Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborult a sógornőm amiért...

Kiborult a sógornőm amiért teherbe estem. Most ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Ott kezdődött a baj, hogy 10 évvel fiatalabb vagyok nála(én 29, ő 39) és teherbe estem szinte "szemre". Ők meg már évek óta próbálkoznak. Persze ezt én eddig még nem tudtam, ezért nagy örömmel közöltem vele a hírt. Lehurrogást kaptam. Teljesen kiakadt, káromodott. "A k... életbe, hogy ők már mióta készülnek a gyerekre, mindent megadnának neki, én meg csak úgy teherbe esek" (mi is terveztük).

Én elsirtam magam és ez sem volt szerinte rendben. Mármint, hogy én bántódtam meg.

Azóta nem beszél velem. Lassan 4 hete.

Nekem kéne rosszul éreznem magam?

Tudom, ha nem jön a baba az egy érzékeny téma és egyfelől megértem, hogy neki ez rosszul esik, de akkor sem reagálnék így. Főleg ha tudtam volna előre, hogy ők évek óta próbálkoznak nem dicsekszem el azzal, hogy ahogy abbahagytuk a védekezést jött is.


2021. szept. 10. 19:13
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
7%
Jól van, 50, te tökéletes vagy, más meg nem. Bár szerintem sokkal normálisabb őszintén vállalni az érzéseiket, mint hazudni, hogy jól vagy.
2021. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
80%

50-es vagyok.


Nem vagyok tökéletes, senki se tökéletes...

Egyszerűen milyen dolog már az, hogy a saját gondoddal terhelsz valakit, aki a saját örömét osztja meg veled? Önzőségnek gondolom, nem csak én létezem, nem körülöttem forog a világ.

Nekem is nagyon nehéz, sírtam én is, minden hónapban sírok mikor megjön pl... Akkor is sírtam mikor ő teherbe esett, de lekellett volna szídnom?

Legalább ő terhes, mivel én semmit se tudok a terhességről, tudok tanulni hogy mit szabad, és mit nem. Legalább latni fogom hogyan kell szoptatni, hogyan kell pelenkazni, mert egyszer lesz gyerekünk, ha saját nem akkor örökbefogadott.

2021. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
76%

51-es: igen érdemes őszintén vállalni az érzéseinket,de azért van különbség őszinteség és taplóság között...

Arról nem tehet a kérdező, hogy terhes lett, akkor lett volna bunkó ha tudja a sógornő nem lehet terhes és ennek ellenére büszkélkedik a terhességgel,de itt erről szó sincs. Sógornő sajnos most már túl érzékeny a témára és mindent támadásnak vesz.

Kérdező, ne kezdj el szabadkozni, közöld vele, ha tudtad volna, hogy nem tud teherbe esni természetesen nem lelkendezel a terhesség miatt,de ettől még ezt nem érdemelted ki, kérjen bocsánatot a viselkedéséért. Nehogy már te kérj bocsánatot, mert akkor örökké a talpnyalója leszel, pedig pont hogy ő volt a paraszt.

2021. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
38%

Borzasztó :D

Nézz szét a világban, háború a közelkeleten, erőszak, éhezés! Az a borzasztó, nem az, ha nem tudunk kiélni egy ösztönt. Ne vedd magadra a kínját, majd megbékél.

2021. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
40%

Engem is le lehet pontozni, de valahol érthető a sógornő kiakadása is, főleg ha évek óta próbálkoznak. Persze örömteli dolog, hogy neked hamar sikerült, és neki nem kellett volna így reagálnia, de neked meg nem kellett volna elsírnod magad. Kicsit próbáld beleképzelni magad az ő helyzetébe is, biztos nem könnyű neki. Finomabban nem tudtad volna tálalni.

Mindenesetre gratulálok a babához!

2021. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
46%
Azért az is elég magánügy szerintem, hogy hanyadik dugásra lettél terhes...
2021. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!