Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként neked mi a végzettséged, mit dolgozol?
2021. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

#49


Nem mondanám,hogy a tömegközlekedés drágább.

Persze,ha valaki 2-3 megállóért is képes jegyet venni,akkor persze,ha minden lépéséért jegyet akar venni,aláírom nem olcsó mulatság.


Az autó után adót kell fizetni,ha elromlik benne valami állandóan arra kell dolgozni,hogy ezeket megvedd.


Ha veszel egy bérletet még mindig olcsóbb,mint a benzin,adók és egyéb költségek,de persze nem annyira kényelmes,ezt értem.


Nekem nincs azzal sem bajom,ha valaki autóval jár.

Mint többször is leírtam én nem irigykedem,csak azt tartom furának,ha valaki hitelből akar jobbat mutatni,annál ami.

Tehát ha autót vesz,akkor is nem az anyagi helyzetének megfelelőt,hanem jóval drágábbat,mert hát mutatni akarja,hogy ő valaki.


Hidd el,egy gyári munkásnak nagyon sokat számít,ha tömegközlekedéssel,esetleg céges busszal megy be a munkahelyre.

Olyat is hallottam,aki azért szereti a 12 órás munkarendet,mert akkor nem kell heti 5X mennie munkahelyre,mert drága lenne a benzin.

Gondolom akkor mégsem nagyon éri meg az autó,mert akinek nem jelent gondot,az nem ilyeneken fog fennakadni.


Az "ajándék lónak ne nézd a fogát"-arra értettem,hogy ha valamit ingyen kapok,akkor annak is örülni kellene,amit adnak.

Akinek mindenből egyből a legjobb kell,legdrágább,minden hitelre,az sosem fog tud igazán értékelni semmit.


Nekem pl van olyan ismerősöm,aki baromira szereti a videójátékokat,gamer,mégsem veszi meg a megjelenés napján a játékokat,vagy a legújabb konzolokat,pedig nem keres rosszul.

Pár év alatt a felébe fog kerülni,akkor miért adna érte most annyit?


Ez lenne a pénzügyi analfabéta,aki tudatos,és tudja hol a helye?


Igen,látni sok 20-on évest is baromi drága autókban,amiért sosem dolgoztak meg,és hát a szüleik még ezt is megveszik nekik,mert hát megtehetik.

Ezek az emberek nagyon hamar ki fognak égni,és sosem lesz nekik semmi elég jó.

Mint írtam,én autót sem akarok,egyszerűen annyira nem érdekel az autó,mint luxuscikk,és csak eszközként tekintek egy közlekedési eszközre.Még mielőtt azt írnád,hogy irigylem tőlük.


Ilyen a fogyasztói társadalom,ebből élnek a bankok.Hogy mindenki mindig jóval többet akar,mint amit megengedhet magának.

2021. okt. 28. 13:05
 53/63 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, tök érthető, ha neked ez érthetetlen felfogás, hogy miért nem jó nekik az ajándék panel, de csak azért, mert neked még ez sem jutott. Így soha nem fogod megérteni azokat az embereket, akik viszont ajándékba kaptak egy lakást, és többre vágynak. Felesleges bármelyik oldalnak is fújnia a véleményét, főleg 50 válasz után, mivel nem azonos lehetőségeket kapott a kérdező, mint a válaszolók, így nem is tudja megérteni a ti nézőpontotokat.
2021. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Másik példa.


Egyik rokonom,akinek a szülei kifizették a több,mint 5 millió Ft-ot érő esküvőt.


Igaz,hogy első kapcsolat,20-as éveik közepén járó pár.De hát nekik ugye ez kellett.


Megjegyzem lakásuk nincs,hogy is lenne,mivel pályakezdők.


