Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a szüleimtől és nagyszüleimtől csak akkor kapok anyagi támogatást, ha megházasodom és gyerekeim lesznek?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az “ősök pénzére”, maga a gesztus esik rosszul. A nagyszüleim minden unokának félretettek bizonyos összeget a “lakodalmunkra”. kb. 300 ezer van mindenki megtakarítási számláján, de aki nem házasodik vagy nem akar gyereket, annak nem adják oda a pénzt. A szüleim is ezt csinálják: van egy lakásuk, amit én nem használhatok, hanem kiadják albérletbe, azt mondják, ha nincs párom, minek nekem egy lakás, majd ha családot akarok, beköltözhetek.
2021. nov. 21. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
24%
#50, igen :)
2021. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
43%

"Tehát ha kérdező kapna pénzt, akkor szerinted elszórná hülyeségre,"


feltehetően igen. nem lakásra gyűjt, azt említette volna, és akkor lehet, segítettek is volna neki.

2021. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
62%
300 ezerrel " zsarolni", annyira azért nem egy angy összeg.
2021. nov. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
32%
#54, ezen én is elgondolkodom időnként..Hál'Istennek nálad normálisabbat húztam ki a pakliból.
2021. nov. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
85%

Én voltam kicsit hasonló helyzetben.

Nagyanyám mindig büszke volt rá, hogy ő mennyit össze tudott kuporgatni. Nagy részét mondjuk örökölte, meg egyébként is, tényleg kuporgatott, pl télen is csak egy konvektor ment, kb egyes fokozaton, arra volt ráhajolva egész nap, meg hasonlók.

Ketten vagyunk unokái, tesóm meg én, és mondta, hogy halála után monden a miénk lesz. Fejenként pár millióról volt szó.

Nekem vagy 10 éve kölcsön kellett volna 1,5 millio forint, úgy kertem, hogy írunk róla közjegyző előtt szerződést, stb.

Nem adott.


Az egész sztori csúcspontja az volt, mikor kiderült, hogy mindent az egyházra hagyott :D :D

Aztán csodálkozik, hogy a közelébe sem megy senki.

2021. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
78%

"Az egész sztori csúcspontja az volt, mikor kiderült, hogy mindent az egyházra hagyott :D :D


Aztán csodálkozik, hogy a közelébe sem megy senki."

Meghalt és a sírja közelébe nem mentek? Vagy ha él, hogyan hagyta az egyházra?

2021. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
100%

Még él, de kiderült, hogy így végrendelkezett.

Kérdeztük, hogy miért döntött így, az volt a válasz, hogy ők jobban rászorulnak. Oké.

2021. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki azt kezd a SAJÁT pénzével amit akar.

Ennyire anyagiak vagy, látom

2021. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
62%

Így van, mindenki azt kezd a pénzével amit akar.

Nekem is van gyerekem. Azt szeretném, ha halálom után minden az övé legyen, halálom előtt pedig az, amit nélkülözni tudok. Legalábbis ha látom, hogy nem elcseszni akarja, vagy valami hóbortra kell neki.

Ha ennek ellenére azt mondanám neki, hogy nem kapsz semmit, akkor meg is érdemelném, hogy felém se jöjjön.

2021. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
73%
Az egyház rászorul? Kőgazdagok.... iskolaigazgatóm református lelkész volt, olyan kocsi volt a segge alatt amilyen nekem sosem lesz.
2021. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!