Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
35%
#59: te inkább gyerek vagy, aki dolgozó felnőttként is az apján/anyján akar élősködni.
2021. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
70%

"Ezért szabják feltételnek" "vagy teljesited vagy nem"

Wtf??


Ez nem lóverseny b*szki

Nem elég,hogy állambacsi is ezt nyomatja orrba szájba hogy támogatunk ha szülsz,amúgy meg egy senki vagy csak ..??


Én egyetértek a kérdezővel, ilyen emberektől ezek után semmi sem kéne. Ez zsarolás konkrétan


Én pont azoknak a gyerekeimnek/unokáimnak nem adnék lakást akinek gyereke lesz. Aki annyira játszani akarja a felnőtett hogy lekölykedzik, az oldja már meg a kecókèrdèst is 🙃


Kérdező! Mi van akkor ha nem találod meg az igazit? Vagy ha - ne adj isten- nem lehet gyereked?

Akkor is kitagadnak?

2021. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
17%

Nem hiszem, hogy kitagadásról és /vagy feltételekhez kötésről van szó. Talán úgy gondolkodnak, hogy amíg fiatal és egyedülálló, és erős, saját maga oldja meg a dolgait, ne a szülőktől/nagyszülőktől várja ezt, akik egy fél vagy egész életet már ledolgoztak.

Az már más szituáció, ha a saját ellátása mellett egy gyerekről is kell gondoskodni, vagy a párja, a baba okán kiesik átmenetileg a a munkából.

A lakáskérdés az más, ahhoz ma, szülői támogatás nélkül nehéz hozzájutni.

2021. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez az, a többi gyerek/unoka akkor miért nem tudja megoldani??
2021. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
69%

Figyu, egy öregasszonynak - jelen esetben a kérdező nagymamájának - nagyon fontos, hogy a piacon, a templomban, a temetőben, az SZTK-ban elmesélhesse a többi öregasszonynak, hogy "mennyit adott az unoka esküvőjére"

Nem, nem adja most oda, mert ha mégis lenne esküvő, jövő héten ott szégyenülne meg a többiek előtt, rajta köszörülnék az unatkozó nyelvüket, és azt ő nem szeretné :)

Fafejű? Az.

2021. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
96%
Ma már a házasságok se tartanak örökké ezért én biztosan nem házat meg raklap pénzt adnék.
2021. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
18%

Nem jogos a felháborodásod.Hoztak egy feltételt amít ha teljesítesz pénzhez jutsz ha nem meg hát fogad el a döntést!

Ahogy mondod nincs is rá szükséged.

Itt a 3mas válaszoló viszont egy igazságot írt le.Attól hogy valaki idös még lehetnek igényei nem kel"(MESZTELENRE)"levetközni hogy a fiataljainknak megfeleljünk!

Mindenki életében úgy ossza javait ahogy ő szeretné ha ez tetszik vagy ha nem akkor is.Az ok egyszerű a sajátja!!

2021. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
86%
Én át érzem. Amint felnőtt lettem semmi támogatást nem kaptam nagyszülőktől. Viszont mindenki más családtag igen. Igaz az ő pénzük, de attól még bántó.
2021. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tudnám így megkülönböztetni a gyermekeim/unokáim :(


Ráadásul ez olyan dolog ami benne van a pakliban, ezt is számításba kell venni gyermekvállalás előtt,hogy nem mindenki akar családot főleg erre az egyre szarabb világra. Ez olyan mint,hogy vagy homoszexuális lesz a gyerek vagy nem, ez ellen nem tudsz mit tenni 🤷

2021. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
78%

Abszolút jogosan esik rosszul, szerintem ez a fajta hozzáállás ritka gusztustalan. Normális ember a legjobbat akarja a saját gyerekének és nem köti azt semmilyen feltételhez, pláne nem ilyen szánalmashoz! Ha nekem szülőként van egy lakásom, amire nincs szükségem, akkor biztosan a gyerekemet költöztetem be oda, ahelyett hogy idegeneknek adnám ki, főleg úgy hogy meg is mondom, hogy úgy sincs családod, szóval minek kéne neked saját lakás, majd ha kitoltad magadból a kötelező minimum 1 gyereket, beköltözhetsz, addig nem. Jó ég. Így megkülönböztetni a saját gyerekeidet/unokáidat több, mint gyomorforgató.

Nem elég, hogy a kedves kormányunk is azt szajkózza, hogy szüljél, ha kell ha nem és csak akkor érsz valamit, ha ezt “teljesítetted”, de hogy még a saját szüleid is folyamatosan azt érzékeltetik veled, hogy csak akkor érdemelsz lakást/pénzt/bármit tőlünk, ha férjhez mész és szülsz.. hát arra szavakat sem találok.


Mikor gyereket vállalsz, akkor bizony benne van a pakliban, hogy ő másképp fogja élni az életét, mint te. Benne van a pakliban, hogy nem akar majd se házasodni, se gyereket vállalni. DE!! Attól még a gyerekem és ugyanúgy szeretem, ugyanúgy a legjobbat akarom neki és eszembe nem jutna megkülönböztetni őt és szándékosan nem segíteni neki, miközben amúgy tudnék.


Szerintem ez mindentől függetlenül rendkívül sértő és bántó “feltétel”, nem a pénz érdekelne engem sem, kenjék a hajukra, hanem maga az elv. Ha szülsz érdemelsz segítséget a szüleidtől, ha nem szülsz, akkor nem érdemelsz. Egy ilyen kijelentés után én biztosan nem lennék többet rájuk kiváncsi, tartaná a franc a kapcsolatot olyan szülővel, akinek akkor is érsz csak valamit a szemében, ha szépen férjhez mész és gyereket szülsz. Mert az, hogy ilyen feltételekhez kötöm a segítségem, pont ezt tükrözi.

2021. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!