Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném elvégezni az orvosit...

Szeretném elvégezni az orvosit, a férjem semmiben nem támogat? Miért nem látja, hogy ez nekem így nem élet?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, a lányunk 8 hónapos.

Sokáig kerestem az utamat, 3 egyetemi képzést is kipróbáltam, de egyiknél sem éreztem azt, hogy azok lennének a nekem valók. Utána férjhez mentem, megszületett a kislányunk és most itthon vagyok vele. Van hobbim, nyelvet is tanulok, de érzem, hogy ennél többre vágyom...

Az orvosi mindig érdekelt, de féltem a kihívástól, attól, hogy elkezdem, de nem sikerül. Viszont már azt érzem, hogyha ennyi év után is eszembe jut, akkor igenis megér egy próbát.


Először érettségizni szeretnék emelt szinten kémiából és biológiából. Mivel középiskolában teljesen humán beállítottságú voltam és mind a két tárgyból azért lett jó jegyem, mert a tanárunk tudta, hogy nem egy emelt nyelv és történelem tagozatos osztályból fogunk az orvosira indulni és a dolgozataink kérdéseit előre kiadta általában ismétlés címszó alatt. Szóval az ilyen szintű tudásom körülbelül a nullával egyenlő, ezért először ezt szeretném rendbe tenni. Emiatt 2023-ban jelentkeznék csak, addig a kémiával, biológiával foglalkoznék, készülnék az érettségikre. Az időmből igazából kitelik.

A szüleim támogatnak, örültek a hírnek. A férjem meg ellenzi, mert hogy még úgy is nehéz, hogyha az embernek semmi dolga, kötelezettsége mellette, nemhogy gyerek mellett. És hogy ezzel azt döntöm el, hogy a gyerekem a fél gyerekkorát nélkülem fogja eltölteni. Mintha ő amúgy 24/7 a lányunkkal, vagy velem lenne. Ő is ugyanúgy dolgozik, más anyák sem vannak évekig 0-24 a gyerek mellett. Ráadásul mire kezdeném az egyetemet, a lányunk sem lesz már ennyire pici.

Én mindenben mellette álltam mindig, támogattam, amiben csak tudtam. Rosszul esik, hogy ő ehhez így áll hozzá, és csak lebeszélne az egészről.


2021. dec. 30. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/119 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy? 30-hoz közel már én sem támogatnálak, hogy orvosira menj, úgy hogy van egy gyereked is...
2021. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/119 anonim ***** válasza:
36%

Attol fosik, hogy tobbet kell neki majd foglalkozni a gyerekkel es ehhez nincs kedve a minta apukanak.

Meg hat ugye no vagy te legyel tobbet a gyerekkel, ugyis a te dolgod.

Engem ez megjobban meggyozne, hogy neki alljak.

Te eldontotted hogy ennyi ev utan is akarod, de a ferjed miatt nem fogsz ezert tenni ez mindig benned lesz es tonkre fog tenni.

2021. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/119 A kérdező kommentje:

25 vagyok.

A lányunk sem lenne elhanyagolva emiatt.

2021. dec. 30. 12:06
 4/119 anonim ***** válasza:
90%
Es ebben mi a kerdes?mi nem ismerhetjuk a ferjed de ha valoban akarod akkor szerintem nincs feszzeni valod hajra:)
2021. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/119 A kérdező kommentje:

Igazából hogy hogyan bírhatnám jobb belátásra.

Mert jobb lenne, ha itthon egy támogató környezet lenne, nem pedig az, hogy az első nehézségnél megkapnám az "én megmondtam" szöveget. Mert tudom, hogy ez sehogysem lesz sétagalopp, főleg az első évek.

2021. dec. 30. 12:10
 6/119 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon előre gondolkodol, ami nem baj, csak eléggé felesleges. Először legyen meg az az érettségi, mert még az sem biztos.
2021. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/119 anonim ***** válasza:
86%
Ha ő csak visszahúz, nem támogat, így hogy még az érettségi sincs meg, plusz ott a gyerek, reális esélyt nem látok, de szurkolok neked hogy sikerüljön
2021. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/119 anonim ***** válasza:
94%
Azért ezt nagyon gondold át szerintem. Igaz, én állatorvosira járok (nehézségben hasonló), és van néhány ember az évfolyamon aki 30 év körüli, akqr, nem lehetetlen a dolog, viszont tényleg nagyon kevés időd lesz, estig lehetnek óráid és valamikor tanulni is kéne.. Plusz ugye anyagilag is előnytelen a helyzet, mivel pár évig biztosan nem fogsz tudni dolgozni, aztán pedig ugye rezidens leszel, szintén nem rendes fizetéssel. Nem hiszem, hogy a férjed azért mondja ezeket mert rosszat akar neked. Arra nem gondoltál, hogy egy fokkal egyszerűbb és rövidebb képzést válassz, pl. ápoló?
2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/119 anonim ***** válasza:
85%
*akár gyerekkel
2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/119 anonim ***** válasza:
96%
Sztem a férjed attól fél, hogy a 3 egyetemi kísérleted mellett ez csak egy következő kísérlet lenne a sorban. És a leírtak alapján jogosan. 🙄 Saját bevallásod szerint is humán beállítottságú vagy. Márpedig az orvosira biológia, kémia cudarul kell. Nem csak az érettesegi, hanem az ismeretek, a gondolkodásmód is. Ha humán beállítottságú vagy, miérr nem mész rá a nyelvekre? Tolmács, fordító, stb. Multinál is el lehet helyezkedni 2 idehennyelv stabil tudásával. Az előzmények alapján én sem támogatnám az orvosi ambícióidat.
2021. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!