Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezen tényleg mindenkinek...

Most ezen tényleg mindenkinek meg kell sértődnie?!

Figyelt kérdés

28 vagyok. Van egy 2 évesem és 30 hetes terhes vagyok.

Férjem reggeltől estig dolgozik.


Van két kisebb tesóm, egy 11éves fiú és egy 13éves lány.

Minden évben jönnek hozzánk nyaralni. Anya is dolgozik, így 1 hétre vállalom a felügyeletüket mindig a nyári szünetben.


Ám idén szívem szerint kihagytam volna. Ez a terhességem problémásabb is és a nyar miatt kimerítőbb is. Sokszor a 2 évesemmel nehéz a mindennap.


Férjem mégis bevállalta őket a nevemben, mikor ott voltunk náluk. Majd segítenek nekem alapon.

3 napja jöttek, én eddig bírtam, hazavittem ma őket.


Más sem csináltam, csak pakoltam, kaját adtam, mosogattam, pakoltam, kaját adtam. A 11 éves öcsém többet/többször eszik, még majdnemcsak a duplájánál is többet, mint a 100kg-s férjem, aki fizikai munkát végez. Nekem ez így hó végen anyagilag is sok.

A hugom arra nem képes, a koszos tányért a mosogatóba tegye. 0-24ben szó szerint a telefont nyomja. Semmit nem segített szó szerint.


Én elfáradtam mar az első nap, csodálom eddig bírtam.

Szerdáig aradtak volna elvileg. Nekem nem ment.


Azt most anya őrjöng, mert nem számíthat rám, mit csináljon addig a 2 gyerekkel, míg ő dolgozik.

Férjem kiakadt, mert foggalma sincs mi megy itthon, mert ezek áldott jó gyerekek, milyen vagyok. Persze, mert férjemtől tartanak, mikor itthon van, kisangyalok.

Tényleg en vagyok a szemét, mert megígértem a felügyeletüket, de mégis visszavittem őket?


2021. júl. 23. 14:20
1 2 3 4 5 6
 11/55 Metionin ***** válasza:
98%
Igazad van. Ha a férjed vállalta be őket, akkor vigyázzon rájuk a férjed. Könnyű más farkával verni a csalánt, ő bevállalja, te meg szopj velük kisgyerekkel, terhesen. A tesód amúgy már nem kicsik, ekkora gyerekek már nem igényelnek egész napos felügyeletet, körülugrálni meg végképp nem kellene őket. Van kis kezük, el tudják látni magukat.
2021. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
97%
Az a durva hogy a férjed a kérdezésed nélkül bevállalja, majd hazadobjátok őket félidőben. Én téged is megértelek- a francnak hiányozna két kölök a nyakára ebben a melegben mikor maga is babát vár- de anyád is megkapta a pofont azzal hogy visszalöktétek a gyerekeket, mikor sansza se volt leszervezni a felügyeletüket.
2021. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 Argloss ***** válasza:
96%

Férjednek szabadságot kellett volna kivennie, ha már megígérte, hogy vigyáztok a gyerekekre. Ha magától ez nem jutott eszébe, akkor azonnal jelezned kellett volna neki.

Másrészt egy 11, 13 éves gyerek lazán elfoglalja magát akár egész napra is, ha biztosítod a megfelelő feltételeket. Ez nyilván problémás tud lenni, ha nem kaptak megfelelő nevelést, vagy nem úgy tekintenek rád ahogyan kellene.

2021. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
97%
Jogos a sértődés. Ugyanakkor az is jogos, hogy te ezt nem bírod. Kommunikáció teljes hiánya a gond.
2021. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy ez elmond valamit a férjedről: Szarba se vesz téged ha a fejed fölött dönt.
2021. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
87%
A férjed milyen alapon dumál bele? A TE testvéreid, és a TE időd.
2021. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem kellett volna becsicskulnod a saját testvéreidnek. Elmondhattad volna nekik is, meg anyádnak is, hogy mi a problémád, és hogy akkor maradhatnak továbbra is, ha bizonyos szabályokat betartanak. 11 és 13 évesek már elég idősek, fel tudják fogni. Ha ezután se viselkednek, akkor lehetett volna nyugodt szívvel hazapaterolni őket.
2021. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
96%
Egy 13 évesre már hol kell egész nap vigyázni? Anyukátok főz előző délután azt a következő két nap be tudják tenni a kis kacsóikkal a mikróba. Aztán csodálkoznak majd, hogy 20 évesen a feneküket sem tudják egyedül kitörölni.
2021. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is hasznosabb lett volna, ha először telefonon közlöd vele, hogy tegye rendbe a testvéreidet, hogy az idő további részében békében együtt tudjátok tölteni az időt.


Vagy akár velük is beszélhettél volna, elég nagyok azért már ahhoz, hogy tudjanak segíteni a házimunkában vagy bármiben ha azt előre beosztjátok egymás közt a héten.


Így, hogy besértődtél, nyomtál egy szép bélyeget mindannyiótok kapcsolatára, attól függetlenül, hogy ilyet tényleg nem illik csinálni a férjed, se a gyerekek, se anyukád részéről...de talán én anyukád helyében nem is kértem volna ilyesmit ebben a helyzetben, ha őszinte vagyok.


De abból kiindulva, ahogy most reagáltál, szerintem a tesvéreidnek sem magyaráztad el, hogy miért lenne fontos, ha most a lehető legtöbbet segítenének neked. Az meg már anyukád nevelése, hogy ezt maguktól miért nem tudják?

2021. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
81%
A sértődött banda gondolom hozzászokott a jóhoz, szvsz nem szoktál magadért kiállni és most muszáj volt.
2021. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!