Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a párját választotta /...

Aki a párját választotta / otthagyta a párját hosszú idő után, az miért döntött így és megbánta-e? 31F,6 éves kapcs.

Figyelt kérdés

Van valaki más is a láthatáron. De túl sok közös élmény fűz össze. Nem vagyok szerelmes, de jó a kapcsolat. A másikba mondhatni az vagyok/lennék, de nem ismerem annyira.

Egyik oldalon közös élmények, a valóság, mindennapok - másikon kérdőjelek és érzések, amelyek nagyon hiányoztak.


De nem tudnám elképzelni, hogy holnap felkelek és a barátnőm már nincs ott és nem is lesz.


2010. aug. 30. 10:46
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Ez igaz, hogy gyáva vagyok. A másikkal - ne nevessetek vagy

szóljatok be - de kb. gy vagyok, hogy megcsókolni se merném.

Fura ezt így kimondani, de hülye vagyok, és égettem már le magam, mikor ott van. Ezt mások is látják.

2010. aug. 30. 11:13
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szakíts, akinek ez már ennyire megfordul a fejében annak a kapcsolatnak már tök mind1, annyit hezitálsz, hogy egyértelmű lépni akarsz. A jelenlegi barátnődnek is jobb lesz , ha már egyszer másra gondolsz.Neki is szar lenne ha tudná, inkább hagyd el. Lehet hogy őt valaki sokkal jobban szeretné mint te és többet is tudna adni neki. És lehet hogy az új kapcsolatban neked is jobb lesz.
2010. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Mert szerintem megválaszoltad.


Most mondjam azt, hogy gyáva vagy beismerni, hogy a mostani kapcsolatodnak réges rég vége, és gyáva vagy új életet kezdeni?

2010. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

Viszont váratlanul jött ez az érzés és nem tehetek róla.

És tudom, hogy a köd felszállna egy idő után. De akkor miért foglalkoztat egy éve lassan ?

2010. aug. 30. 11:15
 25/50 anonim ***** válasza:
A kommentjeid alapján a következőt tudom javasolni: a mostani barátnőd érdekében hagyd őt ott és válaszd az újat. Ha olyat leírsz, hogy 6 év után nem akarod a jövőben sem elvenni, nem vele képzeled el a dolgokat, akkor ne húzd az idejét! Sok olyan kapcsolatot láttam, ahol a pasi 7-8 év után kilépett, és a nő ott maradt 30 felett, gyakorlatilag minimális eséllyel családra, gyerekre. Szóval ha nem a mostanival képzelsz családot, jövőt, inkább hagyd el, hosszú távon hálás lesz érte!
2010. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

*megcsókolni se merném. (...) égettem már le magam, mikor ott van. Ezt mások is látják.


Azért, mert addig fantáziáltál róla, amíg istennővé emelted, pedig ő is csak egy ember. Előre szólok, hogy hatalmas bukta lesz a sztori, ennek ellenére az a véleményem, hogy a mostanival szakítanod kellene. Az már nem működik, de megérdemelné a barátnőd, hogy tisztességes legyél vele, már amennyire ezek után lehetséges.

2010. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan 1o évvel fiatalabb vagyok mint Te, 3 éve vagyok együtt a párommal. Semmiért nem tudnám elhagyni. Nem tud jönni az a lángolás akiért elhagyjam, hiszen annyi mindent átéltünk már együtt. Egyértelműen megmaradnék ebben a kapcsolatban, ha kicsit megtetszene valaki, hiszen az csak lángolás lenne semmi több. És ha jól megvagyunk, minek?

Járt utat, járatlanért...


Mégis azért ahogy olvasom a soraidat hol azt érzem, hogy szereted a barátnődet, hol azt, hogy egyáltalán nem.

Amikor azt mondod, hogy: "nem tudnám elképzelni, hogy holnap felkelek és a barátnőm már nincs ott és nem is lesz." akkor azt hinném, hogy szereted. De amikor azt mondod, hogy nem vennéd el feleségül, meg hogy a másikat (is) szereted, akkor meginogtatsz. Ezekből a mondatokból jön le nekem az, hogy egyszerűen csak félsz változtatni, mert olyan jól megszoktad már, hogy melletted van a barátnőd és mi lesz ha nem lesz?! Félsz elhagyni a járt utat a járatlanért. De nem szép dolog amit csinálsz, hiszen gyakorlatilag mással szeretnél lenni már több mint egy éve és hitegeted a barátnődet!

