Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
88%

A világ minden pénzéért sem költöznék panelba én sem. Miért venne panelt, ha kertes házra vágyik?

Én is inkább hitellel, de kertest választanék a hitelmentes panel helyett.

Lehet nevetni az élj a mának mentalitáson, ahogy tetted az első oldalon. De van egy rossz hírem, valóban egyszer élünk. Ha tudnám előre, hogy már csak 5 éven van hátra, akkor nem egy számomra kényelmetlen panelban szeretném leélni, hanem egy kertes házban, ahol minden nap ki tudok menni az udvarra, tudom gondozni, ki tudok kapcsolódni.

Mindenkit más tesz boldoggá. Engem már az is nyomaszt, amikor meglátogatok egy panelban élő ismerőst.

Egyébként meg mindenkinek a magánügye, hogy hogyan bánik a pénzzel és hogyan gondolkodik a fentiekről.

Sokan tényleg ész nélkül veszik fel a hiteleket és még az önerő is hitel, meg simán benne vannak 2 évig is a moratóriumban. De ez nem egyenlő azzal, hogy mindenki felelőtlen, aki hitelt vesz fel.

Nyilván azok lesznek a leghangosabbak, akik belebuknak. Aki szép csendben visszafizeti, nem fog menni a fókuszba mártírkodni meg szidni a bankokat.

2021. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, én nem vagyok mai fiatal, lassan 50 leszek. Nekem is vettek lakást a szüleim anno. Pár év után eladtam és a férjemmel közösen vettünk egy nagyobbat. Persze hitellel. A lakás volt az önerő. Így a gyerekeknek is lehetett saját szobája. A hitelt már rég visszafizettük (pedig közben volt gazdasági válság). Nyomorogtunk volna négyen egy 1 hálós lakásban? A hitel nem ördögtől való, ha okosan veszi fel,sz ember akkor
2021. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
96%
Folyt: gyarapítja vele a vagyonát.
2021. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
89%
Tegyük fel, öt év alatt megspórolna 5 milliót, közben meg a ház ára 10-zel lett több - szerinted így mikorra tudna bárki is annyit összespórolni, hogy ne keljen hitelt felvennie? Ha felvesz 10 millió hitelt, akkor 12-öt kell visszafizetnie, és még így is jobban jár, mint a vég nélküli spórolgatással.
2021. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
64%
Olyan még nem volt, hogy a lakások ára leesett volna!
2021. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:

#21


Igen,valószínűleg itt világlátásmódi eltérések vannak.

Persze,lehet,hogy 5 év múlva nem élek,de 20-on évesen pl szerintem ez nem valami jó hozzáállás.

Viszont lehet pont a 40-es éveimben leszek rákos,mert állandóan azon aggódok,hogy fogok-e tudni fizetni a törlesztőket.


#22


Itt olyan fiatalokra gondolok elsősorban,akik pályakezdők,gyereket még nem is akarnak.

Sőt,akit említettem,akivel anyám találkozott pont mondta,hogy egyik fia sem akar gyereket,illetve olyan barátnőjük van,hogy egyiknek sem kell gyerek.

Nyilván értem,ha valaki családot akar,annak nem életcél egy 1,5-es panel,de kezdésnek sem rossz,főleg ha ingyen kapja az ember.


Nagyon sokan még ennyit sem kapnak,van,aki albérletben él,mert nem hitelképes,mások a szüleikkel laknak,megint van,aki több generációs lakásban él a szüleivel.


Én erre mondom,hogy fokozatosan kell haladni,az én szemléletem szerint,amibe nem roppanunk bele.


Van egy másik pár a családunkban,akik pl már nem is olyan fiatalok 35 és 45 évesek,és hát most vettek fel elég nagy összegű hitelt,mert hát jött a gyerek,és nekik családi ház kell.

Csak apuka 45 évesen nem tudom nem fél-e attól,hogy bele fog roppanni ebbe,mert már most vehettek volna egy 2 szobás panel lakást,sok gyerek felnő abban is.

2021. okt. 27. 17:02
 27/63 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne aggódj a hitel miatt, mi sem tesszük, mert annyit vettünk fel, amennyit biztos vissza tudunk fizetni. Ha nem, akkor még mindig ott a lehetoseg, hogy eladjuk a házat, visszafizetjük a hitelt és veszünk egy kisebb panelt. Ez az utolsó utáni lehetőség kb. Attól viszont félnék, ha most nem kezdtünk volna bele,akkor mikor lenne bármikor is nagyobb otthonunk, pláne ha ilyen értelmetlenül gyűjtögetnénk és pazarolnánk az időt
2021. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

#24


Azt megértem,ha valakinek nincs más választása,mert a szülők nem tudnak adni,így marad a hitelfelvétel.


De ha nem muszáj,én biztosan nem mennék bele.


De hát ez egyénfüggő,mint látom,van,akinek fontosabb a komfort,mint az,hogy ne tartozzon senkinek.

2021. okt. 27. 17:09
 29/63 anonim ***** válasza:
67%
Vedd már észre, hogy itt egyedül te nem látod reálisan a helyzetet, MINDENKI másnak az a véleménye, hogy teljesen normális hitellel venni olyan lakást/házat, ami megfelelö.
2021. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
80%
Én pont akkor nem vennék fel hitelt, ha a szüleim nem támogatnának,mivel akkor nem lenne elég önerőm hozza, akkor maradnék panelba. Nem tartozok senkinek, a hitel nem erről szól
2021. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!