Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
64%
Te most tényleg 300 ezren rugózol? Mégis mire akarod elszórni?
2021. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
37%

300 rugó egy félhavi fizetés... Mit rugózol ezen, kérdező...


Még ha milliókról lenne szó...

2021. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, Te más vagy..

Mindkét unokám 18. születésnapjára megkapta a 10 év alatt gyűjtött, akkor lejárt/felszabadult takarék pénzt az életre.

Csak ők vehették fel.

Fejenként 3M forint volt.

Egy év múlva semmi nem volt belőle..

Se jogosítvány, se autó, se semmi... (Szuper telefon szuper számítógép igen, 2 év múlva semmit se értek).

Egy életre megbántam..

2021. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
76%

"A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”



Akkor mi a kérdés? Volt esküvőd/lakodalmad?

NEM!

Tehát...???



A bank se ad neked lakáshitelt úgy, hogy a feltételeket nem teljesíted...

2021. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
86%
23:elhiszem,hogy megbántad. De ne felejtsük el, hogy a 2 fiatalt a szüleik(a Te gyereked-gyerekeid) nevelték ennyire felelőtlennek.
2021. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
62%
23-as, ezért érdemes volt kuporgatnod, ha 1 év alatt a seggére vertek a pénznek. Öröm a "gyerek" a háznál. Kellene a francnak ez, 300 ezer meg vicc ne haragudj. Simán elverem fél nap alatt, te meg ilyenen rugózol kérdező? Még ha 30 millió lenne....
2021. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
69%

van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe,


És? Abból van pluszbevételük.

A híd alatt kell laknod, hogy neked ez fáj?

2021. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
85%

23: a családunkban is volt hasonló eset...

Sok évvel ezelőtt, kisebb összeg - de akkoriban persze többet ért.

Anyukám és a testvére is kaptak egyforma összeget. Anyukám vett rajta egy telket, ami akkoriban a térképen is alig volt rajta a városban :-D, de gyönyörű hegyoldalban, szép kilátással... Egy barátnője rokona árulta, így tudott róla, és megvette. Aztán pár évvel később már sokszorosát érte a telek, többek között mi is annak az eladásából kaptunk támogatást az első lakásunkhoz.


A fiútestvére meg azonnal elherdálta a pénzt, vett tévét, videómagnót, mittomén - olyan dolgokat, amik 2 év múlva már a bizományiban se kellettek...


Aztán még a testvére volt felháborodva, hogy "könnyű nektek", annyi pénzetek van....


Pfff....

2021. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
68%

25:

Persze igaz, de 10 éves futamidejű volt, és 8 éves korukban köttetett.

És nem tudtam m,ár rendelkezni felette.

És vannak tinédzserek, akiket nehéz "kormányozni", mindkettő elvált szülők gyermeke.

Egy gyermeken, 3 asszonnyal, mindegyiktől egy fiúval... (A 3. asszony még megvan/lesz)

2021. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
63%
Ha ingyenlakás kell, miért nem keresel egy csajt, aki eljátssza, hogy a barátnőd? Odaköltöznie sem kell, néha pofaviziteltek a szülőknél, erre alkalmanként kap tízezret, ennyi.
2021. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!