Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
 291/418 anonim ***** válasza:
13%
Megosztottam ezt a kérdést a fb-n. Érdekes módon homlokegyenest más vélemények vannak, mint itt.
2021. júl. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 292/418 anonim ***** válasza:
98%
Kötve hiszem 😂
2021. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 293/418 anonim ***** válasza:
94%

Print screeneld le pls.

Üdv a kamu profilodrol

2021. júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 294/418 anonim ***** válasza:
17%

Semmi közöd a privát fb oldalamhoz. Nem kamu profil, én írtam az elején, hogy gyes alatt ápoltam az anyósom. Bátran írj nekem is privit, meg a 43-as választ írónak is, ígérem, válaszolok mindkettőre.


De az családomban, ismerőseim közt az nem is működik, mint itt olvasom. Ott segít a nagyszülő, az ápol, aki meg tudja oldani, a család megkeresi a legjobb megoldást. Úgyhogy tetszik vagy sem, igen, bizony kiakadtak azon, amit itt összehordtatok.

2021. júl. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/418 anonim ***** válasza:
35%

Az a vicces hogy nagyon sokan felhaborodtak ezen hogy mi az hogy a nő ápolja az anyosat. De megoldást egyik se tudott mondani hogy akkor hogy éljenek meg a minimalberbol.


Én voltam aki írta hogy egeszitsek ki a nyugdíjat és megvan az otthon ára. Érdekes én tudtam normálisan válaszolni fröcsögés nélkül. De ha valami miatt ez sem lenne megoldhato és nincs semmi más lehetőség akkor igenis maradjon otthon a nő ha nem tud többet keresni. Nyilván ha ennyit keres akkor nem túl iskolázott és nincs is lehetősége többre. Ha választani kellene hogy anyósomat apolom vagy a gyerekem nélkülözik ti komolyan az utóbbit valasztanatok?

2021. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/418 anonim ***** válasza:
98%
Sokan nem is olvassák végig a válaszokat. Itt nem csak az van hogy a nő gondozza az anyósát hanem a férj kialakítana neki ott egy kisszobát, ergo költözzön is oda évekre. És még véletlenül sem az hogy az anyját vinné haza, úgy nem lenne ennyi felháborodott ember
2021. júl. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 297/418 anonim ***** válasza:
16%

295, szerinted érdemes olyan emberekkel foglalkozni, akik elítélik és kiröhögik azt, aki megteszi, és ápolja az apóst, anyóst?

Ugyan...

2021. júl. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 298/418 anonim ***** válasza:
98%

Olvasd végig a válaszokat, számtalan lehetőség lenne megoldani ezt a helyzetet, sokan írtunk sok felét. És te se írsz javaslatot arra, hogy ugyan a nőnek ki fog segíteni amikor 65 évesen közlik vele hogy még van 10 éve hátra dolgozni, mert otthon maradt ápolni (úgy hogy egyébként meg lehetett volna oldani máshogy)?

Az tök más amikor kapsz gyest mert az beleszámít az évekbe, a jelen eset nem.


Ahogy arra se válaszoltál, hogy hogyan csinálja a 2 háztartást, gyereknevelést egyedül a nő, komolyan kérdezd meg ezt is a facebookon, várom a javaslatokat. Egyedül kellene csinálnia hisz a férj egész nap dolgozik, estére ér haza. Hétvégén pedig gondolom tesped a kanapén mert fáradt. Hajrá, komolyan, kíváncsi vagyok ezt ki hogyan vezényelné le. A kérdéshez csapd hozzá a tb, nyugdíj kérdést is, mert látszólag az az elvaras hogy mindezt fizetség nélkül kellene csinálni, ergo ezek nem lennének egyenlitve, a nő fizetése pedig onnantól nulla hogy otthon marad.


És biza ha a férjnek 2 munkahelye van, kötve hiszem hogy a gyereknek annyira kellene nélkülöznie egyébként..

2021. júl. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 299/418 anonim ***** válasza:
17%

amikor 65 évesen közlik vele hogy még van 10 éve hátra dolgozni,


Kamu. 65 az öregségi nyugdíjkorhatár. És korbetöltéskor az ápolási díj jogszerző időnek minősül.

2021. júl. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 300/418 anonim ***** válasza:
15%

Szolgálati időként kell továbbá figyelembe venni, pl. az alább felsorolt nem tényleges keresőfoglalkozással töltött időszakokat is:


a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj, a gyermekgondozást segítő ellátás,valamint a gyermekek otthongondozási díjában eltöltött idő, illetve a gyermekgondozási segély folyósításának időtartamát, amennyiben az előírt nyugdíjjárulékot megfizették.

2021. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!