Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
 271/418 anonim ***** válasza:
11%

feleségnek nem kötelessége ápolni az anyósát. Én sem ápolnám az enyémet.


Én meg az enyémet igen. Na bumm. Vannak még összetartó családok.

2021. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/418 anonim ***** válasza:
93%
Feleség helyében rég lepattanék egy ilyen "férj" mellől és élném nélküle az életem...
2021. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/418 anonim ***** válasza:
88%

"Én meg az enyémet igen. Na bumm. Vannak még összetartó családok."


Férjecskéd lepasszolta neked a saját anyját. Ez nem családi összetartás.

2021. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/418 anonim ***** válasza:
95%

Ez a vannak még összetartó családok baromira ismerős szókapcsolat..


Itt most nem arról van szó, hogy összetartó a család vagy sem, gondolom a feleség is besegítene az anyós ápolásában pl azzal, hogy az otthon főzött ételből ad az anyósnak is, hogy ne kelljen külön főzni. Vagy akár munkaidő után átmegy megnézni őt, esetleg intézi az orvosnál a receptjeit, vagy postán a csekket vagy hétvégén kitakarit nála, akármi.


De azt ne várjuk már el a feleségtől, hogy évekre kiessen a munkaerőpiacról, anyagilag pedig teljesen a férjétől függjön. Azt sem részletezi senki, hogy a feleség tbje, nyugdíjjárulékát ki fizetnék, mama nyugdíjából lehetne e fizetni ezt pl, illetve a feleség mennyire alkalmas ápolásra, és ha már egész nap ott kell lennie a mammernál akkor a férj intézné az otthoni háztartást hogy mire hazáér a feleség már azzal ne kelljen foglalkoznia, netalán ne is aludjék szerencsétlen nő, hogy otthon is legyen rend, kaja stb?? Gyerekkel ki a jó isten foglalkozna ha apuka reggel 7.30-20.00ig dolgozik? Vagy szakadjon 3 felé a feleség?

Nyilván van aki bírja az idősgondozást, van aki nem, és ezt a feleségnek nem lehet felróni. A mama fiának feladata ezt megoldani, nem pedig a menynek, amúgy is lehetetlen, hisz otthoni háztartást, mamát felugyelni reggeltől fekvesig és gyereket nevelni egyszerre képtelenség.

Meséld már el te osszetarto családos hogy ezt mégis hogyan lehet megoldani egyedül, hisz apa is vagy 20 órát dolgozik egy nap.. Kire bizod a saját gyereked?

2021. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/418 anonim ***** válasza:
91%
"Én meg az enyémet igen. Na bumm. Vannak még összetartó családok." Az "összetartó" férjed fizeti utánad a tb-t, nyugdíjjárulékot? Vagy röhög a markába hogy te baszol majd rá ha öreg leszel?
2021. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/418 anonim ***** válasza:
14%

Férjecskéd lepasszolta neked a saját anyját. Ez nem családi összetartás.


Nem, nem passzolta le. Ő dolgozott, én otthon voltam kicsi gyerekkel. Tényleg, az lett volna ideális, hogy ő is dobja a melót. Egy gyes (Bokros, nem volt gyed) meg egy ápolási díj pont elég megélni...


Normális család megbeszéli, és megkeresi a jó megoldást. Nekünk ez volt az. Sokat elmond, hogy te nem biztos elfogadni, hogy más így dönt, és hülyének tartod.

2021. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/418 anonim ***** válasza:
95%
Ja, hogy otthon voltál, és nem adtad fel a munkád. Vagyis irreleváns a kérdés szempontjából az öndicsőítő sztorid, mert ha az egyik eleve nem dolgozik, akkor nincs is kérdés.
2021. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/418 anonim ***** válasza:
93%
Mondtam hogy le fog pattani a kérdező innen :D..
2021. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/418 anonim ***** válasza:
90%

Az valóban rohadtul nem ugyanaz, ha otthon vagy gyesen.


Gyesből megy a tb, beleszámít a nyugdíjba is, és a kulcs: megbeszéltétek. Itt a férj úgy képzeli el hogy a feleség ingyen csicska lesz amíg a mama él, adja fel a munkáját (ergo nem lesz a nőnek semmi bevétele), ápolási nem tudni mennyi lenne, hisz pelenkázni nem kell pl, és maradjon kitudja hány évet otthon úgy, hogy a nyugdíjba ez nem számít bele...


Te maradsz a mamát ápolni éveket otthon úgy, hogy aztán idős korodra te leszel sz.ban mert nem lesznek meg az éveid?

2021. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/418 anonim ***** válasza:
18%
Hú ennyit foglalkoztok más gondjával, aki közben le is lépett?
2021. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!