Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezen tényleg mindenkinek...

Most ezen tényleg mindenkinek meg kell sértődnie?!

Figyelt kérdés

28 vagyok. Van egy 2 évesem és 30 hetes terhes vagyok.

Férjem reggeltől estig dolgozik.


Van két kisebb tesóm, egy 11éves fiú és egy 13éves lány.

Minden évben jönnek hozzánk nyaralni. Anya is dolgozik, így 1 hétre vállalom a felügyeletüket mindig a nyári szünetben.


Ám idén szívem szerint kihagytam volna. Ez a terhességem problémásabb is és a nyar miatt kimerítőbb is. Sokszor a 2 évesemmel nehéz a mindennap.


Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. Majd segítenek nekem alapon.

3 napja jöttek, én eddig bírtam, hazavittem ma őket.


Más sem csináltam, csak pakoltam, kaját adtam, mosogattam, pakoltam, kaját adtam. A 11 éves öcsém többet/többször eszik, még majdnemcsak a duplájánál is többet, mint a 100kg-s férjem, aki fizikai munkát végez. Nekem ez így hó végen anyagilag is sok.

A hugom arra nem képes, a koszos tányért a mosogatóba tegye. 0-24ben szó szerint a telefont nyomja. Semmit nem segített szó szerint.


Én elfáradtam mar az első nap, csodálom eddig bírtam.

Szerdáig aradtak volna elvileg. Nekem nem ment.


Azt most anya őrjöng, mert nem számíthat rám, mit csináljon addig a 2 gyerekkel, míg ő dolgozik.

Férjem kiakadt, mert foggalma sincs mi megy itthon, mert ezek áldott jó gyerekek, milyen vagyok. Persze, mert férjemtől tartanak, mikor itthon van, kisangyalok.

Tényleg en vagyok a szemét, mert megígértem a felügyeletüket, de mégis visszavittem őket?


2021. júl. 23. 14:20
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%
Az anyádnak is sok esze lehet ha pici gyerekkel, terhesen odaküldi hesszelni a kamasz lányát és a majdnem kamasz fiát.
2021. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk érthető, ha megsértődik meg őrjöng az anyád, ha egyszer számított rá, hogy még lesz oldva a gyerekek felügyelete.

Az is érthető, ha sok neked két plusz gyerek.

Az nem érthető, hogy miért nem vagy képes rájuk szólni, hogy kapjak össze magukat és csinálják amit mondasz.

2021. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
86%

"ha egyszer számított rá, hogy még lesz oldva a gyerekek felügyelete."


Egy 13 éves lánynál ez annyira nevetséges.


"Az nem érthető, hogy miért nem vagy képes rájuk szólni, hogy kapjak össze magukat és csinálják amit mondasz."


Nem az ő feladata megnevelni őket, pláne úgy hogy sz*rul van terhesen.

2021. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
38%

23!


Nem csak a 13 éves volt ott, a 11 éves is.


De, az ő feladata lefektetni a saját hazában a szabályait.

2021. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
82%
A 11 éves sem 5 éves már egyrészt, másrészt a 13 éves már tud figyelni rá, hogy a fiú ne gyújtsa magukra a házat, és berakja a mikróba a kaját.
2021. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
11%

25!


Tökmindegy. Ha 30 éves lett volna oda küldve, akkor a 30 évesre kell felügyeleti és neki kell lefektetni a szabályokat. A kérdező lemondhatta volna abban a pillanatban, amikor megtudta, hogy a férje elvállalta. Szólhatott volna nekik, hogy ez így nem megy.

2021. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező próbált a kedvükre tenni, talán ezt is nézni kéne.

Hagyjuk már, kérdező, koncentrálj magadra és a saját gyerekeidre.

2021. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
7%
Csak ne lepődj meg ha majd fordítva is így fog működni, ha esetleg szeretné majd pár órát kettesben a férjeddel...
2021. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
85%

Ebben a történetben a férjed volt a legnagyobb ludas. Olyan nincs, hogy egy másik felnőtt ember nevében megígér valamit, és másnak csinál plusz feladatot. Ráadásul ugye csak az a "valami", hogy ő dolgozik, bele se gondol, hogy egy terhességtől rosszul lehet egy nő, meg ott van egy 2 éves gyerek, nagyon nem egyszerű "csak otthon lenni" sem. Nekem személy szerint nem kéne ilyen ember: sunyi, bunkó, nulla empátiával.

Aztán anyádnak is lehetett volna annyi esze, hogy megkérdez közvetlenül téged, mehetnek-e a tesók, és ha a válasz "nem", akkor azt felnőtt emberhez méltóan tudomásul veszi.

Kérdező, te ott hibáztál, hogy nagyon későn álltál ki magadért. Anyádat is, férjedet is lehet róla tájékoztatni, hogy nem vagy cseléd, és a két elkényeztetett tesókának is el lehet magyarázni, mi merre hány méter. El akartad kerülni a konfliktust, most dupla akkora balhé lett. Tanulj belőle, és legyél asszertívebb.

2021. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek hogy a férjed volt a legnagyobb hibás, de hogy nézett ez ki pontosan? Megígérte és utána szólt neked, nem? Vagy te is ott voltál?


Mindegy, megkellett volna mondani, hogy nem, nem fognak most jönni, mert nem akarod, túl sok lenne. A férjednek is szépen, hogy legközelebb ne mondjon a nevedben semmit, most pedig mondja le amit megígért. Utána velük beszélni, hogy ez most sajnos nem fér bele.


A férjeddel mindenképp érdemes lenne beszélni a jövőben, hogy ne ígérgessen semmit veled kapcsolatban, ne szervezkedjen a kérdezésed nélkül.

2021. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!