Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lehetne saját gyermeket...

Ha nem lehetne saját gyermeketek, örökbe fogadnátok roma kisbabát? (csecsemőt)

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
61%

Ne csináljátok már! Ezek azok a kérdések, amik a válaszok számáért mennek. Volt egy ilyen kérdés, kb. 3 hónapja,(lehet elő is kerítem) még 2 hétig szállingóztak rá a válaszok

Személyes véleményem: A roma gyerek olyan, mint a többi gyerek. 70%ban a neveltetése teszi azzá, ami lesz. 30% os cigány hozadék, de az se belső tulajdonság, hanem pl. jó ritmusérzék. Ott van pl. Mága Zoltán. Kiváló cigány muzsikus, jótékonysági koncerteket vállal nem csak a romákért. Értelmes, normális ember.

2010. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 A kérdező kommentje:

Sajnos nem neveltetés kérdése, érdemes az internetes női portálokon kívül is olvasgatni, mondjuk pedagógiai-nevelésszociológiai kiadványokat. Könyvtárnyi szakirodalma van ennek. Az a gond, hogy az árvaházakban meg rengeteg esetben pont az ilyen gyermekeket nyomják előre, tőlük szabadulnának először.

Mi van, ha később felbukkan a "család"? Vagy ki tudja, milyen 14éves leányanya szülte, ivott-e, dohányzott-e közben? Nagyon lutri.

2010. aug. 27. 12:49
 23/86 anonim ***** válasza:
76%

nem.Egy hooligans sláger jut eszembe.A vér nem válik vízzé.Tisztelet a kivételnek,de nem kockáztatnék.Van elég fehér gyerek is, akit örökbe lehet fogadni.

32/N

2010. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
72%
Nem,és itt nem csak nevelés kérdése mert a régi évfolyamtársamat is(aki roma) örökbe fogadták,ismertem a szüleit nagyon rendesek voltak mégis a lány 14 évesen szült,lopott meg minden....
2010. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
55%
Én olvasgattam azokat is hidd el. A purtikban sem az összes cigánymundró visszamaradott, és lopásból , csalásból akarja fenntartani magát. Nagyon sok ki akar törni. Nem védem a cigányokat, hiszen a tanulatlanság nagyon sok baj forrása, (pl. kihasználják, hogy ők "kisebbség")-de miért ne lehetne cigány ember rendes ember??
2010. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim válasza:
49%
szerintem nem, de nem azért mert roma. hanem mert fehée család és fehér gyerek. sokkal nehezebb lenne beilleszekdnie ha a szülei más'színűek' előítéletekkel fogná mindenki. és a gyereknek sokkal nehezebb lenne az élete.. amit pedignem akarhatunk..
2010. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
49%
Igen, mert a nevelésen nagyon sok múlik. Ám nem csak egyet, hanem legalább két gyereket. Sokan elrontják, mert az örökbefogadottat túlkényeztetik, nem olyan következetesek vele. Ennek később meg van az eredménye. Ha a szülő ért a gyerekekhez akkor nem visz vissza gyereket. Rossz gyerek nincs,csak neveletlen, tehetetlen szülővel.
2010. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Olvastam itt egyszer egy választ, nem emlékszem, hogy ők jártak-e így, vagy csak ismerősük/rokonuk, de szépen, becsületesen nevelték az örökbefogadott roma gyereket, és mikor felnőtt, meglopta őket stb. Nem esik messze az alma a fájától...a romákban benne van ez, nem lehet átnevelni. Nekem is van egy ismerősöm, igaz, ő félcigány, a fehér apja egyedül neveli, de totál cigányos a srác, pedig az anyjával sosem találkozott szinte. Ezért NEM!

20/L

2010. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:
Persze, nem az összes, csak egy gyermek örökbefogadásánál nem illik "visszavinni", hogy bocsi, nem jó mégse, utána meg az örökbefogadó életét törné kerékbe később.. Nagyon nagy ennek a kockázata. Szerintem.
2010. aug. 27. 12:54
 30/86 anonim ***** válasza:
61%

Én igen. Ismerek olyan roma gyerekeket is, akit saját családjukkal élnek ők nevelik őket és teljesen normálisak.

Egyszer voltam egy orvosonál, ahol egy roma nő a kisbabájával jött, és el akarták küldeni, mert bár 8-12-ig volt rendelés, kilenckor kitettek egy cetlit hogy aznap már nem fogadnak senkit, és a nő olyan dolgokat vágott az orvos fejéhez, hogy dobja ki a diplomáját, meg csúnyábbkat is. (aztá kderült hogy az orvos teljesen mgérdemelte, amekkora hülye volt -.-, de nem ez a lényeg)Másnap a háziorvosnál megint találoztam velük, a nővel meg a kisbabájával, aki rettentő aranyos volt a hatalmas nagy szemeivel, és úgy köhögött mint aki mindját mgfullad... beszélgettünk kicsit és a nő olyan szép dolgokt mondott a háziorvosról ( aki egyébként tényleg nagyon kedves) hogy annyira meghatódtam majdnem elsírtam magam :)

Szóval csak azért, mert roma származású, szerintem nem kéne azonnal elítélni mindenkit, főleg nem egy teljesen ártatlan csecsemőt, aki még mit sem tud az egész világról.

2010. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!