Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborult a sógornőm amiért...

Kiborult a sógornőm amiért teherbe estem. Most ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Ott kezdődött a baj, hogy 10 évvel fiatalabb vagyok nála(én 29, ő 39) és teherbe estem szinte "szemre". Ők meg már évek óta próbálkoznak. Persze ezt én eddig még nem tudtam, ezért nagy örömmel közöltem vele a hírt. Lehurrogást kaptam. Teljesen kiakadt, káromodott. "A k... életbe, hogy ők már mióta készülnek a gyerekre, mindent megadnának neki, én meg csak úgy teherbe esek" (mi is terveztük).

Én elsirtam magam és ez sem volt szerinte rendben. Mármint, hogy én bántódtam meg.

Azóta nem beszél velem. Lassan 4 hete.

Nekem kéne rosszul éreznem magam?

Tudom, ha nem jön a baba az egy érzékeny téma és egyfelől megértem, hogy neki ez rosszul esik, de akkor sem reagálnék így. Főleg ha tudtam volna előre, hogy ők évek óta próbálkoznak nem dicsekszem el azzal, hogy ahogy abbahagytuk a védekezést jött is.


2021. szept. 10. 19:13
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
90%
Egy kicsit már túlrágtuk szerintem a témát! Gondolj a terhességre és bízd az időre a dolgot! A legszebb időszak kezdődik az életedben ez a legfontosabb!
2021. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:
Igazad van 42! Bocsi
2021. szept. 10. 21:31
 43/56 anonim ***** válasza:
63%
Én csak azt nem értem, ha ennyire nem vagytok körüli kapcsolatban, hogy azt se tudod, évek óta nem jön össze nekik, miért kellett neki külön bejelenteni a terhességedet.
2021. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
69%
44 bakker azért a sógornőnek hadd jelenthesse már be. Közeli rokonok, nincsenek rosszban. Azt meg egy eléggé személyes dolog, hogy évek óta próbálkoznak a teherbeeséssel, nem biztos, hogy mindenki szívesen elújságolja másoknak.
2021. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
23%

Mikor magyarázod az egészet, ezt tedd hozzá:


"a sógornőmet sem tudnám elképzelni anyaként. Kicsit amolyan "úriasszony(t játszik)"

2021. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
30%
45, nem a rokonsági foktól függ, kinek mit mondok el, hanem attól, milyen a viszonyunk. Köztük kb nulla kapcsolat lehet.
2021. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

Nem volt köztünk nulla kapcsolat, csak más érdekel minket, mások vagyunk, ezért nem voltunk sosem barátosnék.

De már tényleg kezdjük túlragozni.

2021. szept. 10. 21:50
 48/56 anonim ***** válasza:
88%
47 jó, de családon belül úgyis kiderül. Ha nem mondaná el, akkor meg az lenne a baj, hogy még a testvérével és a sógornőjével sem közli.
2021. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
73%
Majd túllesznek rajta, nem példátlan eset.
2021. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
82%

Jaj kérdező, ugyanebben a helyzetben vagyok, annyi eltéréssel, hogy én gratuláltam és "örültem" a sogornőm terhességének.

Itthon persze zokogtam, és közben magamat hibáztattam hogy lehetek ilyen irigy, de magamban az érzéseimet nem tudtam befolyásolni.

Főleg, hogy én 27-éves vagyok, ő meg 39. Neki már van 2-gyereke, és ő úgy esik teherbe, hogy fogamzásgátlót szed, ha gyereket akarnak abbahagyja, és jön is. Semmi problémázás, számolgatás meg görcsölés, én meg 27-évesen 2-éve próbálkozom, minden rendben van velünk csak egyszerűen nem jön össze. :(

Végig megjatszom magam, meghallgatok mindent amit mond, mégis az unokaöcsém vagy hugomat hordja a szíve alatt, meg meghallgatom azért is, mert közben tanulók tőle a terhességről, hátha nekünk is sikerül... De közben fáj, és ő speciel tudja hogy nekünk nem jön össze.

Nem is várom el, hogy lelkiismeret furdolasa legyen, ez az én problémám, nem vetíthetem ki rá, mégis miért lenne hibás azért mert nekünk nem, de neki sikerül?


Nem gondollak hibásnak, az ő fájdalmát átérzem és megértem, de ettől még nincsen igaza. Biztos megenyhül majd idővel, ha látja a pocakod, látja majd a babát, mint én is... Legalább egy terhes nő közelében lehetek, nekem ez sokat jelent.

2021. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!