Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ő az ideges és felháboro...

Miért ő az ideges és felháborodott, miközben ő volt, aki rosszul számolt?

Figyelt kérdés
Gyerekem (21 éves) elment bevásárolni, levett 3 ezret a tartalékból, ahogy azt beszéltük. Hívott, hogy egy kivétellel minden volt, és hogy a maradékot visszarakta, szóval van xy ft-nk még. Node az nem lehet, annál több van. Megszámolta még egyszer, hát ugyanannyi. Erre elkezdtem már kiabálva mondani neki, hogy az hogy az istenbe lehet, mire felemelt hangon kezdte mondani, hogy nem vett el többet, nem tudja. Megszámolta megint, ugyanannyi. Jött a postát, azt elintézte, aztán megint megszámolta, és többet számolt ezúttal, de ez a szám se volt az, ami az én fejemben volt, szóval megint kiabálni kezdtem, de félig magamra, hogy én egészre emlékeztem, félig rá, hogy 21 évesen legyen annyi képessége -mindegy hogy felmentett volt matekból -, hogy annyit megszámoljon és ne hozza rám a frászt. Majdnem egy tizessel kevesebbet mondott! Utána folyt köv. a beszélgetés, de már én raktam le, mert elég volt abból, hogy ő számolt rosszul, mégis ő az, aki feszült idegekkel válaszol minden más témában, így meg minek beszélgetni bármiről. Kérdezem tőle, miért kell idegeskednie és kiabálnia, miközben csak beszélgetünk. Erre ő, hogy még mindig fel van menve a pumpa benne, amiért így kiabáltam vele. Nade hogy a fenébe ne akadjak ki, miközben ennyivel rosszul számolta el többször is?! Aztán leraktuk. Felmentett volt matekból, de a készpénzes számolás sosem okozott neki gondot, elvégre nem agyatlan.
2021. okt. 13. 15:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
34%
Ha felmentett volt matekból, nem kell rábízni a pénzt. Képzeld Te vagy a férjed.
2021. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyám is szereti ezt csinálni, nem kérdez hanem számonkér és gyanúsít, aztán sír amikor kinyomom a telefont mert nincs kedvem megint kamasznak érezni magam.

Gondolom diszkalkuliás a gyerek, ez úgy működik hogy a stressz és a szorongás ront a helyzeten. Szóval szerencsétlen egyszer elszámolta, mindenkivel megesik. Semmi okod nincs azt feltételezni hogy lopott vagy hazudik, sokkal valószínűbb hogy összefogott két bankjegyet, csak a pénztárca egyik zsebét számolta vagy ezresnek nézte a tízezrest, legjobbakkal is megesik. Diszkalkuliásnak se kell hozzá lenni, agyatlannak meg pláne nem, csak fáradtnak vagy szétszórtnak. Erre ahelyett hogy türelmes lennél vele vagy türtőztetnéd az idegbajodat estig amikor meg tudod számolni magadnak, jól leüvöltöd a fejét amitől ideges lesz, egyre valószínűbb hogy elszámolja mert rágörcsöl, tovább ordítasz vele, és utána csodálkozol hogy nincs kedve csevegni.

Gondold végig hogy te milyen hangnemben beszélsz a fiaddal, és vegyél egy stresszlabdát. A pénzügyeidet meg intézd magadnak ha ennyire nem tudod másra bízni.

2021. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
89%
31 vagyok. Azt akartam írni, kezeld a pénzt Te vagy a férjed.
2021. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan kb 10e forint difin hisztizel ennyire? Nagyon egyszerű! Innentől kezdve elmész akkor te vásárolni.

A gyereked is ember, ő is hibázhat! Mikor boltban dolgoztam, volt egyszer olyan hogy 15 ezerrel kevesebb volt a kasszában mert valamit nagyon benéztem. És? Ki kellett fizetnem a hiányt és ment az élet tovább, de ez, hogy ennyire ki vagy akadva szaros 10000 forint miatt, egy igazi fillérb@szó vagy. Szegény gyereked sajnálom inkább..

2021. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%
34-es: Olvasd el újra... HÁROMEZRET VETT KI VÁSÁRLÁSRA! Az anyja pedig TÍZ FORINT miatt hisztizik. Ja és lehet hogy te kőgazdag vagy meg minden, hogy 10 000 forint neked semmiség, de másnak nagy összeg. Szóval, csitulj inkább.
2021. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
87%

10.000 forint miatt akkor se ugrassz a kölyköd torkának normál esetben.

10 forint miatt főleg nem.Akinek meg nagy összeg az a 10k nem tudom mire vállalt gyereket,családira meg gyesre,egy fős minimálbérre meg jóindulatra..? :D

2021. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom a kérdező úgy gondolta, hogy 3000-et vett le a gyerek, aztán mikor vissza rakott belőle 500-at, nem 50.000 forint volt a számlán, ahogy kellene lennie, hanem 40-en. Emiatt gondolta az anyja, hogy eltűnt valahova még plusz 10 ezer, holott a gyerek csak 3000-et vett le állítása szerint.

Gondolom nem 10 forintról van szó, mert semmi értelme nem lenne a kérdésnek. De azt sem értem, miért ezen az infón akadtok fenn, nem ez volt a kérdés, ha 10 ezer, ha 10 forint, a kérdező akkor is túlreagálta, és jogos volt a gyerek sértődése.

2021. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezért remélem azóta nem nyírták ki egymást egy kis aprópénzért..
2021. okt. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!