Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
56%

Az ö pénzük, jogos, hogy akkor adják oda, amikor szerintük megérdemled.

Mivel nekik ezek szerint fontos a házasság/gyerek-unoka, ezért ezt szabják feltételnek.


Nekem csak két lehetöséged van, vagy teljesíted a feltételeket és megkapod a pénzt, vagy nem és akkor lemondhatsz róla.

Erre minden joguk megvan, az ö pénzük, arra költik, amire vagy akire akarják.

2021. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ezzel nincsen semmi baj. Egyszer mindenkinek kell egy pár főleg ha már idosodik az ember. Fiatalon lehet most nem szeretnél családot de később úgyis....szükség lesz rá
2021. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
31%
Nekem 3 lakásom van, egyiket sem adom oda a gyerekeimnek. Egyikből kiegêszítem a nyugdíjakat, másik vésztartalék plusz öregek otthonának fedezet vagy ha valamelyik gyerek elválik, csődbe megy és nincs hova mennie gyerekkel stb. Minden vagyonombõl halálom után látnak valamit ês örüljenek neki,hogy 50 évesen kapnak egy anyagi biztonságot, mert sokan akkor lesznek hajléktalanok. Addigra talán meg is tudják becsülni. Amíg fiatal, van ideje ereje tanulni, dolgozni, utazni. Akkor alapítson családot ha már csinált magának egzisztenciát és nem nekem kell majd az unokámra gyerektartást fizetni vagy miattuk nyomorogni mert az ên kontómra vállalt családot.
2021. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
89%
Esküvőn szülők, nagyszülők szoktak pénzt adni, mint hozomány. Gondolom erre rakták félre.
2021. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
De ha nem akarok családot, akkor egy fillért se látok? Ez hol igazságos? (Nem a pénzük kell, csak rosszul esik)
2021. nov. 21. 15:37
 6/75 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell a pénzük, de felháborodsz a feltételeiken.
2021. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
38%
Jogos.
2021. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Felháborodok azon, hogy a családom nyomást gyakorol rám, hogy családom legyen? Persze
2021. nov. 21. 15:56
 9/75 anonim ***** válasza:
31%
Mi ezen a nyomásgyakorlás?
2021. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
70%
Nem gyakorolnak rád nyomást. Egy szóval sem csesztetnek, hogy házasodj.
2021. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!