Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

#38


Nyilván,ha valami megtérül,abba érdemes befektetni.

Ezért is írtam korábban,hogy én inkább laknék kevésbé komfortos lakásban,és a maradékból vennék még egyet,mert az hozza a pénzt,termel passzív jövedelmet.


A drága lakásvásárlásnál még az is jobb,ha valaki megpróbál valamit vállalkozni.


Az,hogy valamit csak használok,lakok benne vagy ülök benne,és ezért vegyek fel hitelt nekem nem lenne opció.


Ezért sem értem pl egyesek hogy képesek méreg drága autókra pénzt kiadni,de sokan még hitelre is megveszik ezeket.


Persze,én is látom a különbséget,egy szép lakás és egy átlagos lakás között,de szerintem ezek olyannak valók,akik eleve olyan társadalmi státuszba születnek,ahol ezt megtehetik.

Akiknek nem 1 évig,hanem hosszabb ideig sem lesz anyagi gondjuk,ha beüt egy válság.

2021. okt. 27. 20:32
 42/63 A kérdező kommentje:

#40


Nekem nincs bajom a tömegközlekedéssel.

Sőt még a hangulata is tetszik.Nyilván nem az,ha nagyon sokan vannak és nyomorogni kell,de csak úgy alapvetően nincs vele gondom.

Ráadásul környezetkímélő is.


A benzin pedig tényleg drága,de ha megfigyeled nem a tehetősebb réteg,de már a legutolsó proli is autóval megy a gyárba is dolgozni.

De még a sarki boltba is autóval mennek.


Mint írtam,apám külföldön dolgozott sokat,a szakmájában sikeres volt,de mivel fiatalon elveszítette a szüleit,őt nem tudták támogatni semmivel.

Ezért is tanulta meg értékelni azokat,amiket magának teremtett meg.


Ezt nem tartom igénytelenségnek,egyszerű tudatosság.

Sajnos nem csak a tehetősebbek,de a rosszabbul keresők is úgy akarnak tenni,mintha jól élnének,kifelé mutatják,hogy nekik erre és arra is telik.

Persze sok dolog hitelből,meg hó végén nincs semmi a hűtőben.

2021. okt. 27. 20:40
 43/63 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez szimplán kognitív disszonancia, amit művelsz, de a te dolgod.


És itt nem arról beszélünk, hogy valakinek van egy garzonlakása, de egy penthouseba akar lenni, ezért hitelt felvesz, teljesen félrevitted a témát.

2021. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
54%

Egy normális ház, vagy lakás, az nem nagyravágyás, hanem alap igény. Ha neked megfelel a garzon, vagy a panel, rendben van. De nem tudom, hogy honnan a bátorság benned majdhogynem lehülyézni azt, akinek ez nem felel meg.

Kertes házban voltam gyerek, panelban tini. Aztán a fővárosban tanultam tovább, megjártam pár albérletet. Világos volt nekem végig, hogy ha sajátom lesz, az mindenképpen kertes. Ha egy kis rozoga parasztház, amit újítgatnom kell, akkor az. De nem megyek vissza semmiféle lakásba. Szerencsére a férjem sem komázza a kaptárt. Ő helyben mérnök, kb olyan beosztásban, ahonnan nyugdíjba lehet menni én meg óvónéni vagyok. Nem félek attól, hogy nem lesz munkánk. Azt sem tartom reálisnak, hogy bármelyikünk meghal vagy lerobban. Nem remegünk ilyeneken, éljük az életünket. Neked nem muszáj, de attól még nem más a hülye.

2021. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

#44


Én nem hülyéztem le senkit,mások véleményére voltam kíváncsi,én csak az én érveimet írtam le.


Sokan eléggé magasra teszik az igényeiket,én ezt vettem észre,és mindent egyből akarnak.


Az,hogy mindig lesz munkád.Na igen a tanár vagy óvónői munka ilyen,mondjuk nem éppen a legjobban fizető munkákhoz tartoznak.

2021. okt. 28. 11:17
 46/63 anonim ***** válasza:
100%

Minden mondatodból süt az irigység és az, hogy te nem így csinálnád. Te dolgod, te félős vagy, más nem.


"Sokan eléggé magasra teszik az igényeiket,én ezt vettem észre,és mindent egyből akarnak"


Egyáltalán nem magas igény az, hogy huszonévesenlk, akiknek a szülei dolgosak és támogatóak belekezdenek a felnőtt életbe és a családalapításba egy kertes házban. Ez az élet rendje. Mi megtehetjük, semmiből nem tart fizetni a 80ezret a hitelre, miközben jól keresünk

2021. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

#46


Én nem irigykedem.Persze,én másképpen csinálnám.


Azzal nem értek egyet,hogy akinek a szülei dolgosak,ahogy te fogalmaztál,az minket alapból feljogosít arra,hogy nagyobbak legyenek az igényeink,mint amit mi magunk már letettünk az asztalra.

2021. okt. 28. 12:22
 48/63 A kérdező kommentje:

Akkor ha már közmondások.


Erre is van egy nagyon jó


"Ajándék lónak ne nézd a fogát"

2021. okt. 28. 12:24
 49/63 anonim ***** válasza:
73%

Ez a közmondás arra lenne igaz, ha azt írtuk volna, hogy elégedetlenek vagyunk, amiért a szüleink csak 5 milliót adtak, nem pedig 10-et.


Ki írt ilyet itt bármikor is?


Sajnos ezt a közmondást sem sikerült eltalálnod, ahogy a többi elméletedet sem támasztottad alá, csak olyan érvel, amit egy tipikus falusi ember szokott mondani, akinek nem tellik valamire. Akkor már csak azért is azt terjeszti, hogy az pedig rossz, sokkal jobb a gagyi. Mint a te esetedben a bicikli kontra autó. Te inkább mész mindenhova biciklivel hóba fagyba szmogba, mert sajnálod rá a pénzt és a fusztráltságodat azzal leplezed, hogy elhiteted saját magaddal, hogy a kocsi milyen drága, meg amúgy milyen káros.


El kell hogy keserítselek, én is jártam tömegközlekedéssel, 2x ennyibe került, mint a kocsimat fenntartani jelenleg.


És az én szüleim nem azért dolgoztak és tettek félre nekem, hogy ilyen pénzügyi analfabéta módjára bánjak vele, mint te

2021. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem magas igény a normális lakhatás. Nem irreális az, hogy ezt az ember mondjuk 50 éves kora előtt akarja. Itt te gondolkodsz furán. De szíved joga, csak aztán majd ne nagyon csodálkozz, ha ez az esetleges partnerednek nem felel majd meg. Öreg... Elmegy az életed, és észre sem veszed.
2021. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!