Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
83%
Semmit. Ha valaki kertes házban akar élni, akkor mit vacakoljon panelban, ha van lehetősége kertes házat venni? Persze, történhet bármi, de rettegve nem lehet élni.
2021. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
85%
A megszokott életkörülményeinél gondolom nem akar lejjebb adni. Ha ennyi pénzt kap valószínűleg előtte sem 1.5 szobás panelben lakott. Azért az ember vagy ugyanolyat, vagy jobbat akar, mint ahogy eddig élt.
2021. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy panel árát megkapta és van munkahelye, akkor miért ne vághatna bele egy családi ház vételébe?

Normál esetben a kölcsönbe nem buknak bele az emberek, ha ésszel veszik fel, ez csak azokat szokta érinteni, akik nem gondolják át elöre az anyagi heylzetüket.


Olyan ember nem igazán van, aki egy összegben ki tudja fizetni egy ház árát, és ne igen, akkor így rengeteget veszít. Ugyanis ha hitelt vesz fel, akkor azt az összeget törleszti, amit felvett, ha meg az egészet összespórolja, akkor az infláció miatt annyival többet fizet, mint amennyi hiltet fel tudott volna venni.

2021. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

De itt tök fiatal emberekről van szó,20-on évesek,akiknek még gyerekük sincs vagy nem is lesz egy ideig.


Ha olyan jól keresnek,hogy ekkora hiteleket vesznek fel,akkor félre is rakhatnák azt a pénzt.

Na meg fiatalon az ember először úgy is karriert épít,amihez a panel lakás ideális,ahová csak aludni jár haza.Tehát egyfajta állomás.


Olyat is ismerek,aki ha nem is tudott volna lakást venni,de kapott egy jó kis alapot,amivel még így is hitelt kellett volna felvenni,de neki nem volt elég egy panel lakás,hanem nagy családi ház kellett.


Nem tudom,én úgy érzem sok esetben ezek az emberek nem igazán tudják megbecsülni azt,ha kapnak valamit,hanem inkább kockáztatják,azt is ami van,a jobbért.

2021. okt. 27. 15:33
 5/63 anonim ***** válasza:
74%
¯\_(ツ)_/¯
2021. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
58%

Én huszonéves vagyok, nő, karriert már építettem, mert vezető pozícióba dolgozom, ahova nem a szüleim által kerültem be. Kaptam lakást a szüleimtől, mivel világ életükben dolgoztak, nem elherdáltál a pénzt cigire es piára, mint sok proli, hanem lakásba fektették és nekem is és a bátyámnak is vettek egy garzon lakást. Bátyám már 2 éve a saját hazában lakik, mi a férjemmel meg most építkezünk.

Természetesen vettünk fel hitelt, mivel a 18 millionak össz-vissz 90ezer a fix törlesztője 20 évig, így teljesen megéri nekünk, cserébe nyáron már a saját házunkba lakhatunk.


Miért érnék be kevesebbel, ha megtehetjük? Beosztottjaim szinte mind alberletben lakik 120ezerért, nekem meg ennél is olcsóbb a törlesztőm

2021. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

#6


Hát pont ez a lényeg,hogy ha valakinek a szülei megspórolták,kemény munkával,akkor nem kockáztatom.

Legalábbis én így állnék hozzá.


Mivel nem én dolgoztam meg érte,hálás lennék,ez is hatalmas segítség lenne.


Nem tudom,lehet csak én állok hozzá így az élethez,sosem szerettem a biztosat kockáztatni.


Persze megértem,hogy van,akinek a kényelem,vágyai fontosabbak.Most kell ez nekem,most vágyok erre.


Nemrég anyám összefutott egy régi ismerősével,aki mesélte,hogy mennyiért vett házat a gyerekük,és ennek a felét ők fizették.És a maradék hitel.

Akkora összeg volt,amiből egy megyeszékhelyen 2 kisebb panel lakás is kijön,amit adtak a gyereknek.


Ha a helyükben lennék,én ennyi pénzre nem hitelt vennék fel,hanem vennék 2 kisebb lakást,az egyiket kiadnám albérletbe,és máris nekem van passzív jövedelmem,nem pedig a banknak fizetem azt,ahol lakok.

2021. okt. 27. 15:50
 8/63 anonim ***** válasza:
80%
én hasonló helyzetben vagyok a párommal (hitelt kell felvennünk, de egy jó adag beugrónk van). mi nem csak aludni járunk haza (éljen a home office lehetőség), szóval nekünk fontos, hogy jól érezzük magunkat itthon is. lakásvásárlás egy baromi drága mulatság ahhoz, hogy olyat vegyél, amit már akkor sem szeretsz csak azért, hogy legyen valami. aztán kifizetsz egy csomó pénzt, de utálod az egészet, macerás továbbadni rajta stb. úgyhogy mi úgy vagyunk vele, hogy inkább gyűjtünk még egy kicsit+ nagyobb hitelt veszünk fel, de akkor már olyan otthonba költözünk, ahol nem azon kell már gondolkodni az első nap, hogy hogyan, mikor lehet továbblépni és megszabadulni tőle. nekem nagyon fontos a környék is, biztonságban szeretném érezni maga, akár este is. most ilyen helyen lakunk albiban (igen, drága környék), innen nem fogok beköltözni csak azért a 8.-ba, hogy elmondhassam, hogy van saját lakásom
2021. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
84%
Mi ebben a kockáztatás? Nem szerencsejátekra tettük fel a pénzt, hanem feleforgattuk egy nagyobb otthonba. Nem azért támogattak, hogy üljek a s.ggemen a kis lakásba, hanem hogy legyen egy alapom, amihez lehet gyűjtögetni és hitelt felvenni és jöhet a ház.
2021. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Egyébként ez nagyon jellemző a mai fiatalokra,most akarnak mindent.

Nem csak a lakásra,úgy bármire.

Ezért van,hogy valaki képes megvenni a legdrágább elektronikai cikkeket a megjelenés napján,amikor pár év múlva fele annyiért is megvehetné ugyanazt.


Igen,ma ez az "élj a mának" mentalitás uralkodik.

2021. okt. 27. 15:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!