Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lehetne saját gyermeket...

Ha nem lehetne saját gyermeketek, örökbe fogadnátok roma kisbabát? (csecsemőt)

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Nagyon sok (más nemzetiségű)gyerek van aki éhezik, és megtudná becsülni, tudna örülni, ha igazi családja lenne.Inkább közülük.

22/L

2010. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
46%

Én igen, mert szeretem a kihívásokat és hiszek magamban.

Legalább nem kellene félnem, hogy betegeskedik majd az oviban. :)

2010. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
54%

semmiképp!!

egy kis sárgát még simán bevállalnék, azok szorgalmas, dolgos emberek, de egy naplopó bűnözőpalántát nem.


persze, elismerem, hogy köztük is van rendes ember. én szám szerint kettő ilyet ismerek. de arányaiban ez elég kevés...

2010. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2010. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
68%

Nem védek senkit,magam sem rajongok ezért a nemzetiségért, mert tapasztalom,mit művelnek. És a Roma,nem cigány,van külömbség! Tapasztalom!

DE! Nézünk körbe a világban! Melyik az a Nemzet,akinek a "gyerekei" nem bűnöznek,nem csalnak. Talán a japánok,akik rendkívül tisztelik a hagyományokat!

Akinek nem lehet gyereke,az nem fog válogatni.

2010. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
40%

Gondolkodtam először, mit írjak, ennek egyetlen egy oka olt:Magyarország feszült lélekállapota.

Ugyanis tartnék attól , hogy az az ocsmány ANTISZEMITIZMUS é RASSZIZMUS, ami az Én országomban uralkodik, milyen hatással lesz az örökbefogadott cigány gyermekemre.

És azt gondoltam, talán nem merném. Aztán viszont arra gondoltam, ha ilyen helyzetbe kerülnék,inkább nem a megalkuás könnyű útját álasztanám, hanem felvállalnám az országomat minden bújával, bajával együtt, és ezt jól "szimbolizálná" egy cigány kisgyerek örökbefogadása is.Van egyébként egy olyan sejtésem is, hogy a kedes antiszemita, rasszista, folyamatosan háborgó, panaszkodó, álmokat kergető,saját magával rendben nem levő magyar lakosság EGYSZERŰEN NEM ISMERI FEL, HOGY AZ ORSZÁGBÓL KIVETVE EGY SÚLYOS PROBLÉMÁT- JELEN ESETBEN A CIGÁNYKÉRDÉST, BÉKÉT,RENDET ÉS ELŐREHALADÁST NEM LEHET ELÉRNI.Dehát ha valami személyes pszichopatológia, ha a gyűlölködés azért olyan vonzó, mert a magukat pontnak érző embereknek a valaki vagyok illúzióját adja, addig ugye semmilyen változás nem várható. Ez pedig szintén az egész magyar társadalom mentális problémája, mégcsak nem is a gyűlöletkeltőké.

Úgyhogy azt hiszem, örökbegogadnék, vállalnám enneka következményeit is, mert a cigány társadalom számára nagyon- nagyon fontos "jó példa" . és én mindent megtennék, hogy a gyermekem jó példát mutasson, megmutassa, hogy lehet boldogulni, itt, ebben az országban, cigányként. Arra, hogy ÉN elrontom a gyereket, mert egyelőre abban hiszek, hogy Én és az Apa=Szülők tudnak gyermeket elrontani, ugyanannyi esélyem van,mint bárki másnak.

A kérdés baba volt, nem idősebb gyermek, akire már rakódott az élet szennyéből.

De őszintén szólva, félek, Magyarország menthetetlen, és hiába lennék bátor és úttörő, túl sok rosszat kapna a gyerek.

2010. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
ma 17:57! Szívemből szóltál. Teljesen egyetértek.
2010. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:

17:57 és társai majd meglepődnek pár évtized múlva amikor a cigányok betörnek, megvernek, rossz esetben meg is ölnek pár ezer forintért.Nem egy ilyen eset volt már. Lehet hogy tudnál nevelni a gyerekedből egy tisztességes romát, de az még mindig csak egy, mellesleg több kommentelő is írta hogy a cigány gyerek normális példamutató családban nőtt fel, még is a vér kötelezte úgy mond...

Szintén meglepődtök ha a cigányság pár évtized múlva már akár 30-40%-os arányban lesznek jelen Mo.-n.

Szerintem egy magyar gyerek felnevelése is kihívás ha kihívásra vágysz, de ha ez nem elég akkor fogadj örökbe kettőt.

És ehhez nem kell rasszistának lenni hogy így lássa az embert.

2010. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
50%

17 57 vagyok .

Én egyszerűen csak nem vagyok a fajelmélet hve. Genetikai adottságok, meg ilyenek. Pedig természettudomány területén szereztem diplomát. De itt mégiscsak emberekről van szó.És igen, ha Magyarország így folytatja lelkiállapot szempontjából, valóban csak erősödni fog a cigánybűnözés. A probléma itt, hogy az ezt, mint egy a hátán levő gennyes, eltávolítandó kelést kezeli, nem mint Saját problémát, pedig ez saját probléma, az orszá problémája, ha tetszik, ha nem, és ahelyett, hogy a Trianon előtti időkről ábrándozunk, szembe kellene nézni a Valós Problémákkal, és a siránkozásba, sebnyalogatásba fordított energiát helyesen befektetni.Csak ez ugye nehezebb.

2010. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
61%
Sőt néha az iskolai környezet is segíthet. A mi osztályunkba járnak cigány gyerekek. Aki bejár, annak van esélye. Szeretnek az osztályunkba járni, mert a tanárunk nem az utolsó padba ülteti őket hogy ne is lássa. Odafigyel rájuk.Bizony a bukottaknak is sikerült jegyet javítani, mert volt aki hitt bennük. Ez persze kevés, mert egy fecske nem csinál nyarat. Viszont amíg a "fehér" szülők pusztán azért kérik egy gyerek buktatását mert cigány, addig mit várunk a cigányoktól? Én hiszek benne, hogy a nevelésen nagyon sok múlik. Ha nem így lenne, még mindig banánevő majmok lennénk.
2010. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!