Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:
Dehogynem.
2021. nov. 21. 15:59
 12/75 anonim ***** válasza:
33%
Jogos a részükről.
2021. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
45%

"majd ha családot akarok, beköltözhetek."


Ebben mi a nyomás?

2021. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
76%
Azért van pénz félrelakva az esküvőre , mert az a szokás , hogy akkor a pénzt adnak . Gondolom inkább szépen összegyűjtötték nehogy hirtelen jöjjön a kiadás .
2021. nov. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Ennyi idősen nekem X gyerekem volt...


Mikor nősz végre fel?


Három felnőtt gyerekre 1 kisgyerek jutott

2021. nov. 21. 16:07
 16/75 anonim ***** válasza:
84%

Igen is meg nem is. Szerintem az ilyen meghatározó kérdésekbe, hogy nevelsz-e gyereket és mikor, senkinek, még a szüleidnek sincs beleszólása. Persze elmondhatják, hogy ők minek örülnének, de a te életed.


Másrészt azt sem szerencsés, hogy úgy tekintesz a szüleid és nagyszüleid vagyonára, mint ami járna neked. Ez pedig az ő döntésük, és attól még lehetne jó a viszony, hogy ők csak nem, vagy csak feltételekkel támogatnak felnőtt korban.

2021. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
77%

"Ennyi idősen nekem X gyerekem volt...

Mikor nősz végre fel?"


Akkor nem az a bajod, hogy nem kapsz pénzt, hanem az, hogy folyamatosan "érdeklődnek"? Mondd meg nekik, hogy ezzel a témával hagyjanak békén.

2021. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
75%

Igen, jogosan lehetsz megsértődve, hogy ilyen feltételekhez kötik a nagyszüleid az ajándék pénzt, nekik viszont jogukban áll eldönteni, milyen feltételekhez kötik azt, hogy támogatnak, vagy sem.

Sakk-matt

2021. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
88%

300 ezer forintot még nem gondolnék nyomásgyakorlásnak, az nálam olyan 20 milliónál kezdődne azt hiszem. Tehát elengedhető a nyomásuk.

A lakás más kérdés, lehet később se adnák oda ilyen olyan indokokkal, nem szimpi a férjed stb.

Szerintem engedd el akármilyen rosszul esik.

2021. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
79%
Megmondod, hogy köszönöm nem kell a pénzük, mert a feltételeket nem akarod teljesíteni és éled tovább az életedet. Felesleges ezen rágódnod. A saját pénzükkel azt csinálnak amit akarnak. jelen esetben annak adják oda akinek családja lesz. Az ő dolguk és ezt neked el kell fogadnod.
2021. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!