Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benyúlhatnak a hűtőtökbe...

Benyúlhatnak a hűtőtökbe anyósodék, szüleid vagy a gyereked párja?

Figyelt kérdés

Igen, a másik kérdés IS ihletett, de amúgy sok más helyen is olvastam már, hogy az emberek kiakadnak azon, ha valaki belenyúl a hűtőtökbe és illetlenségnek tartják. Családon belül is.


Persze oké, barátoknál vagy szomszédoknál én se nyitogatom a hűtőt, de anyósoméknál simán benyúlok - ők mondták mindig, hogy vegyek ki amit akarok, ha éhes-szomjas vagyok -, ők is nyugodtan kivehetnek bármit, a kamrából is. Eszembe sem jutott soha csodálkozni ezen, hát egy család vagyunk, a legközelebbi rokonok, az még csak egy hűtő...


Nálatok hogy megy ez?



2021. júl. 8. 21:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, de jólesne ha szólna előtte.
2021. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én gyárilag lusta vagyok, emellett pont nem érdekel, hogy ki mit vesz ki a hűtőből... Ha kell valakinek valami, azt szoktam mondani, hogy ott a hűtő/kamra, találd fel magad. Mondjuk szerintem sokan furcsállják... :D


De anyóséknál soha nem nyitottam még ki a hűtőt, és az asszony se nagyon hajlandó rá, amikor anyuméknál vagyunk... :D

2021. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont aktuális számomra, mert két napja itt vendégeskedik nálunk egy nagyon kedves barátom. Az első dolgok között volt, hogy mondtam neki, bármikor megéhezik, megszomjazik, nyugodtan nyúljon a hűtőbe/szekrénybe, szolgálja ki magát, mintha otthon lenne. Mivel itt is töltött két éjszakát, ezért ez alap, hiszen ha mondjuk hajnalban megéhezik, akkor keltsen fel? Meg amúgy is, ne kelljen már mindenért szólnia, nekem meg kérdezgetnem.
2021. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
36%

Mióta elköltöztek immár 19 éve nem nyúlok anyukám hütöjébe ha át megyek hozzá de a barátaim hütöjébe sem kotorászom.

És én sem szeretem ha valaki kotorászna csak úgy hütömbe adok szívesen csak szóljon.,ezt kb 10-12 éve egy rokon tete meg hogy gyerekeimnek vett joghurtokat megette kérdezés nélkül.

2021. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk, tény, hogy a hűtőbe barátoknál se nyúlok, viszont a szekrényből kiveszek magamnak egy poharat, például.
2021. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
57%

Akit meghívok hozzánk vendégségbe, az alap, hogy igen.


1. mert én utálom, mikor mindent, egy tetves szendvicset kérni kell, hogy csinálják meg, mert én nem vehetem ki a magamnak

2. amikor 4-5-en vagyunk épp, akkor biztosan nem fogok negyed óránként ugrálni, mert valakinek épp ez vagy az kell.


De ezt le is tisztázom velük a legelején.

2021. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
38%
*vehetem ki magamnak a hozzávalót
2021. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egyértelmű. Örülök ha jól érzik magukat.
2021. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én fölpontoztam a 26-ost; tehát arra gondolok, hogy ott őnáluk ez olyankor meg van beszélve; hogy fel van hatalmazva mindenki, hogy azt vesz ki, amit akar. :):) Tehát ott olyankor semmi gond, mert közvetlenül előtte meg van beszélve, hogy ez ott egy ilyen alkalom; tehát olyankor minden rendbe van, ha előre le van egyeztetve, tehát olyankor semmi gond. Csak az, amikor nincs megbeszélve; nem kérdezi meg, vagy megkérdezi, és nincs neki megengedve. Mondjuk az egy másik helyzet volt igen, amikor azt írták itt, hogy nem akarta felverni a tulajt; de mondjuk akkoris lehet, hogy ne a drága gyümölcslevet igya mondjuk valaki, hanem a csapvizet, ami mindig rendelkezésre áll. Vannak pl olyan dobozos gyümölcslevek; amiből, talán nem mindenhol, de egy ezresből nem tudsz megvenni belőle két dobozzal; mondjuk lehet, hogy azt direkt vendégvárónak vették; de pl ha saját maguknak akarják, akkor azt pl nagyon be kell osztani, hogy minél tovább kitartson. (valamint, igen, ezeket az üdítőket érdemes valóban a hűtőben tartani; van, amelyiknek a dobozára rá van írva,hogy 3 nap alatt fogyassza el; de tehát, ha mindig berakjuk a hűtőbe; úgy tovább tart.)
2021. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
26 le lett pontozva, pedig baromira igaza van. Én is utálok 5 percenként felállni, mert valaki éppen akar ezt, meg azt. Lehet, hogy xar vendéglátó vagyok (bár így is ötvendszer megkérdezem a vendégeket, hogy kérnek-e valamit), de mindig az elején leszögezem, hogy mindenki érezze otthon magát, nyugodtan szolgálja ki magát (akár a hűtőből, akár a szekrényből).
2021. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!