Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benyúlhatnak a hűtőtökbe...

Benyúlhatnak a hűtőtökbe anyósodék, szüleid vagy a gyereked párja?

Figyelt kérdés

Igen, a másik kérdés IS ihletett, de amúgy sok más helyen is olvastam már, hogy az emberek kiakadnak azon, ha valaki belenyúl a hűtőtökbe és illetlenségnek tartják. Családon belül is.


Persze oké, barátoknál vagy szomszédoknál én se nyitogatom a hűtőt, de anyósoméknál simán benyúlok - ők mondták mindig, hogy vegyek ki amit akarok, ha éhes-szomjas vagyok -, ők is nyugodtan kivehetnek bármit, a kamrából is. Eszembe sem jutott soha csodálkozni ezen, hát egy család vagyunk, a legközelebbi rokonok, az még csak egy hűtő...


Nálatok hogy megy ez?



2021. júl. 8. 21:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Testvér, szülő, párom szűk családja, barátok természetesen igen.
2021. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy én sose nyulkáltam anyós hűtőjébe - meghalt már szegény -, de ha belenyúltam volna, se szólt volna érte.
2021. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Bárki benyúlhat a hűtőbe, barátok is.
2021. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Belenyúlhatnának, de mindig megkérdezik, mert tudják, hogy mi az illem. Én is megkérdezem náluk, és ez így van jól.
2021. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Persze. Nem a Koh-i-Noor van benne 😂

Semmi kivetnivalót nem találok benne. Nyilván az első alkalommal mindenki kérdez, de egyértelművé tesszük, hogy bátran szolgálja ki magát.

2021. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Család, barátok nyugodtan. De igazából senki nem nyúlt még bele kérdezés nélkül, vagy pl ha ott is alszanak, rögtön el van mondva, hogy lehet.
2021. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy lettem nevelve, hogy soha senkinél se rokonnál, se családnál, se barátoknál nem nyúlkálunk mások hűtőjébe. Ha kell valami akkor kérünk. Én ha engedélyt is kapok rá, akkor sem szívesen nyitom ki másnak a hűtőjét. Erről a nevelésről már nem tudok leszokni ( ahogy a testvéreim sem) Viszont az én hűtőmben a testvéreim, rokonaim, menyem nyugodtan kinyithatja, kiveheti amit szeretne. De barátoknak, ismerősöknek jó magam sem engedem. Bár senki nem nyúlkál engedély nélkül-

49/N

2021. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Igen
2021. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

Az a kapcsolat mértékétől függ.

Egyik mamámnál simán kiszolgálhattam magam, a másiknál eszembe se jutott volna - őt magáztam, ritkán jártunk oda, nem volt mély kapcsolat.

Barátnőmnél szintén simán, de azért ez nem egyik napról a másikra alakult ki, akivel nem vagyok olyan szinten, nem nyúlok be a szekrényébe...

2021. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Igen a közvetlen családtagok simán belenyúlhatnak.

Esetemben ez anyum apum tesom

Én és parom. Ez anyukameknal otthon , és nálunk is párommal közös otthonunkban is érvényes.

Neki már nem élnek a szülei így őket azért nem irtam fel de a Közös otthonban nyilván az ő szülei is kivehetnek a hűtőből bármit ha épp éhesek.

2021. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!