Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezen tényleg mindenkinek...

Most ezen tényleg mindenkinek meg kell sértődnie?!

Figyelt kérdés

28 vagyok. Van egy 2 évesem és 30 hetes terhes vagyok.

Férjem reggeltől estig dolgozik.


Van két kisebb tesóm, egy 11éves fiú és egy 13éves lány.

Minden évben jönnek hozzánk nyaralni. Anya is dolgozik, így 1 hétre vállalom a felügyeletüket mindig a nyári szünetben.


Ám idén szívem szerint kihagytam volna. Ez a terhességem problémásabb is és a nyar miatt kimerítőbb is. Sokszor a 2 évesemmel nehéz a mindennap.


Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. Majd segítenek nekem alapon.

3 napja jöttek, én eddig bírtam, hazavittem ma őket.


Más sem csináltam, csak pakoltam, kaját adtam, mosogattam, pakoltam, kaját adtam. A 11 éves öcsém többet/többször eszik, még majdnemcsak a duplájánál is többet, mint a 100kg-s férjem, aki fizikai munkát végez. Nekem ez így hó végen anyagilag is sok.

A hugom arra nem képes, a koszos tányért a mosogatóba tegye. 0-24ben szó szerint a telefont nyomja. Semmit nem segített szó szerint.


Én elfáradtam mar az első nap, csodálom eddig bírtam.

Szerdáig aradtak volna elvileg. Nekem nem ment.


Azt most anya őrjöng, mert nem számíthat rám, mit csináljon addig a 2 gyerekkel, míg ő dolgozik.

Férjem kiakadt, mert foggalma sincs mi megy itthon, mert ezek áldott jó gyerekek, milyen vagyok. Persze, mert férjemtől tartanak, mikor itthon van, kisangyalok.

Tényleg en vagyok a szemét, mert megígértem a felügyeletüket, de mégis visszavittem őket?


2021. júl. 23. 14:20
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Ott voltam én is a ferjemmel, mikor anyám mondta hogy hozná őket.

Férjem egyből rávágta, hogy persze. Én már akkor elmondtam, kapnak 1 esélyt, ha nem együttműködőek, indulnak el haza.

Anya egyből, óó ezek jó gyerekek, nem lesz velük baj... ha mégis, akkor majd "agyoncsapom öket" (persze viccből)


En lefektettem a szabályokat, de szartak rá.

Pl öcsém képes volt szó szerint 40 percig visítani, hogy ő éhes. Elmondtam, tudja hol a konyha, a hűtő, lehet merni magának.... addig nem evett, ordított, míg elé nem tettem. És ez szó szerint.

Hugomat kértem, pl figyeljen a fiamra, míg kifutok a kertbe nekik reggelire paradicsomér. Mire jöttem be, a fiam ordít, leesett az asztalról (ahova az életbe nem mászott fel eddig). Kerdem hugom, addig mit csinált?! Hát válaszolt messengeren a barátnőjének...

Nem 1 ilyet elnéztem, nem szóltam, elszámoltam 3ig....


2. Este bőgve hívtam anyámat, beszéljen velük, mert fogom azt hazaviszem őket. Állítólag beszelt mind a kettőjükkel messengeren utána, hogy viselkedjenek.


Otthon szó szerint minden a seggük alá van téve, semmi dolguk, ezt szokták meg. Ha fejen álltam volna se tudtam volna rávenni őket hogy segítsenek.


Tavaly mikor itt voltak, hiába csak 1 éve, sokkal normálisabbak voltak.

Ugyan az nevelt minket, mégis annyira máshogy. Nagyon el lettek kapatva.

2021. júl. 23. 18:14
 32/55 anonim ***** válasza:
25%

"Ott voltam én is a ferjemmel, mikor anyám mondta hogy hozná őket.


Férjem egyből rávágta, hogy persze. Én már akkor elmondtam, kapnak 1 esélyt, ha nem együttműködőek, indulnak el haza."