Nyilván ők nem tartoznak a nagyon tehetős réteg közé,akiknek több 10 milliót adnak a szülők,de mint kicsiben is látszódik,5 millió Ft-ot is sokkal hasznosabbra el lehetne költeni,mondjuk egy lakáshitelhez(hiszen nekik csak ez lesz opció),mégis úgy vannak vele,hogy hát nekik kell a mutatós esküvő,mint olyanoknak,akik sz-rják a pénzt.


Szóval nem csak lakásvásárlásnál figyelhető meg ez,hanem sok másban is,a fiatalok többsége nagyon el van varázsolva.

2021. okt. 28. 13:23
 55/63 A kérdező kommentje:

#53


Persze,ez érthető,hogy mindenki többre vágyik,annál ahonnan indul,nem is ezt vitatom,csak a mértéke furcsa nekem.

2021. okt. 28. 13:26
 56/63 anonim ***** válasza:
64%

#54 Jó de ez már megint kit érdekel?

#55 Oké, felfogtuk, a 6 oldalnyi válasznak a fele a tied, már elég jól megismerhettük az álláspontodat, köszönjük szépen.

2021. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
66%

De kérdező, egyáltalán nem vagy tudatos, te a pénzügyekhez abszolút nem értesz. A hitel azoknak való, akiknek van megfelelő önereje és munkahelye, nem a csóróknak. És azért, hogy ne 50 évesen legyen meg a ház.


"Persze,ha valaki 2-3 megállóért is képes jegyet venni,akkor persze,ha minden lépéséért jegyet akar venni,aláírom nem olcsó mulatság.



Az autó után adót kell fizetni,ha elromlik benne valami állandóan arra kell dolgozni,hogy ezeket megvedd.



Ha veszel egy bérletet még mindig olcsóbb,mint a benzin,adók és egyéb költségek,de persze nem annyira kényelmes,ezt értem."


Neked nincs autód és te magyarázol nekünk, akinek van? Hogy adót kell fizetni.. na ne mond?

A tomegkozlekedes nem csak azt jelenti, hogy elmész a szutyok munkahelyere reggel, este meg haza, és ezert kapsz 120ezret, de örülsz neki, mert legalább a közlekedésre nem költesz.


Nekünk felnőtt embereknek van életünk,járunk szórakozni, egyetemi barátokhoz, másik varosrészbe kerti partyba, 120km re élő rokonokhoz látogatóba, bevásárolni, gyerekért oviba stb. stb. Amennyit mi utazunk, neked kb. 50ezret kellene fizetned a tömegközlekedést havonta, míg nekem az autó havi 20ezerbe van (ha beleszámolom a szervíz díjat is és az adót). Jah és nem mellesleg időm is ezerszer több van így

2021. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam lakást, meg milliókat, mégsem elégedtem meg a panellal. Agresszív alkoholista apa, minimálbérért dolgozó anya mellett nőttem fel. Szóval azért nem mindig azon múlik, hogy milyen hátszeled van. Rengeteg munka van ebben, nem csak a hitel. Röhögve fizetem. Mert basszus, ez volt a nagy vágyam.
2021. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

#57


Amit leírsz,az egy inkább középkorú,családos ember élete,nem fiataloké.

Nyilván ha van gyereked,stb,akkor jó ha van autó,kényelmesebb.


De a legtöbb amit látok,hogy kiszabadul valaki az iskolapadból,semmije nincs,de az az első,hogy autó kell neki.Azért dolgozik,hogy fizesse az autóval járó költségeket.

Egy pályakezdő vagy gyári munkás nem keres olyan jól,hogy csak így ne nézze meg,hogy melyik olcsóbb.


#58


Nem tudom,akinek alkoholista szülei vannak,nemhogy támogatni nem tudják,hanem lehúzzák,annak meg pláne még az albérlet is jobb,mint bármi más.

Mondjuk ritkán látok ilyen hátszéllel olyat,aki tenné össze a kezét,ha már egy garzon lakása is lenne,ahová el tud menekülni ilyen környezetből.

2021. okt. 28. 13:50
 60/63 A kérdező kommentje:
*ne tenné össze a kezét.
2021. okt. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!