Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lehetne saját gyermeket...

Ha nem lehetne saját gyermeketek, örökbe fogadnátok roma kisbabát? (csecsemőt)

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, egyetértek, és nagyon tetszik, h létezik ilyen iskola, és az külön nagyon megható, hogy sikerül jegyet javítaniuk:)

A pedagógusok viselkedése úgy látszik szintén tud inadekvát lenni...

2010. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
72%
Az meg a másik része, hogy amikor a gyerekekért jönnek délután a cigány szülőtől elhúzódik a többi. Csak azért mert cigány. Senkit nem érdekel, hogy ugyanolyan gondjai vannak esetleg mint nekünk. Mintha leprásak lennének. Pedig akik hozzánk járnak tiszták. Csak az tény, hogy tudatlanok. Ám ha a fehér úri nép nem ereszkedik le akkor soha nem lesz akivel megbeszélhetik, hogy mi hogyan lenne jó. Pedig sokszor nagyon nyitottak tudnak lenni akár a szülők is. Nem várhatjuk a beilleszkedést olyanoktól akiket mindenki kirekeszt és esélyt sem kapnak. A világ magától nem fog megváltozni. Ha változást akarok, azt magamnál kell elkezdeni.
2010. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
84%

szép szavak...gondolom ti sem egy olyan helyen laktok,ahol egy 17 éves lány már ki sem léphet az utcára kicsit csinosabban felöltözve,mert már a 7 éves kis cigánypalánták is letapiznak meg beszólogatnak...a nagyobbakat meg ne is említsük..Mi nem fogadjuk be őket?Nézzetek már szét!Kik járnak bandában?Kik késelnek meg más embereket,ha az egy kicsit is rossz szemmel nézi azt,hogy eldobálják a sörösüvegeket???

szerintem nekik kéne végre észbe kapni,nem tőlünk kéne még több adót levonni,"szegény szerencsétlenek" javára.Abból persze,hogy van pénz Audi A6-ra amiből ki lehet cuppogni meg kiszólogatni!

Persze,mint már írtam van kivétel,dehát......

2010. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
44%
persze, ez is igaz...nem tudom mi lenne a legjobb módszer a helyzet rendbetevésére, mindenesetre én szeretnék hinni abban, és hiszek is, h ez csak országos összefogással lehetséges, és értem, amit írsz,valóban én nem ilyen környéken lakom,viszont az mérhetetlenül feidegesít,amikor valaki gyűlöletből és bűbakkeresésből gondol egyet és utálja őket, "sajátélmény'nélkül.
2010. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
76%
Tudom, hogy offolok, de nagyon kivancsi vagyok:mi a kulonbseg a romak es a ciganyok kozott?Magyarazzatok el legyszi.Egyebkent en ugy tudtam, hogy megsertodnek, ha ciganynak hivjak oket, tehat romat kell mondani.De akkor mi a kulonbseg?Amugy en sem fogadnek orokbe roma gyereket.Az egyik alt.sulis osztalytarsamat is orokbefogadtak, tok normalis szulok, aztan mostmar a nevukrol is levettek, meg nem si beszelnek vele, mert annyi balhet csinalt, meglopta oket, stb.Szoval igenis kiutkozik a ver, nem neveles kerdese.
2010. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
62%
De bizony olyan környék is van felénk! Utcáik vannak, ahova nem ajánlatos senkinek sétálni menni. Ettől még azt gondolom, hogy a nevelésen nagyon sok múlik. Aki normális, annak meg kell adni az esélyt. Ha megnézzük azokat a gyerekeket abban környezetben amiben sokszor élnek, rájövünk, hogy esélyük sincs. Ha anya meg apa nem dolgozik, nem esz aki reggel felébressze és iskolába küldje.
2010. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
70%
szerintem amúgy nemcsak a szülőkön múlik a dolog,hanem,azon is,hogy kikkel kerül össze a gyerek.Mert például vegyünk egy rendes roma házaspárt,akik ki akarnak emelkedni..Hiáb küldik el a gyereket reggel iskolába,ha olyan társaság veszi "pártfogásába",akkor simán ellóg,vagy visszaszól a tanárnak,stb.Ha pedig olyan a gyerek,hogy ki akar emelkedni és nem kerül rossz baráti körbe,(még akkor is ha a szülei nem nevelik rendesen)attól még lehet rendes ember belőle.
2010. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:07


Romák : Akik Romániában élnek..

Cigányok : Magyar kisebbség , és még a szótárba is így van beleírva.. : cigány ^^

2010. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az elgondolkodtató,hogy aki itt azt írta (max. 5-en!) hogy fogadnának örökbe, azok is azt erősítették, hogy természetesen a saját arcukra formálnák őket. Tehát, a maguk cigány valójában nem kellenek a "magyar" családoknak. Szerintem ezeknek a gyerekeknek igenis cigány környezetben kellene szeretetben, törődésben felnőniük, megadni nekik azt, amit az igencsak gazdag kultúrájuk kínál és abban kellene nekik megtalálniuk az útjukat. Az az elv, hogy igen, örökbe fogadnék és "okos magyargyereket nevelnék belőle", szerintem zsákutca. A cigány-családokban most sem az a baj, hogy nem okosak, mert igen, okosabbak ők meg rafináltabbak nálunk emberek, hanem hogy nem éri meg nekik kamatoztatni. A lányok az út mellől hazavisznek annyi pénzt, hogy nem kell már utána sokat gondolkozni az Audi A6-on. Szerintem a legnagyobb gond, hogy nincsenek érzelmeik. Minden az érzelmi intelligenciából fakad - mint ahogy azt már nálam sokkal okosabbak megírták. Hiába van akárhány gyerek,nincs ott szeretet, ölik, gyilkolják egymást is. Azok tudtak kiemelkedni, akiket szeretetben, CSALÁDBAN nevelnek.


Válaszom: NEM fogadnék örökbe 36/N

2010. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
28%
Igen! Nem szabad a bőrszín alapján elítélni valakit, és egy roma csecsemőből is tisztességes felnőttet lehet nevelni, ugyanis nagyon sok tanult tulajdonság van, az örökletesek kevesebbek.
2010. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!