Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a lakást 2014-ben vettük 5 millióért, ma 15 milliót ér. Teljesen megérte volna várni vele pár évet, igazad van. Ohh wait...


Látszik, hogy még nagyon fiatal vagy és nem értesz a pénzügyekhez.


Mi 27 évesen inkább élünk saját házba, minimális 18milliós hitellel és kezdünk bele a családos életbe, mint hogy 47 évesen legyen ugyanennyi pénzünk, mikor a házépítés dupla ennyibe kerül és kezdjünk bele a családalapításba. Teljesen abszurd.

2021. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

#9


A hitel mindig kockázatos,főleg a hosszú futamidejű.

Szerintem hosszabb távon sokkal jobban megtérül az a stratégia,amit én írtam.

És főleg egy ilyen gazdasági helyzetben,ami most is volt?A saját ingatlan sokkal nagyobb biztonság,mint egy szebb,jobb,de hitellel terhelt ingatlan,ami csak 20 év múlva lesz az enyém,ha nem történik semmi olyan,ami miatt nem tudom fizetni.


#8


Azt megértem,ha valaki nem akar nagyon rossz környéken lakni,csakhogy legyen valami,azért érdemes már egy kicsivel többet belefektetni,ha nem 2-szer annyi a hitel mondjuk,mint maga a pénz amit kaptam.

2021. okt. 27. 15:57
 13/63 anonim ***** válasza:
91%
bezzeg régen minden milyen jó volt.... de a mai fiatalság, az aztán az ördög maga. huszonéves vagyok, világ életemben hidegen hagytak a legújabb elektronikai dolgok (igen van ilyen ismerősöm, aki az egész havi fizuját a legújabb ájfonra költi, utána meg a szülőktől kunyizik), a luxus holmik. viszont az életterem nagyon fontos, és erre nem sajnálok pénzt költeni. nem egy egérlyukba akarok hazamenni, és egész este hallgatni, hogy a hülyegyerek fölöttem dübörög. nagyon nagyon szerencsés és hálás vagyok azért, hogy ilyen lehetőségem van. de ha már adódott ilyen lehetőségem, akkor nem fogok nyomorgni, meg mártírkodni, mert....miért is kéne? megtakarításom ugyanúgy van másból. nekem ez fontos, neked meg az. mindenki eldönti, hogy mire sajnál/nem sajnál pénzt kiadni
2021. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

#11


És,te 2014-ben a jövőbe láttál,hogy ez fog történni az ingatlanpiacon?

Nem,nyilván.


Ennek ellenkezője is megtörténhet,lehet 5 év múlva jön egy olyan válság,ami miatt lentebb mennek az ingatlanárak.

2021. okt. 27. 15:59
 15/63 anonim ***** válasza:
91%
Egy fillért sem kaptam sem én, sem a férjem, de meg se fordult a fejünkben, hogy ne kertesházat vegyünk, megbolondulnánk panelban. Persze többe kerül, tovább fizetjük, több a munka is vele, de ha egyszer erre vágyunk és ezt tartjuk ideálisnak a gyeremekeink számára is, akkor miért kéne panelban élnünk?
2021. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
97%

Akkor tartogasd a pénzed és várd meg, míg elinflálódik. Nekem sokkal jobban megéri a hitel, mivep biztos munkahelyünk van, ha nem lenne, akkor is tudnánk min. 1 évig fizetni a törlesztőt, mert van tartalékunk, 20 évig ugyanennyi lesz a törlesztőnk, de abból kiindulva, amennyit a pár év munka alatt félretettünk, az alapján kevesebb, mint 10 év alatt végtörlesztünk.


Ciklikusan működik a gazdaság, bizros lesz megint világválság, örülök, hogy te ráérsz erre várni 10-20-30 évet, mi köszi, inkább élünk nyugodtan

2021. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

De miért inflálódna?


Nem kell a párnahuzatban tartani.

Be lehet fektetni bármibe is.


Még a hitelt mindig kamattal kell visszafizetni.

2021. okt. 27. 16:15
 18/63 anonim ***** válasza:
97%

Befektetes nem fog nagy hozamot hozni, csak ha kockázatos. Akkor megint ugyanott vagyunk, hogy te kockáztatsz, nem mi. Nekünk is bent volt évekig máp+ba a pénzünk, igaz, kamatozott, de kb. felét se, mint amekkora infláció van.

Honnan tudod milyen hitelt vettunk fel és mennyit kamatozik? Mert nekunk speciel 2 milliót se kamatozna, ha 20 évig múlva fizetnénk vissza. Ha viszont jövőre kezdenénk az építkezést, alapból min. 5 millió többletköltség lenne, annyit fognak jövőre emelkedni az árak. Erről ennyit.

2021. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
7%
Szegény kérdezőt senki sem érti, pedig szerintem ő az, aki normálisan gondolkodik.
2021. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

#18


Értem,hogy mire gondolsz,de a hitel egy kötöttség.

A bankot nem érdekli,hogy neked most milyen bajod van,a részleteket akkor is fizetni kell.

Még ha valahová lekötöd a pénzedet,az addig úgy marad,te közben gyűjthetsz hozzá a saját fizudból,annyit,ami éppen jól esik.Nem korlátoz senki téged törlesztő részletekkel.


Én azt mondom addig nyújtózkodom,amíg a takaró ér.

Persze a legtöbb ember nem ilyen,ezt így látom.De sokan folyton panaszkodnak is,mert túlvállalják magukat,ez egy állandó nyomás az életükben.

2021. okt. 27. 16:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!