Eltelt 6 év és még nem kérted meg a kezét...meddig akarsz várni? Én biztos nem lennék 6 évig valakivel aki az elkötelezettségnek a szikráját sem mutatja felém.

Gondolom így könnyebb, felelősség nélkül a langyos vízben taposni...

Szerintem beszélj erről a dologról a barátnőddel mert nem fair amit csinálsz. Te lehet, hogy jól jársz míg az egérutat keresed, de ebben a dologban a barátnőd az, aki pórul jár, ha még sokat húzod az időt...

2010. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Írtam már az előző kérdésedre is, ha a barátnőd lennék, térden állva kérnélek, hagyj el!


Én is éreztem hasonló fellángolást, mint te, nem tartott sokáig, utólag tudom, hogy csak az újdonság vágya hajtott, meg az, hogy problémák voltak a kapcsolatomban a barátom miatt. Egy nagy törés után jött a harmadik, nem is értettem, hogy én még ilyet érezhetek? De a kapcsolatom fontosabb volt. Akkor már fura volt arra gondolni, hogy a régi jutott nekem, és nem az új. Szomorú voltam. De mi annyira szerelmesek voltunk az elején, hogy a hűséget választottam és bennem minden érzés elmúlt az új felé és minden visszajött a régi felé. És mégsem biztos, hogy jól döntöttem, mert az én régi párom pont olyan velem szemben, mint te a barátnőd felé. Kivéve, hogy az én párom el tudja képzelni velem az egész életét. De nem szerelmes igazán, szerintem csak kényelemből van velem, ő is megmondta, hogy el tudja képzelni mással is a jövőjét. Csak én nem. Én már nem.

Kértem őt az elején, ne járjunk, ha velem lejjebb adja. De hadovált össze-vissza, odavolt értem. Aztán 1 év után kihűlt felém. Borzasztóan szenvedek, mert magától nem megy el, én nem bírom küldeni. Ha tudnám, hogy ez az egész azért van, mert másra vágyik, könyörögnék neki, hogy menjen el. De nem vallja be. Csak egyszerűen nem mutat szerelmes jeleket felém és ennyi.


Tisztességtelen amit csinálsz, ha soha nem is szeretted, nem kellett volna hülyíteni. Most is csak magadra gondolsz és nem rá.

2010. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni, mert az nem lenne ugyanaz, mint amit a válásomkor gondoltam. Én egy jó házasságból léptem ki. Szerettem a férjem: társam és barátom volt. Csak olyan megszokott volt minden, és én többre vágytam. Nem kiszámíthatóságra, unalomra, mindennapok monotonitására. Elváltunk. Mindig azt mondtam: nem kell jobb, csak legyen másabb. Lett egy olyan pasim, akivel kb. 1 hónapig voltak meg a "paramétereim", aztán 3 év huzavona. Össze sem lehet hasonlítani a házasságommal. Sokáig azt mondtam: lám, van olyan ember, aki nekem kell. Van. Csak az nem a társam. Visszacsinálni nem lehet a házasságom, és nem is akarom, hiába voltam sokszor boldog benne. Hoztam egy döntést: a biztos, megszokott, kiismert és biztonságos életem felcseréltem a "kalandra", izgalomra stb...illetve az azok utáni vágyra. Hát, eltelt 4 év, és eddig nem jött be. Szóval az az én végszavam: válás előtt, közvetlen után hittem, hogy másabb, jobb lesz az életem másvalakivel. Most már viszont egyre kevésbé ringatom magam ebben a hitben. Mérlegelj. Megléped azt, hogy lesz egy sokkal érzelem dúsabb kapcsolatod mással (lehet, hogy ideig-óráig), és nem is pont a szóban forgó lánnyal, vagy maradsz a jónak mondott kapcsolatodban, ahol az eszed tart, és ahol soha nem fogsz már olyan érzelmekkel találkozni, mint egy új kapcsolatban (szerelem, gyötrő vágy, gyomorgörcs,ha meglátod).
2010. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
amit a barátnőd iránt érzel az a megszokás, ami a másikban csábít az meg nem feltétlen szerelem, részemről úgy gondolom, h le kéne zárni a kapcsolatodat, hisz nem vagy szerelmes, nem akarod elvenni, egyszerűen csak jó h ott van, inkább kényelmes.....a másik hölggyel megpróbálnám, de arra készülj fel h ő nem a barátnőd pótléka lesz, hanem valaki teljesen más, lehet csalódás, lehet jó is, de ne legyél kapcsolatfüggő
2010. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!