Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
62%

Én nem bírnám feltételekhez kötni, ha szánnék pénzt a gyerekeimnek, unokáimnak.

Szeretem őket és támogatom, de feltétel nélkül.

Szerintem gusztustalan amit veled tesznek, de itt úgyis csak haszonlesőnek látnak, pedig igazad van.

Vagy legalább ne mondanák, hogy a lakhatásod ilyen nyomin feltételekhez kötik.

2021. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim válasza:
22%
Valamilyen szinten neked is igazad van. Ha folyamatosan ezzel ölnek téged, hogy mikor lesz családod, vagy hogy megházasodhatnál nyílván kicsinálja az idegeidet. Gyermektelennek lenni és szingliként élvezni az életet egyáltalán nem bűn, sőt. Mindig oka van annak, hogy így dönt valaki. Ezt el kéne fogadniuk, és most lehet kicsit gonosz lesz, de mire mennek azzal ha olyan életet erőltetnek az emberre amilyet ők akarnak élni? És ha eltávoznak, akkor mit hagytak hátra? Egy mentálisan idegroncs embert, aki sosem élhette úgy az életét ahogy szerette volna, és jól egyedül is maradt az életben, ahol mások akaratát élte. Ugyanakkor az ő részükről is jogos, hogy úgy és akkor adják oda a pénzt, amikor szeretnék, vagy olyan célokra amit elgondoltak. Ez csak az ő döntésük. Bár valamilyen szinten jogtalannak tartom, ha a tesók részesedhetnek az éveken át személyre gyűjtött pénzből, akkor te miért nem. Számtalan féle módon be lehetne fektetni azt a pénzt, pl karrier építés stb. Egyébként is ez egy nagyon vitatható téma rengeteg nézőponttal.
2021. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen jogosan esik rosszul.

24! A banknak joga van különbséget tenni a ügyfelei között. A nagyszülőknek az unokák között nincs.

2021. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
80%

" ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.2


Külsősként olvasva egyértelműen arra gondolnak, hogy addig nem költözöl el, amíg nincs párod, tehát megtartanak maguknak.

Hidd el, amint teszel komolyabb lépéseket a külön lakásra, másként fogják gondolni.

Hány éves vagy?

Más a szitu, ha 17, mint ha 29 éves vagy.

2021. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
24%
5: De, csak évtizedek múlva.
2021. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
63%

#32, Gyermektelennek lenni és szingliként élvezni az életet egyáltalán nem bűn, sőt.


De nem ám. Csakhogy a kéredző az élet élvezetéhez kérné a szülőktől a lakást, és mellé a nagyszülöktől a pénzt. A szülők/nagyszülők pedig úgy döntöttek, hogy bulikára ezt nem adják.

2021. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
75%

28: Na igen.


30: XD

2021. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
66%

33: és hol van leírva ez a "jog"...???


Maximum családon belüli vita tárgya - de nincs ilyen jog!

Nem is lehet perre vinni...

2021. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
70%
Mindig elgondolkodom, mennyire sekélyes lehet annak az élete, aki szerint a gyereknevelésen kívül kizárólag a "bulika" létezik.
2021. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
75%
Unokatesóim, tesóm férjhez ment, megnősült. Valószínűleg kaptak nászajándékot, pénzt a nagyszülőktől. Én nem mentem férjhez, nekem ez nyilván kimaradt. Eddig eszembe sem jutott, hogy ez igazságtalan lenne. Szerintem nem is az.
2021. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!