Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benyúlhatnak a hűtőtökbe...

Benyúlhatnak a hűtőtökbe anyósodék, szüleid vagy a gyereked párja?

Figyelt kérdés

Igen, a másik kérdés IS ihletett, de amúgy sok más helyen is olvastam már, hogy az emberek kiakadnak azon, ha valaki belenyúl a hűtőtökbe és illetlenségnek tartják. Családon belül is.


Persze oké, barátoknál vagy szomszédoknál én se nyitogatom a hűtőt, de anyósoméknál simán benyúlok - ők mondták mindig, hogy vegyek ki amit akarok, ha éhes-szomjas vagyok -, ők is nyugodtan kivehetnek bármit, a kamrából is. Eszembe sem jutott soha csodálkozni ezen, hát egy család vagyunk, a legközelebbi rokonok, az még csak egy hűtő...


Nálatok hogy megy ez?



2021. júl. 8. 21:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
Baratokkal nem szoktunk , az valahogy így alakult ki. Nem azért mert nem engedném... így alakult.
2021. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%
Vendégként nem,és mégha nem vendégként vannak jelen, hanem mert ott laknak ők is otthon velünk, akkoris kérdés nélkül nem kéne kivenniük és fogyasztaniuk semmit onnan, amit nem ők vettek. Azértis, mert nem a saját pénztárcájukból van, de ez a másodlagos volt, ami eszembe jutott; az elsődleges amúgy pedig az volt, hogy merthogy nem tudhatják, hogy mit akarok majd belőle csinálni, vagy lehet, hogy pl magamnak vettem; mert magamalatt vagyok. Egyszer amúgy volt osztálytársam vett egy citromos görögjoghurtot, sőt, nem is, talán kettőt; és még rá is írta a nevét, de a bátyja mind a kettőt megette. Vagy talán úgy volt, hogy először volt neki egy pohárral, azt a bátyja megette; mikor a csaj(az osztálytársam) ette volna, konstatálta, hogy nincs (pedig ő vette, azért, hogy majd megegye) ; és akkor következőleg megint vett; és akkor arra még felkészülten rá is írta a nevét, de még azt is megette a bátyja.
2021. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk rokonok nyugodtan, nem zavar. Anyósomnál én is benyúlhatok. Barátoknál mondjuk nem tenném.

Egészen addig nem is találkoztam ezzel a hozzáállással (családon belül), amíg egyszer nem lett abból nagy balhé, hogy a szüleim a nagynénémnél aludtak (apám nővérénél), és anyám éjszaka megszomjazott, és a hűtőből kivett gyümölcslevet ivott. Nagynéném váltig ezt mondogatta, hogy bele mert nyúlni a hűtőbe. Nem értettük, inkább keltette volna fel a házigazdákat az éjszaka közepén? Vagy akkor csak csapvizet szabadott volna? Lehet, az ilyen értékrendbeli különbségeket jobb előre tisztázni, csak a szüleimben fel sem merült, hogy ez gáz.

2021. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Aki itt lakik nyilván belenyulhat.
2021. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Gábor232 válasza:
84%

Van külön üvegajtós italhűtőm, abba belenyulhat bárki, legalább nem nekem kell kiszolgálnom a másikat ha buli van. A konyhai "rendes hűtőbe" meg nem szokott belenyulni senki, szerintem nem is örülnék neki.

Ha éhes vagy, vagy onnan kell valami, szólj nyugodtan, ha már úgyis nálam vendegeskedsz

2021. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoktam más hűtöjébe nyúlkálni. Amikor anyukám élt, ő kivétel volt, de őt én gondoztam.

Viszont ha a lányom jön, ki is akadnék, ha engedélyt kérnek, hogy valamit kivegyen, vagy ha nekem kellene mindent kivenni. Attól, hogy elköltözött, még itthon van. Nyugodtan érezze otthon magát!

Max megkérdezi, mihez nem nyúlhat hozzá (mert mondjuk kell az ebédhez, vagy sütihez).

Barátok, testvérek meg nem szoktak belenyúlkálni. Nem akadnék ki rajta, de minden ki van nekik rakva, nincs miért nyúlkáljanak.

2021. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy hülyeség, de én csak olyan embert hívok meg az otthonomba, akit szívesen látok.

A hűtőre az az egy szabály van, hogy amennyiben valami fogyóban van vagy elfogyott, akkor írd fel a hűtőn lévő listára, a főtt kaják listájáról meg húzd le. Így nem kell kergetnem, hogy a megmaradt paprikáskrumpli életre kelt-e már vagy valaki még időben megette.

Ha valakinek van valami extra és mások számára tiltott finomsága, arra meg a fiaim halálfejet szoktak rajzolni (valami kalózos meséből jött az ötlet). 😁

Dilis egy család vagyunk, de így szeretjük.

2021. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%

Szüleimnél is és anyósomnál is mindig együtt eszünk.

Vagyis mindig megterítenek és előveszik nekem az ennivalót. Olyan előfordulhat, hogy én is segítek előpakolni, vagy étkezés végén elpakolni. Ilyenkor, és csakis ilyenkor belenyúlok a hűtőjükbe.

De olyan nincs, hogy én most kitalálom, hogy enni akarok náluk és kotorászok a hűtőjükben. Eleve nem tudhatom, melyik a régebbi szalámi, aminek el kéne fogynia, melyik ételt tartogatják valamilyen célból. Melyik étel a kedvence valakinek, amit illene meghagynom neki. Mivel szinte mindig gyerekeinkkel vagyunk ott, még külön színezi a képet, hogy mit szántak külön a gyerekeinknek. Meg azt se tudom, melyik dobozban/papírban mi van. Mit kotorásszak és keresgéljek ott magamban?

2021. júl. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
87%
Nálam úgy van, hogy megkérdezem hogy kaphatnék-e ezt vagy azt. Soha nem akartam más hűtőjébe nyúlni. Emellett ha belenyúlnék más hüitőjébe, elfogna a kellemetlen érzés hogy mivan ha nincs semmi olyan a hűtőben amit akartam, és kínosan becsukom a hűtőt hogy nem találtam semmit. Barátaim soha nem is gondolatok rá hogy bele nyúljanak, mindig nyíltan megkérdezték hogy kaphatnak-e ezt, azt, amazt. Szűk családi körön kívül, semelyik rokon nem nyúlkál, emellett testvéreim párjai sem nyitottak ki soha a hűtőt. Nem volt szükség rá. Tudtak hogy szólnak és rögtön hoztuk azt amit akartak. Nem lenne baj ha bele nyúlinának csak meglepődnék :)
2021. júl. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is, a férjem családjában is csak az nyúl a hűtőbe, aki ott lakik. A lányomnak van egy barátnője, aki benyúl, de előtte megkérdezi, kiveheti e amit akar. Illetve a kollégám volt nálunk egyszer, hozott pár doboz sört, ő lázán odasétált a hűtőhöz, kinyitotta és betette a cuccot. Mondjuk ő elég fura szerzet
2021. júl. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!