Tehát beleegyeztél, mondhattál volna nemet. Nem a férjed a hibás.



"En lefektettem a szabályokat, de szartak rá.

Pl öcsém képes volt szó szerint 40 percig visítani, hogy ő éhes. Elmondtam, tudja hol a konyha, a hűtő, lehet merni magának.... addig nem evett, ordított, míg elé nem tettem. És ez szó szerint."


Pohár víz rá, aztán hagy üvöltsön, nem szolgálom ki.


"Hugomat kértem, pl figyeljen a fiamra, míg kifutok a kertbe nekik reggelire paradicsomér. Mire jöttem be, a fiam ordít, leesett az asztalról (ahova az életbe nem mászott fel eddig). Kerdem hugom, addig mit csinált?! Hát válaszolt messengeren a barátnőjének..."


Kimehetett volna a húgod is.


Mindegy, már megoldottad.

2021. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
74%

"Pohár víz rá, aztán hagy üvöltsön, nem szolgálom ki."


Na akkor mit kapna itt a kérdező, ha leöntötte volna egy pohár vízzel...


"Szegény gyereknek tönkretetted a mentális fejlődését, és megaláztad. Nem tudsz neki szedni egy tányér ételt?? Undorító vagy!!!"

2021. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
76%

33!


40 perc üvöltés utan ha leonti egy pohar vizzel, mindenki meg tudja erteni.

2021. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
96%
Én meg azt tudom megérteni, hogy 40 perc üvöltés után hazavitte annak, aki ilyenné nevelte.
2021. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
"40 perc üvöltés utan ha leonti egy pohar vizzel, mindenki meg tudja erteni." A gyakorin? Ugyan már... Én már azon is csodálkozom, hogy most a többség szerint nem igényelnek a kölykök állandó felügyeletet. Más kérdésnél meg leszedik a keresztvizet az anyáról, ha a "kis" 16 évest magára hagyja éjszakára.. mert milyen szívtelen szaranya már hogy nem őrzi.
2021. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ebben az esetben teljesen korrekt voltál. Megmondtad, hogy ha nem viselkednek, mennek haza. Mindenki palimadárnak nézett, te pedig megmutattad, hogy nem vagy az, betartottad a szavadat. Anyád egye meg, amit főzött, az egyezségben benne volt, hogy a gyerekfelügyeletet csak akkor vállalod, ha betartják a szabályokat.

A férjedtől ettől függetlenül nem korrekt, hogy rábólintott a kérésre, még ha a jelenlétedben is. Akinek feladata, gondja származik a dologból, az mondjon rá igent vagy nemet (nyomásgyakorlás nélkül!), ne más.

Azt javaslom, egyszerűen ignoráld a hisztijüket. Sajnos hozzászoktak, hogy szó nélkül mindent megcsinálsz, és most húzzák a szájukat, ha a jogos(!!) igényeidet, határaidat véded. Sajnos nem mindenkinek van magas érzelmi intelligenciája, sőt a legtöbb embernek nincsen. Ilyenkor egyfajta szabadságharc, amíg eléred, hogy tisztelettel és tisztességesen bánjanak veled, és ennek a harcnak az is része, hogy mosolyszünetek vannak. Nekik ugyanis kényelmesebb lenne visszatérni a régi kerékvágásba, és a saját terheik egy részét továbbra is veled cipeltetni. Empátiából, tisztességből, maguktól nem fognak leállni. Az ilyen embereknek vagy erőt demonstrálsz (nem hagyod magadat érzelmileg zsarolni hisztivel), vagy kihajítod őket az életedből (ez 2 gyerekkel sajnos nehéz).

2021. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
97%
Nem veled van itt a gond.
2021. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Off: anyad hány éves?
2021. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező hogy fogsz te elbírni egyedül 2 picivel ha 2 kamasszal se tudsz? Fogsz te még könyörögni anyádnak segítségért...
2021. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!