Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezen tényleg mindenkinek...

Most ezen tényleg mindenkinek meg kell sértődnie?!

Figyelt kérdés

28 vagyok. Van egy 2 évesem és 30 hetes terhes vagyok.

Férjem reggeltől estig dolgozik.


Van két kisebb tesóm, egy 11éves fiú és egy 13éves lány.

Minden évben jönnek hozzánk nyaralni. Anya is dolgozik, így 1 hétre vállalom a felügyeletüket mindig a nyári szünetben.


Ám idén szívem szerint kihagytam volna. Ez a terhességem problémásabb is és a nyar miatt kimerítőbb is. Sokszor a 2 évesemmel nehéz a mindennap.


Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. Majd segítenek nekem alapon.

3 napja jöttek, én eddig bírtam, hazavittem ma őket.


Más sem csináltam, csak pakoltam, kaját adtam, mosogattam, pakoltam, kaját adtam. A 11 éves öcsém többet/többször eszik, még majdnemcsak a duplájánál is többet, mint a 100kg-s férjem, aki fizikai munkát végez. Nekem ez így hó végen anyagilag is sok.

A hugom arra nem képes, a koszos tányért a mosogatóba tegye. 0-24ben szó szerint a telefont nyomja. Semmit nem segített szó szerint.


Én elfáradtam mar az első nap, csodálom eddig bírtam.

Szerdáig aradtak volna elvileg. Nekem nem ment.


Azt most anya őrjöng, mert nem számíthat rám, mit csináljon addig a 2 gyerekkel, míg ő dolgozik.

Férjem kiakadt, mert foggalma sincs mi megy itthon, mert ezek áldott jó gyerekek, milyen vagyok. Persze, mert férjemtől tartanak, mikor itthon van, kisangyalok.

Tényleg en vagyok a szemét, mert megígértem a felügyeletüket, de mégis visszavittem őket?


2021. júl. 23. 14:20
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
90%
Már miért könyörögne? Attól hogy az anyja összehozott két utálatos kis szörnyeteget, a kérdező még nevelheti a saját gyerekeit...
2021. júl. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

Anya 48 éves...


Miért ne bírnék a saját 2 gyerekemmel?! Őket én fogom nevelni, és itt a nevelnin van a hangsúly... nem kiszolgálni, elkényeztetni....

2021. júl. 24. 08:31
 43/55 anonim ***** válasza:
97%

Úgy fog elbírni két picivel, hogy melléjük az anyja nem passzolja le neki a két neveletlen kölykét koloncnak.

Megfordítom amúgy, az anyja hogy segítene a kérdezőnek két pici gyerekkel, ha a 13 éves kamasz lányát is leadja egész napos felügyeletre?

2021. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
62%

Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. - én amikor megjelentek volna a küszöbön, OTT hazaküldtem volna őket.


Neked is van családod, ne te pesztráld már a húgaidat. Vagy akkor lefektetni a szabályokat. Mindent elraknak maguk után, segítenek a kajakészítésben. Ezek legyenek az alapok legközelebb.

2021. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Sok ősanya jön lepontozni, de vicces :D
2021. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%

Hm..azért megnézem majd a kérdezőt két gyerekkel, miközben dolgozik, mennyi idő után megy könyörögni az anyjának vigyázzon a gyerekekre legalább egy-két hetet a nyári szünet alatt. Remélem jól a szemedbe fog röhögni, vagy megígéri, majd egy óra múlva a melóhelyedre viszi őket hogy tessék, nem bír velük, oldd meg.


Büszke lehetsz magadra amiért cserbenhagytad anyádat, de tudod, amilyen a mosdó, olyan a törülköző:-)

2021. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

46!

Hát igaz még csak 1 gyerekünk van, ha hiszed na nem, 1 éve már dolgozok....

És 1x nem könyörögtem anyámnak, nem is fogok... nem anyamnak vállaltam a gyereket. Ferjemmel ketten pont meg tudjuk oldani, mind a ketten vállalkozók vagyunk...

2021. júl. 24. 12:09
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ez a 46-os tipikusan az lehet, aki a szüleinek, férje szüleinek, nagyobb gyerekeknek megszüli a gyerekeket, és addig kell neki, amíg felveheti a CSOK-ot, mrh kirakhatja őket az instára.
2021. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
0%

47es ja, valóban meg tudjátok oldani, te írtad hogy a férjed már most is tojik rád magasról, teljesen hihető hogy majd egy beteg gyerekkel ő fog otthon maradni mikor nyáron nem vesz ki pár napot hogy besegítsen neked:-D


48as nem, nem olyan vagyok, viszont ha megígérek valamit akár anyámnak, akár bárkinek, betartom, ha nem akarom megtenni nem ígérgetek üresben, és nem hisztizek hogy miért utált meg az egész családom, jogosan.


Viszont van gyerekem, 4 éves, és az első 1 évben mikor oviba került 1 hét ovi 2 hét otthon volt, amit szülői és bébiszitteri segítség nélkül munkahellyel nem tudtam volna megoldani.

2021. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak úgy ígérte meg, ha az elkényeztetett kölykök tudnak viselkedni. Nem tudtak. 7 hónapos terhes, és van egy 2 éves gyereke is, nem azért nem segített, mert lusta volt. Az anyja pedig, aki szintén dolgozik még, a két kamasz gyereke mellé (akiket most se tud kezelni, megnevelni sem tudta őket) biztos nem fogja maga mellé venni két hetente a pici gyerekeket.
2021. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!