Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborult a sógornőm amiért...

Kiborult a sógornőm amiért teherbe estem. Most ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Ott kezdődött a baj, hogy 10 évvel fiatalabb vagyok nála(én 29, ő 39) és teherbe estem szinte "szemre". Ők meg már évek óta próbálkoznak. Persze ezt én eddig még nem tudtam, ezért nagy örömmel közöltem vele a hírt. Lehurrogást kaptam. Teljesen kiakadt, káromodott. "A k... életbe, hogy ők már mióta készülnek a gyerekre, mindent megadnának neki, én meg csak úgy teherbe esek" (mi is terveztük).

Én elsirtam magam és ez sem volt szerinte rendben. Mármint, hogy én bántódtam meg.

Azóta nem beszél velem. Lassan 4 hete.

Nekem kéne rosszul éreznem magam?

Tudom, ha nem jön a baba az egy érzékeny téma és egyfelől megértem, hogy neki ez rosszul esik, de akkor sem reagálnék így. Főleg ha tudtam volna előre, hogy ők évek óta próbálkoznak nem dicsekszem el azzal, hogy ahogy abbahagytuk a védekezést jött is.


2021. szept. 10. 19:13
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:
Nem szeretném azt éreztetni vele és pincsi kutya sem vagyok, de a kijelentésem talán bántó volt. De honnan tudhattam volna? Vagy talán azt hiszi, hogy tudom valahonnan és direkt belemarrtam? Na ezt nem akarom! magamat tisztáznám, nem bocsánatot kérnék.
2021. szept. 10. 20:53
 32/56 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem pontosan ezt hiszi. Sajnos nem kevés nő van aki a gyermektelenekbe élvezettel mar bele- gondolom a sógornődnek volt benne része már párszor. Neked hiába nem ez volt a szándékod, neki így jöhetett le. És kérdező, megértem ha nem akarsz még ezen is stresszezni, rágódni rajta hogy most minek tarthat, egy szerencsétlen szóválasztás miatt amiben nem volt rosszindulat. Itt a sógornőnek is bocsánatot kéne kérni a viselkedése miatt, de te is a lelkébe gázoltál akaratlanul. Kérd meg a párodat hogy segítsen, mert ennek nem kéne megmérgeznie a babavárás örömét.
2021. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
87%

Ők valószínűleg direkt nem mondták el senkinek, hogy régóta próbálkoznak, ha nem tudtad.

Ne érezd rosszul magad, érthető, hogy csalódott, hogy nekik nem jön össze, de attól még más hadd eshessen teherbe. Hülyén és arrogánsan viselkedett, intelligens ember ilyenkor tudja kontrollálni magát és nem zúdítja másra a dühét.

2021. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
12%
A dühét, vagy a fájdalmát?
2021. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Nem vagytok annyira jóban egymással, hogy tudtad volna, hogy próbálkoznak, nem biztos, hogy annyira erőltetni kellene az őszinte beszélgetést. Most ő valószínűleg abban a tudatban van, hogy szándékosan dörgölted az orra alá a dolgot, és akkor most oda mész hozzá még egyszer, hogy elmondd h nem is gondoltad h ők próbálkoznak. Férjed egyébként mit gondol erről?
2021. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
85%
Biztosan nagyon rossz neki, de semmiképpen nem szabad magadat hibáztatnod emiatt
2021. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Igen, mert szeretném kimagyarázni az egészet. És én sosem bántanék ezzel egy nőt sem (azok után sem, hogy így viselkedett).

Pont ez a tudat miatt szeretném kimagyarázni. Nem dörgöltem az orra alá.

Nem voltunk sosem baráti viszonyban, de eddig összezörrenés sem történt köztünk.

A férjem természetesen nekem ad igazat. Azt leszámítva, hogy szerinte nem volt ez "orr alá dörgölés".

2021. szept. 10. 21:09
 38/56 anonim ***** válasza:
55%

"Én mondjuk nem hiszem, hogy kibuknék. Tudok örülni más örömének. "


Bocs, de ezt azért nem tudhatod. Kitaláltátok, hogy gyereket akartok, első alkalommal terhes lettél. Hiába próbálod, nem tudod magad belerakni egy olyan nő helyzetébe, aki akár már 5-10 éve szeretne terhes lenni.


Én 30 vagyok, sosem voltam terhes. Nem is próbáltam soha terhes lenni, de majd a jövőben szeretnénk babát, azonban van egy nőgyógyászati gondom, aki nagy valószínűséggel meg fogja nehezíteni a dolgot.

Mikor a legjobb barátnőm teherbe esett a második próbálkozós hónapban, akkor amellett, hogy nyilván örültem neki, otthon azért simán elsírtam magam.

Pedig én akkor még gyereket se akartam! Sőt, most is úgy gondolom, hogy ha végül sosem jönne össze, akkor is tudnék boldogan élni és nem lennék megkeseredve. Ennek ellenére még így is elbőgtem magam, hogy más csak szexel egyet és már kész a gyerek.

Akkor mit is várunk attól, aki akár sok éve próbálkozik?


Főleg, ha még kifejezetten ki is emelted, hogy nektek mennyire marhára egyszerű volt.

2021. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
18%
19es vagyok. Kedves 20as ebben azért rohadtul igazad van!
2021. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

38-as!

Te is azt írod, hogy örültél, otthon sírtál és nem ráförmedtél a barátnődre!

Én nagyon sajnálom és kívánom, hogy lehessen majd babád!


Nem bántásképp emeltem ki...utólag már tudom, hogy talán kicsit közönséges voltam(?). De azért én ezt a barátnőkkel, többi nővel meg szoktam beszélni, hogy hányadik próbálkozásra, stb.

Ezért gondoltam elújságolni neki, a gondjaikról nem tudtam.


De másrszről meg én is kibukhatnék azon, hogy folyton hangoztatja mennyi jól élnek. (Jobban mint mi). De nem teszem. Még a méreg sem esz miatt, max elgondolkozok azon, hogy de jó nekik, étteremben esznek, szép háuk van, sokat nyaralnak....

2021. szept. 10. 21:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!