés éri őket minden áldott nap, mert most ide kell vinni a gyereket, most iskolalátogatás van, most ilyen fejlesztésre kell vinni, most ezért kell szabit kivenni, most beteg azért kell otthon maradni stb. + elég a barátok gyerekein végig nézni. Ha valamiben, akkor ebben biztos vagyok, h erre nincs szükségem, mi így vagyunk boldogok. Őszintén rémlem kepések lesznek végre a rokonok is ezt felfogni..

2019. febr. 27. 16:09
 17/23 A kérdező kommentje:
Tipikus esetei vagytok azoknak az embereknek, akikről a kérdés is szól, akiknek ha nyíltan elmondod a véleményed a gyerektémáról és hogy miért is nem akarsz, akkor nekiallnak ítélkezni, mocskolódni. Csak azért mert le mertem írni a saját szempontjait az, máris támadni kell a másikat. Gratulálok nektek, ez csak is titeket minősít. Te pedig külön büszke lehetsz magadra utolsó, aki csak azért mert valaki nem ért vele egyet burkoltan a halálát vagyis a meg nem születését kívánod! Ne aggódj, Isten nem ver bottal, hasonlóan jókat kívánok én is neked, bár azért maradjunk annyiban a te anyád is fektethetett volna nagyobb hangsúlyt a megnevelésedre..!!
2019. febr. 27. 18:19
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

Én meg meddő vagyok,folyton megkapom h selejt vagyok,sokszor nőktől,anyámtol is,ez se jobb,még is azt mondták anyámék h egy meddő ne foglaljon le termékeny elől férfiakat,és h nem érdemlem meg a férjem a hugomat kelett volna elvenni nem egy selejteset,és csodálkozik h a férjem leüvöltötte őket mielőtt megszakítottunk velük minden kapcsolatot. Magyarországon ilyenek az emberek... Ne várj csodát és ne add ki magad,vagy tanulj meg jol a pofájukba hazudni röhögni..

40N

2019. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%
Erre a kérdésre én is ugrom, főleg, hogy 12 éve vagyunk együtt a párommal ,se házasságot, se gyereket nem tervezünk, idén leszek 30 és van, hogy már kapok a gyerek-kérdést. Már az elején meguntam. Megkérdezik, lesz-e, azt mondom nem, fixírozzák miért nem, simán rávágom, hogy azért, mert nem szeretem őket. Érdekes módon egyből elhallgatnak. Ha ennyire érdekli őket a magánéletem, akkor tessék ott van a maga nyers valójában és teszek rá, hogy mit gondol, akadjon le a témáról. Ha belekezdene a szentbeszédbe, akkor meg elküldöm máshová.
2019. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Kedves Kérdező, maximálisan egyetértek veled. Egy házaspár igenis család, mi is azok vagyunk, pedig nincs gyerekünk. És nem, soha nem éreztük, hogy nem teljes az életünk. Akinek ehhez gyerek kell, annak a párkapcsolatában és egyáltalán az életében valami nagyon nincs rendben, amiért csak sajnálni tudom. Sajnos ezeket az okoskodó, piszkálódó embereket nem tudjuk elkerülni, mindenhol ott vannak. Nekem még szerencsém is volt, mert legalább a családom nem vegzált miatta.
2019. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!