Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hozzam fel, hogy randira...

Hogy hozzam fel, hogy randira hívott a volt barátja?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal kb egykorúak vagyunk, ő 21, én 23. Mindig jóban voltunk, szinte olyan, mintha testvérek lennénk.

Neki volt egy hosszabb kapcsolata, a fiút nagyon szerette az egész család. Hatalmas volt a szerelem, mindenki azt hitte, hogy pár éven belül összeházasodnak. Viszont nyár elején szakítottak, vagyis a fiú szakított vele... Meglepett a hír még engem is, mert előtte 1 héttel még közösen nyaraltunk, minden jónak tűnt közöttük. Írtam a srácnak, igazából udvariasságból csak, hogy sajnáljuk nagyon, hogy ez történt és hogyha szeretne beszélgetni, vagy szüksége van valamire, szóljon nyugodtan. Válaszolt, hogy egy beszélgetés jót tenne neki, mert a barátaival nem nagyon tud erről beszélni, mert ők örülnek, hogy szakított, de azért csak egy hároméves kapcsolatnak vetett véget úgy, hogy azt hitte, együtt fognak megöregedni.

Ezután elkezdtünk üzenetben beszélgetni, sokáig tényleg csak arról, hogy mennyire nincs jól, hiányzik neki az unokatesóm, sosem lesz megint boldog, de utána valahogy ez átment sima beszélgetésbe, érdeklődésbe.


Lényeg a lényeg, hogy elmondta, szeretne elhívni egy rendes randevúra. Egy részem nagyon szeretne menni, mert eddig is bármi programunk volt, jól éreztem magam vele. Viszont ott van az, hogy valahol azt érzem, ez mennyire nem helyes és nem kéne... Jobb lenne, ha nem kéne titkolózni és tudná az unokatestvérem a dolgot, de ez még tényleg annyira kezdetleges, hogy kb. nincs is mit elmondani. Elkiabálni sem akarom a dolgot, mert lehet két randi után rájövünk, hogy nincs meg a kémia és ennyi.


Mikor lenne érdemes vele erről beszélni szerintetek?



2021. szept. 20. 09:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen hihető, hogy miután mindenki kibukott azon, hogy szakított vele a srác, akivel házasságot akart (és a család is erre várt), ők biztítnak, hogy érdeklődj a srác hogyléte felől, miközben uncsitesó melletted ül.


Menj inkább matekházit írni.

2021. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

"Írtam a srácnak, igazából udvariasságból csak"


Nyilván csak ezért írtál rá és semmi hátsószándékod nem volt :D

2021. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
92%

'"Ha meg ő tökéletes pasi, akkor eddig is az volt, nem?"


Korábban nem így tekintettem rá. :)'

Na persze, három évig volt az unokatesód pasija, de amikor szakítottak, hirtelen ő lett számodra a tökéletes pasi...

Már az is furcsa, hogy nyár elején szakítottak, de neked most jutott eszedbe írni neki, hogy sajnálod. Ha tényleg csak ezért írtál volna neki, akkor azt röviddel a szakítás után tetted volna, nem három hónappal később. Legalább magadnak ne hazudj ekkorát.

Ha egy életre el akarod rontani a kapcsolatot az unokatesóddal, akivel a leírásod szerint szinte testvéri viszonyban vagytok, akkor csak randizz az exével.

2021. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
38%

Ez jó nagy katyvasz lett, szerintem nem gondoltál bele, milyen lavina lehet ebből. Én is jobbnak látnám, ha udvariasan leállítanád ezt a fiút. Talán félreértett valamit (a szándékodat - én elhiszem, hogy tudatosan nem volt benned nyomulási cel), talán túlgondolt valamit, és mivel mindketten fiatal facérok vagytok, akik ráadásul jóban is vannak, elindult a láncreakció.

A legtöbb családban ebből évekig tartó haragszomrád lenne, én ennyit nem kockáztatnék "egy pasi" miatt.

Nem tudom mennyire szoros a kapcsolatod az unokatesóddal: az enyém semennyire nem az az enyemekkel, évente - 2-3 évente futunk össze pár órara, és mind pasi míg én nő vagyok - így ebben nem tudok saját példát hozni, de túl kockázatos ez a manőver most tőletek.


Ha nagyon eltökélt vagy, persze mondd meg neki, hogy "Figyelj Gizi, a Gézának írtam múltkor, emlékszel rá, azóta sokat beszélgettünk és most randizni akar, szerinted mit csináljak."

Ha en lennék Gizi, akkor is azt mondanám, hogy felőlem nyugodtan, ha közben csalódott lennék és vérezne a szívem. Büszkébb vagyok annál, mint hogy rám való tekintettel ne találjkn egymásra 2 ember, szánalmasnak gondolnám magam.

De az fix, hogy meglenne rólad a véleményem, ahogy az exemről is, és csak a kötelező programokon volnék hajlandó találkozni veletek.

2021. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 A kérdező kommentje:

Nem ráunt, hanem nagyon sokat veszekedtek már, amikről senki nem tudott. Az utóbbi fél évben az unokatesóm két exével is elkezdett beszélni megint. A barátja szeretett volna már összeköltözni, de ő még várni akart, mert hogy nem akart Budapesten élni állandóan, de azt nem fogadta el, hogy a barátját az egyetemen kívül a munkája is odaköti.


Most attól, mert hazugnak próbáltok beállítani, nem lesz kevésbé igaz, amit leírtam.

2021. szept. 20. 10:28
 26/68 anonim ***** válasza:
85%
Nem olvastam el a többi hozzászólást, mert rengeteg van. Viszont ez nagyon nem helyes, sőt. Rá sem kellett volna írnod, inkább az unoka tesódat kellene támogatni, vele kellene beszélgetni és programokat csinálni, nem az ex lelkét ápolgatni.. pláne, hogy Ő szakított 🤦🏼‍♀️
2021. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
82%
aha, senki nincs melletted, ezért unokatesó lett hirtelen egy csalfa ringyó.
2021. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

"Már az is furcsa, hogy nyár elején szakítottak, de neked most jutott eszedbe írni neki, hogy sajnálod. Ha tényleg csak ezért írtál volna neki, akkor azt röviddel a szakítás után tetted volna, nem három hónappal később. Legalább magadnak ne hazudj ekkorát."

A szakítás másnapján írtam neki... Úgy, hogy ott volt az unokatestvérem is, és tudott róla, ahogyan arról is, hogy találkozunk. Azért, mert akkor még reménykedett abban, hogy kibékülnek és mondta, hogy érdeklődjek, amennyire tudok.

De tökjó, hogy konkrétan mindenben azt látjátok, hogy hazudok.

2021. szept. 20. 10:30
 29/68 A kérdező kommentje:

28-as, megint olyat magyarázol bele, amit nem írtam.

Tényeket írtam le, senki nem lesz csalfa ringyó azért, mert beszél bármelyik exével.

2021. szept. 20. 10:31
 30/68 anonim ***** válasza:
86%

a 26 semmi másról nem szól, mint arról, hogy a csaj hibája volt minden. Undorító vagy.


De elképzelem. Szakítanak a rokonommal, nem tudok semmit, fogalmam nincs róla, hogy balhék vannak, stb. Ennek ellenére a pasit kezdem vigasztalni, ahelyett, hogy a lányt sajnálnám...

2021. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!