Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
47%
#39, a bulikázás az is, ha a nagyszülő hónapról hónapra -10 évig - összekuporgatott pénzéből telefont, számítógépet, videomagnót meg mittudomén mit vásárol az unoka. És 2 év alatt elfüstöl a semmire 3 milliót. És a véleményemet vállalom akkor is, ha ezt sekélyes életnek gondolod.
2021. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
61%
Nekem ezért se lenne való a gyerek. Kuporgatnék 10 évig, hogy legyen annak a kölyöknek valamije, erre 1 év alatt a seggére ver. Költöttem volna inkább magamra. Kitépném a hajam bizisten.
2021. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
21%
A nagyszülők nem azért gyűjtötték a pénzt, hogy ájfónt vegyél.
2021. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
80%

Az én kölköm is ezt csinálta, 5 éve hazacuccolt, merthogy lakásra gyűjt, szerencsére csak hétvégén van itthon. Nem kellett fizetnie semmit, de azok a hétvégi pluszkiadások pont az életörömöktől fosztottak meg. (Nyaralás, színház)

Összegyűlt neki egy viszonylag nagy összeg, akár lódulhatott volna is elfelé, erre vett magának egy kocsit 6 millióért. Közben durrog-puffog-csapkod, a fűnyírót nem jutott volna eszébe egyszer se megfogni az elmúlt években.

Épp ma találtam vele közölni, hogy legkésőbb tavasszal tolja el a bringát, mert ebből most elegem van, oldja meg a lakhatást a maradék pénzéből és hitelből.

Le lehet pontozni.

2021. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
68%
44-es, eddig se akartam, de ezek a "vallomások" mindig megerősítenek abban, hogy tényleg ne szüljek. Nagyon jól tetted hogy elküldted, megérdemled hogy szórakozhass és hogy pihenj.
2021. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
96%
#41 Tehát ha kérdező kapna pénzt, akkor szerinted elszórná hülyeségre, és ezt arra alapozod, hogy egy másik kommentelő tini fiai ezt csinálták?
2021. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
69%
legyen már egy kis fantáziád! Kamuesküvő szerződéssel. Pár hónap mulva válás, de addigra már tiéd a lakás is.
2021. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 Metionin ***** válasza:
88%
Ebben inkább az a szomorú, hogy a szülők-nagyszülők szerint az élet egyetlen értelme a lakodalom meg a gyerek. Elég nagy gyökérség nem odaadni a pénzt annak aki ezeket nem "teljesíti", míg a többieknek igen. Ezzel mintha azt sugallnák, hogy kevesebbet érsz mint pl. az a tesód aki már családos. Ha már mindenképp feltételekhez akarják kötni a támogatást, ez elég elcseszett feltétel.
2021. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
40%

#46, nem csak az egyik kommentelő tini fiaiból gondolom, a saját tapasztalatom is az, hogy ha meg lesznek támogatva - örökség, jobb szülői kereset -, szórják szanaszéjjel a pénzt, mintha nem lenne holnap, vagy nem lenne jövő.

A lányom is azt csinálta, hogy rendelt pizzát, és dobálgatta mellé az 1500 Ft-os borravalókat. (Az apja pénzéből, természetesen)

Azóta dolgozik, gyereke is van. Miután ő keresi napi 10-12 órában a pénzt, valahogy nem szórja a borravalót. Mi több, pizzát se rendel..

2021. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
80%
49-es, ez így szokott lenni. Ha már saját kereset van, minden megdrágul, és sok dolog felesleges lesz :))))
2021. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!