Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok esetben miért ennyire...

Sok esetben miért ennyire nagyravágyóak azok,akiket a szüleik támogatnak?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam,nekem is van ilyen ismerősöm,hogy a szülők a gyereknek segítenek az elindulásban,és adnak X összeget lakásvásárlásra.


Volt,aki olyan összeget kapott a szülőktől,amiből kijönne mondjuk egy 1,5 szobás panel lakás.De neki az nem volt elég,neki nagy családi ház kellett,ami kb 2-szer annyiba kerül,így inkább felvesz hatalmas hitelt még a nyakába.


Én nem azt mondom,hogy ne vágyjon az ember többre,de miért nem haladnak lépcsőről lépcsőre.


Más,semmit sem kap,ilyen segítséget az életben,örülnének sokan,ha csak úgy ingyen ekkora segítséget kapnának.


Így viszont a hitellel azt is kockáztatja,hogy bukja az egészet,ha valami történik vele,nem tudja fizetni,lebetegszik,stb.


Mit gondoltok erről?


2021. okt. 27. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

#27


Abban nem látok problémát,ha valaki vesz fel egy kisebbet,amit előreláthatóan rövidebb idő alatt ki tud fizetni,és mondjuk valami lényegesen jobb lesz az életében,pl belvárosi lesz a lakás,külváros helyett,stb.


Ilyen esetben mondjuk nem kerül egy lakás 2X annyiba,mint a másik.


De olyanról nem fogok álmodozni,ami nem az én szintem,hanem egy magasabb társadalmi rétegnek lett kitalálva.

2021. okt. 27. 17:14
 32/63 A kérdező kommentje:

#29


Igen,úgy látom,itt azt hiszem 1 kivétellel mindenki ugyanazon a véleményen volt.


Hát,érdekes mindenesetre.

Nem vagyunk egyformák,de nem gondoltam,hogy ennyire eltérőek az arányok.


Talán a média,a közösségi oldalak miatt ilyenek az emberek,ahol mindenhol azt tolják,hogy neked még több kell,a másik jól él,neked is menni fog,stb.


Én sosem vágytam nagyon nagy dolgokra,de lehet ha ilyen családba születtem volna,más lennék,ezt nem tudhatom.

2021. okt. 27. 17:18
 33/63 anonim ***** válasza:
96%
Akkor megvan ugymond az eredmény, hogy mi az átlag véleménye a dologról, ami viszonylag egybehangzó is ebben a helyzetben.
2021. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
95%

Ismered az autópályás viccet? Ahol valaki szembemegy a forgalommal?


Mert rád is ez vonatkozik, te gondolod rosszul, nem pedig mindenki más!

2021. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
57%
De azért, mert te nem mersz bevállalni egy hosszabb futamidőt, más még merhet. Mert mondjuk másnak olyan a végzettsége, vagy annyira biztos a munkahelye. Mondjuk ipari városban mérnök a helyi pl alkatrész vagy vegyi gyárban. Az mitől fosson? Lehet igénye szebbre, jobbra. Neked miért fáj? Te pakolgassad a garasokat a garzonlakásban, nehogy haladj még fiatalon bárhová, ne legyen családod, savanyodj be. Ha neked erre van igényed. Vagy épp ez az, hogy nincs. Elmegy feletted így minden, hogy ülsz az aprón.
2021. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

#35


Én nem szeretnék családot,de ez nem tartozik ide.

Mint írtam,akikről beszéltem volt köztük olyan is,aki szintén nem akar.


Szerintem egyedülállóknak vagy párnak teljesen felesleges családi ház,főleg fiatalon.De hát ők tudják.


Érdekes,hogy mindig a végzettséget hozzák fel.

Érdekes,itt a válaszadók nagy része gondolom mind magas beosztású gondolom.

Viszont egy dolgot elfelejtenek.

Jöhet egy gazdasági válság,ami olyan 10 évenként elég gyakori.

Elveszíthetik a munkájuk bármi okból,és ha csak nincs több másik hasonlóak jó végzettségük,akkor nem biztos,hogy a törlesztőt fogják tudni fizetni.


De,amivel végképp nem számolnak az az egészségük.

20 év futamidő elég hosszú idő,bármi történhet az emberrel,ami miatt mondjuk nem fog tudni dolgozni,vagy az adott munkát nem fogja tudni már elvégezni.

