Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborult a sógornőm amiért...

Kiborult a sógornőm amiért teherbe estem. Most ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Ott kezdődött a baj, hogy 10 évvel fiatalabb vagyok nála(én 29, ő 39) és teherbe estem szinte "szemre". Ők meg már évek óta próbálkoznak. Persze ezt én eddig még nem tudtam, ezért nagy örömmel közöltem vele a hírt. Lehurrogást kaptam. Teljesen kiakadt, káromodott. "A k... életbe, hogy ők már mióta készülnek a gyerekre, mindent megadnának neki, én meg csak úgy teherbe esek" (mi is terveztük).

Én elsirtam magam és ez sem volt szerinte rendben. Mármint, hogy én bántódtam meg.

Azóta nem beszél velem. Lassan 4 hete.

Nekem kéne rosszul éreznem magam?

Tudom, ha nem jön a baba az egy érzékeny téma és egyfelől megértem, hogy neki ez rosszul esik, de akkor sem reagálnék így. Főleg ha tudtam volna előre, hogy ők évek óta próbálkoznak nem dicsekszem el azzal, hogy ahogy abbahagytuk a védekezést jött is.


2021. szept. 10. 19:13
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk fordítva volt, a sógornőm idősebb mint én és odavolt hogy teherbe esett. Azt hitte nekünk nem jöhet össze(nem tudom miért) és elkezdett dicsekedni hogy bezzeg nekik 2 hét alatt osszejott, mindezt abban a tudatban nekem nem lehet. Én direkt nem reagáltam rá csak gratuláltam, ettől jobban megutotte a guta🤣
2021. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván rosszul reagálta le, valószínűleg már gyűlt egy idfeje a feszkó és most kibukott. Lehet, hogy a héten te voltál épp a 3., aki boldogan újságolta, hogy első szexre terhes lett.

Amíg az ember nincs ilyen helyzetben, szerintem el sem tudja képzelnni, hogy milyen reakciókat váltana ki belőle. Most azt mondod, hogy örülnél és otthon sírnál, de lehet, hogy az első 5 bejelentésnek tudnál örülni, a 6.-nál meg te is kibuknál.

Meg kell neki mondani, hogy egyrészt sajnálod, valamint azt, hogy nem tudtál róla, hogy régóta küzdenek, ha tudtad volna, akkor lehet egy picit jobban megpróbálod visszafogni az örömöd. Viszont az, hogy nekik lesz-e gyermekük vagy sem, tőletek teljesen független dolog. Attól, hogy neked esetleg nem sikerült volna, attól ő nem esik könnyebben teherbe.

2021. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyébként olyan mintha egy csonka karú ember azért lenne rad mérges mert neked megvan mind a két karod
2021. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
90%
Értem én hogy kiborult a sógornő, mert rohadt fája ha mindennél jobban akar gyereket, de nem sikerül, de rohadtul túlreagálta. Szerintem azt hitte a bolondja, hogy direkt dörgölöd az orra alá. hiába csak közölni akartad a hírt. Ha nem akar veled beszélni, hagyd: borzasztó gyermeteg módon reagált, neked se hiányzik a stressz terhesen.
2021. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
33%
#14 vagyok. Igen, naiv vagy :) de szerintem engedd el ezt a dolgot. Ha magyarázkodni kezdesz, csak olaj a tűzre. Amennyire tudod, kerüld vele a találkozást, és ha mégis találkoztok, ne hozd szóba.
2021. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

Mondjuk én tisztábbnak érezném ha kimagyaráznám...

Mondjuk, hogy másképp fogalmazom meg ha ezt tudom.

Amúgy valami olyat mondtam neki, hogy nem gondoltam volna, hogy amint abbahagyjuka védekezést összejön.

És igazából ezen bukott ki.

2021. szept. 10. 20:48
 27/56 anonim ***** válasza:
34%
Így azért érthetőbb. Már értem miért akarod tisztázni, mert ez hülyén jött ki, tényleg mintha bele akartál volna marni.
2021. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem hiszem, hogy kibuknék. Tudok örülni más örömének. Még ezek után is, hogy így viselkedett, örülnék ha sikerülne nekik a baba
2021. szept. 10. 20:51
 29/56 anonim ***** válasza:
81%
Ha kimagyarázod akkor abban erősíted meg hogy a reakciója normális, elfogadott és igaza van. Szerintem ne legyél ennyire pincsi kutya
2021. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
40%
Bocsánatot kérni, tisztázni a dolgokat nem gyávaság. Tudni hogy hibázott, de játszani az arrogáns seggfejet viszont szánalmas.
2021. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!