Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
 311/418 anonim ***** válasza:
93%

306: írta a kérdező, hogy sok a cigány a faluban....


Egy normálisabb cigányasszony a feléért is elvállalja..... Tessék, lehet keresgélni - van bőven kínálat.

2021. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 312/418 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom hogy működik ez az ápolósdi, csak azt tudom hogy a mi Nógrád megyei kis falunkba befogták az összes munkanélkülit, elküldték ápolói képzésre és ők ápolták a falu időseit minimálbérért napi 8 órában.

Van, aki azóta gyesen van, de a családdal megegyezett, hogy így is folytatja az ápolást ugyanabban az összegben gyes mellett. Na én erre céloztam, biztos lehet ilyen személyt is találni, aki mondjuk ápoló végzettsegű de valamiért otthon van, vagy pl nincs hol laknia, egyebek.

Pelenkazni mint írta a kérdező, nem kell a nénit így nem tudom mennyire kell hozzá képzettnek lenni

2021. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 313/418 anonim ***** válasza:
10%
#308, bizony, hogy úgy, tavaly csináltam végig anyámmal ugyanezt a tortúrát, nincs ápoló (kimentek külföldre), ha van is, nagyjából megfizethetetlen. Én sem értem, miért pontoztak le, de mindegy.
2021. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 314/418 anonim ***** válasza:
18%
#311, mert te is pont egy cigányasszonyt képzelnél el anyád mellé ápolónak, ugye? És anyád is így lenne mindezzel?
2021. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 315/418 anonim ***** válasza:
84%

Hát amúgy jó lenne tudni a mammer mit szeretne,


A másik pedig, hogy vannak azért igényes cigányasszonyok is, akik több kedvesseget és odafigyelest tudnak nyújtani mint egy képzett ápoló, meg úgy megápolnak, hogy szépen szólva a seggedet is kinyalják pártizezer forintért


Csak hát nyilván ismerni kell, mielőtt beereszted a házba..

2021. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 316/418 anonim ***** válasza:
89%

Ápolási feladatot szakképzetlen is el tud végezni. Az más kérdés, ha egészségügyi feladat is társul mellé.


Nappal könnyebben megoldható a néni ellátása, de éjszaka, ha egyedül marad kiszolgáltatottá válik.


311#, a cigány asszonyt nem kell lebecsülni, mert pontosan tudni fogja mennyit ér a munkája.

2021. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 317/418 anonim ***** válasza:
18%
A cigányasszony kiüríti a házat, ha kettesben marad a mamával. Hallottam nem egy ilyenről. Inkább egy megbízható személy kellene.
2021. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 318/418 anonim ***** válasza:
100%

Van házisegítségnyújtás. Segélykérő telefon 1 gombnyomással. A néni nem lehet annyira beteg, ha csak napi 1 órában mennének ki hozzá. A családsegítő segít az otthonba bejutásnál is, ha szükség van rá. De szerintem itt nincs. Még a nyugdíj kezelésében is segít, a hitel visszafizetést is intézi, valamint a temetésre is tesznek félre a nyugdíjból. Ha összegyűlik a pénz, a szükséges felújításokat, festést is elintézik. És az a cél, hogy az idős ember minél tovább az otthonában maradhasson. És krízishelyzetben a gondozónő köteles akár éjjel is odamenni.

Abba senki sem gondol bele, hogy ha pl a feleség akár csak az éjszakákat tölti ott, mi lesz a házaséletével? Ja, hogy az már évek óta nincs? Akkor meg minek ápolja az anyósát?Véleményem szerint, fiatal még ahhoz, hogy lemondjon a szexuális életéről, tönkremenjen a házassága, ha még egyáltalán házasságnak lehet nevezni. Talán csak a gyerek miatt van még az apával. És talán csak azért keres minimálbért, mert a gyerek, meg a háztartás mellett nem tud másik városba,

jobban fizető állásba menni.

2021. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 319/418 anonim ***** válasza:
90%
#318asnál a pont. 🙌
2021. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 320/418 anonim ***** válasza:
89%

312: pontosan erre utaltam az előző kommentben.


Én is hallottam ezekről a képzési programokról! És ha nem sztómazsákos, vagy egyéb komoly (szakellátást igénylő) ápolásról van szó, az ilyen tanfolyamok pont elégségesek... Meg azért van családi tapasztalat is - a kérdéses feleség se ápolónő....

2021. júl. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!