Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
20%

#70, Nem azt mondta a szülő, hogy potyogtasson ki egy gyereket, hanem - tök jogosan - elvárja, hogy A már felnőtt gyereke oldja meg az életét, fiatal, erős, hajrá.

HA - mindemellett - gyereket IS vállal, ÉS a gyermek ellátása nem megy egyedül, akkor támogatja, szükség esetén. (Erre se lenne köteles..)

2021. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
73%

Ja, nem mondja ki konkrétan, éppen csak közli, hogy majd akkor kapja oda a lakást, ha szül és férjhez megy. Végülis, nem ugyanaz a kettő, áhh...


Nyilván felnőtt ember legyen képes önállóan is megállni a lábán, na de könyörgöm normális szülő a legjobbat és a tőle telhető legtöbbet akarja a gyerekének! Mégis milyen szülő az, akinek amúgy nem jelentene problémát lakást adni a gyerekének (aminek a vásárlására manapság a fiataloknak kb semmi esélyük nincs, az albérlet árak is a csillagos egekben), de közli hogy ja, mivel nem szültél és nem házasodtál, minek neked az. Ez igen is undorító hozzállás a saját gyerekedhez. Ha nekem nem okoz anyagilag problémát azt a lakást a tulajdon gyerekemnek adni, akkor teljesen egyértelműen neki adom, ahelyett h idegeneket költöztetek be.


"van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek."


Ebből elég egyértelműen lejön, hogy a szülők nem szorulnak rá arra a pénzre, ami bejön az albérletből, hisz ha lenne családja/akarna családot, akkor akár hirtelen máris használhatná a lakást, de mivel nem ez a helyzet, így még bele is vágják a képébe, hogy így aztán minek.

Baromira nem arról van szó, hogy a kérdező alanyi jogon elvárja a szüleitől, hogy oldják meg helyette az életét, hanem arról, hogy a szülők jelentősen meg tudnák könnyíteni a saját gyerekük életét egy lakással, amire láthatóan nincs szükségük, de ők a segítségüket feltételekhez kötik, ráadásul ilyen nevetséges feltételhez, hogy majd ha kinyomod a kötelező gyerekmennyiséget meg férjhez mész, na majd akkor, addig nem érdemelsz semmit. Én biztosan a földbe süllyednék ezzel a hozzáállással, de hálaistennek nem vagyuk egyformák.

2021. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy nem támogatják a NERt, de abban igazuk van (a Nernek), hogy nem születnek gyerekek, nincsenek házasságok, és micsoda dolog hogy 3 felnőttből egy akar gyereket, amikor minimum 6 gyerek kéne, hogy legyen. mert a fiatalok mindent megkapnak, élik a szingli életet, meg a diplomás bérüket elutazgatják, és túl jó dolguk van. Meg lett mondva, hogy az kap pénzt, aki családot tervez
2021. nov. 24. 13:19
 74/75 anonim ***** válasza:
21%
#72: nem kéne anyádék pénztárcájában kutakodni. Te eldöntöd, hogy mire van szükségük, akkor ők is eldönthetik, hogy neked mire nincs.
2021. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
72%

Baromira nem kutakodtam senki pénztárcájában és nem döntöttem el helyettük semmit, szóval lehet nem ártana megtanulni szöveget értelmezni, kb alsós anyag..


A kérdező világosan leírta: a szüleinek van egy lakása, amit - HA kitolja a kötelező gyereket magából + férjhez megy - megkaphat, HA nem, akkor minek neki, nem érdemli meg. Aki nem érti, hogy ez mitől gyomorforgató hozzáállás, főleg a saját gyerekedhez, abba kár a szó.

Abból, amit a kérdező írt, teljesen egyértelműen következik, hogy a szüleinek amúgy nincs szüségük arra a lakásra, hisz ha eléjük állna, hogy na majd most jól családot alapít, akkor odaadnák neki. Szánalmas és undorító, hogy amúgy tudnának segíteni a gyereküknek, semmibe nem telne nekik, de ők ilyen nevetséges feltételekhez kötik a segítségüket és inkább egy idegennek adják ki, semmint a tulajdon gyereküknek. Főleg, hogy a mai világban még kb hitellel is lehetetlen lakáshoz jutni, ép elméjű szülő meg pont hogy azon van, hogy minél inkább segíteni tudja a gyerekét, ésszerű kereteken belül. Ha nincs "felesleges" lakásuk és nincs is miből segíteni, az is teljesen érthető, de az hogy tudnának segíteni és ezt el is ismerik, de csak azért sem könnyítenék meg a dolgát, mert rájöttek a gyerekük is önálló ember, önálló döntésekkel, na az a legalja. Elszomorító, hogy valaki ebben nem látja az összefüggést és csak annyi jut el a tudatáig, hogy mit turkálsz anyádék pénztárcájában. No komment. Itt messze nem erről van szó, de mondom, aki ennyiből nem értette meg, annak napestig lehet magyarázni, akkor sem fogja felfogni.

2021. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!