De ezen miért is nem lepődöm meg,hiszen akinek a komfort fontosabb,mint a nyugodt,kiszámíthatóbb élet,azt nem érdekli annyira az egészsége,csak a luxust hajszolni.


Talán ezek az emberek többnyire jó családból jöttek,nem nagyon láttak negatív példákat is,azért ennyire túlzottan magabiztosak,pozitívak.

2021. okt. 27. 20:12
 37/63 anonim ***** válasza:
76%
Most komolyan, miért próbálod 30 válasz után is a saját igazad védeni, amikor egyetlen ember sem ért veled egyet? Azt reméled, hogy valakit meg tudsz győzni a saját igazadról, vagy mégis miért fújod a SAJÁT kérdésed alatt a SAJÁT véleményed? Nem minket kérdeztél? Mi már válaszoltunk, lépj már tovább.
2021. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
68%

6-os vagyok, igen, vezető beosztásban dolgozom. Élelmiszeriparban, aligha érintene a válság, a koronavírus alatt is ugyanúgy dübörgött az ipar.


Mint írtam, engem nem fusztrál a hitel, mint téged. Engem az stresszelne, hogy ülök a pénzemen, míg az napról napra kevesebbet ér, és várni, hogy a következő 30 évben talán legyen egy világválság. Mert nem, nem 10 évente van ilyen.


Ha 1 évig is lógatnám a lábam, és a férjem is, akkornis tudnánk fizetni a törlesztőt, de ez elképzelhetetlen eshetőség, mert dolgos emberek vagyunk, több lábon élünk, azért tartunk ott, ahol.


Sokkal jobb befektetés hitelt felvenni, mint ülni 20 évig a pénzen, hogy talán egyszer tudsz venni belőle házat, utóbbinak semmi értelme. Inkább aggódnál azon, hogy feleslegesen lepereg az életed és semmid sincs

2021. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

#37


Én csak válaszoltam a frissebbekre.

Elfogadom,ha valakinek más véleménye van.


Kíváncsi voltam,hogy ki miért gondolkodik úgy,ahogy.

Ettől én még ugyanígy gondolom.


Egyébként a szüleim is nagyon hasonlóan gondolkodnak,mint én.

Bár sok dologban nem értek egyet velük,de ezt a mentalitást talán tőlük hoztam.

És ők bizony nagyon nehéz helyzetből küzdötték fel magukat az átlagos színvonalra.


Sokan bizony irigykednek rájuk a mai napig is az olyan emberek,akik hasonlóan indultak az életben,sőt van,aki jobb helyzetből,mégsem érték el ezt,amiben most vannak.


Nekünk pl soha nem volt autónk,nem fizettünk ezzel járó költségeket.

A napokban pl minden 2.hír a benzin árának emelkedéséről szól.


Apám pl már 60 éves,de a mai napig képes bringával bemenni a városba,hogy olcsóbban vegye meg ugyanazokat a termékeket.Addig sem költ benzinre,buszjegyre és még az egészségének is jót tesz.

Sokat dolgozott külföldön is,de ott is sokszor irigykedtek rá,mert rengeteg pénzt megspórolt,még másoknak meg sem látszott,hogy 5-10 évet kint dolgoztak,mert verték a pénzt.


Csak arra akartam kitérni,hogy a "spórolós" életfelfogásnak van pozitív hozadéka is.


Nekem mindig ezt tanították,hogy addig nyújtózkodjak,amíg a takaró ér,és,hogy a biztosat ne kockáztassam.

2021. okt. 27. 20:26
 40/63 anonim ***** válasza:
40%

Neked úgy látom azt tanították, hogy soha ne merj kockáztatni, ragadj a posfányba. Gondolom nem is keresel jól, de nem teszel érte, hogy többet keress. Mert minek? A szüleidnek is jó volt a sz.rul fizető gyári meló.

Nekem ez egy korcs szemlélet,mikor valaki azzal példalozik, hogy milyen jó, hogy nem érinti a bezin arak, mert nincs is kocsija. Hát engem meg nem érint a kinti fagyoskodás,a tömegközlekedés okozta idegeskedés, a béna biciklizés.


Jah és a városban való biciklizés minden, csak nem egészséges.

2021. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!