Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezen tényleg mindenkinek...

Most ezen tényleg mindenkinek meg kell sértődnie?!

Figyelt kérdés

28 vagyok. Van egy 2 évesem és 30 hetes terhes vagyok.

Férjem reggeltől estig dolgozik.


Van két kisebb tesóm, egy 11éves fiú és egy 13éves lány.

Minden évben jönnek hozzánk nyaralni. Anya is dolgozik, így 1 hétre vállalom a felügyeletüket mindig a nyári szünetben.


Ám idén szívem szerint kihagytam volna. Ez a terhességem problémásabb is és a nyar miatt kimerítőbb is. Sokszor a 2 évesemmel nehéz a mindennap.


Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. Majd segítenek nekem alapon.

3 napja jöttek, én eddig bírtam, hazavittem ma őket.


Más sem csináltam, csak pakoltam, kaját adtam, mosogattam, pakoltam, kaját adtam. A 11 éves öcsém többet/többször eszik, még majdnemcsak a duplájánál is többet, mint a 100kg-s férjem, aki fizikai munkát végez. Nekem ez így hó végen anyagilag is sok.

A hugom arra nem képes, a koszos tányért a mosogatóba tegye. 0-24ben szó szerint a telefont nyomja. Semmit nem segített szó szerint.


Én elfáradtam mar az első nap, csodálom eddig bírtam.

Szerdáig aradtak volna elvileg. Nekem nem ment.


Azt most anya őrjöng, mert nem számíthat rám, mit csináljon addig a 2 gyerekkel, míg ő dolgozik.

Férjem kiakadt, mert foggalma sincs mi megy itthon, mert ezek áldott jó gyerekek, milyen vagyok. Persze, mert férjemtől tartanak, mikor itthon van, kisangyalok.

Tényleg en vagyok a szemét, mert megígértem a felügyeletüket, de mégis visszavittem őket?


2021. júl. 23. 14:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
97%
Be se kellett volna vállalni szerintem.
2021. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
84%

Az durva, hogy a testvéreid ilyen fiatalok.

Sz@rd le őket, nem te vagy a szemét.

2021. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
22%
Nem probléma, csak majd ne csodálkozz ha anyád se fogja bevállalni a te gyerekeid mikor neked kellene segítség.
2021. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
95%

Elsősorban nem te ígérted meg, hanem a férjed, másrészt nem kicsik már, tudnak egymásra vigyazni, az meg, hogy anyád nem képes felfogni, hogy kismamaként egy totyogóssal nem úgy mennek a dolgok az ő hibája. Férjednek meg nyugodtan megmondhatod, hogy nem olyan egyszerű ám mint ő gondolja, meg persze azt is, hogy azért viselkednek jól, mert félnek tőle.

Te nem vagy hibás, szerintem én már az első nap vissza vittem volna őket. Nem te vagy az anyjuk, neked van saját gyermeked. Nemsokára már 2 is. Nyugodj meg, nem veled van a baj

2021. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

3!

Anyám eddig 1x nem vigyázott a 2 év alatt a fiunkra. Ellenben én minden évben 2x1 hétre elhozom tesóimat... azért na.


2!

Igen, "becsúszott" gyerekek 🤷‍♀️

2021. júl. 23. 14:30
 6/55 anonim ***** válasza:
94%

Majd lehiggadnak! Jönnek jövő nyáron, aztán ennyi!

Bár, a férjed volt az ostoba, mert a beleegyezésed nélkül elvállalta őket...

2021. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
13%
Mivel bevállaltad, igen, te vagy itt a bunkó. De nem kellett volna bevállalnod. Megértem, hogy nehéz, de mindenki azzal számolt, hogy ez a hét nekik még van oldva. Meg kellett volna mondani az elején, hogy most nem alkalmas.
2021. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
98%
7. Azt írta, hogy a férje vállata nem ő.
2021. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
93%
Amikor ferjed bevallalta, es megtudtad, akkor kellett volna nemet mondanod, szerintem igy jogos a kiakadas. Mielott hirtelen hazavitted oket, adhattal volna visszajelzest ferjednek, hogy vagy vegyen ki szabadnapot, vagy visszaviszed, illetve ugyanigy anyukadnak, hogy adjon bele a kajaba es kuldjon hozzad segitseget, vagy hazakuldod oket. Esetleg legkozelebbre :)
2021. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező oké hogy eddig nem vigyázott a gyerekedre, de soká lesznek még 18 évesek a gyerekeid, esetleg te is dolgoznál, a gyerekek betege lesznek, akkor jó lett volna ha bevállalja hidd el.


Bár én ezek után biztos elfelejteném ezt a lehetőséget és már spórolnék fizetett segítségre, mert drága a szitter.

2021. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!