Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg van...

Mit tegyek? Tényleg van beleszólása?

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól... Leginkább a gyereknvevelésbe, ugyanis van egy 4 éves kisfiunk. Mindig mondja, hogy az a ruha nem jó, ami rajta van, mert neki nem tetszik, vagy pl. azt is meg akarja szabni, hogy mit adjak neki enni! Még kisebb volt a fiam, amikor egyszer rábíztam, mert gondoltam, hogy tud rá vigyázni... Mikor hazaértem, ő maga mondta el, hogy lefektette az ágyára és ott hagyta, a gyerek meg leesett és az üvöltésre ment be! 2 éves volt a fiam, amikor kötőtűt adott neki játszani, meg gyógyszeres dobozt és én vettem észre, amikor bementem a szobába! Onnantól kezdve nem engedem, hogy átvigye magához, mert nem megbízható. Legutóbb, mikor átjött, megint összevesztünk azon, hogy mit adok a gyereknek enni. Spenót volt éppen, persze eltolta maga elől, mert megszokta, hogy a mama mindig a fogára valót ad neki. Mondtam a kisfiamnak, hogy csak akkor kaphat édességet, ha ügyesen megeszi a spenótot. Erre nagy sírás-rívás, az anyósom pedig még adta alá a lovat és mondta neki: "Nem baj Gyuszika, nem kell sírni, a mama főz neked tejbegrízt, jó? Azt megeszed?" A fiam persze ezerrel bólogat. Olyan ideges lettem! Mindig ez van egyébként! Mondtam neki, hogy a fiam azt fogja megenni, ami van, nem kell rászoktatni a válogatásra! Nincs tejbegríz! Erre a fiam elkezdett üvölteni.... Akárhányszor megtiltok valamit a fiamnak és ő persze sírással reagál, anyósom azonnal közbeavatkozik! Nagyon idegesítő, hogy próbálok jó gyereket/embert nevelni a kisfiamból, az anyósom meg belerondít (legalábbis próbál) az egészbe. Szegény gyerek meg nem érti, hogy hogyan lehet, hogy a mama enged bizonyos dolgokat, anya és apa meg nem... Persze megkértem, hogy távozzon, mert nem lehet bírni a gyerekkel, ha megjelenik. Mindent megígér neki, amiről tudja, hogy nem engedem! A férjem is nagyon dühös, beszélt már vele szépen, csúnyán, sehogy nem sikerül leállítani. Szerintem nincs beleszólása ezekbe a dolgokba, max tanácsot adhat! Kérlek mondjatok valami ötletet, mert már tarthatatlan ez az állapot! A kisfiam, aki eddig megértette elsőre, amit mondtunk, mostmár kezd abba az irányba elmenni, amit anyósom diktál neki! Beígér neki minden jót, persze hogy a fiam azt választja... Ha valami tiltunk, üvöltve mondja, hogy "Megmondalak a mamának!" Nagyon nem jó ez így! Előre is köszi a válaszokat! 33/N
2010. aug. 24. 15:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nekem egy ragadt meg, de nagyon, ne haragudj meg érte :-)))

Mégpedig az, hogy minek szegény gyereket spenóttal tömni? Ezen minden gyerek átesik, pedig mindegyik utálja, én is utáltam. Ettől még senki se jobb, se rosszabb. Nem kell helyette édesség, de hadd kapjon szegényke olyanokat, amiket szeret, pl összes többi zöldség. Nem hiszem, hogy csak a spenótban van meg minden olyan ásványi anyag és vitamin, amire szüksége van. Felnőttkorban meg változik az ízlése, meg fogja szeretni valószínűleg.

Én sem szerettem sok mindent gyerekkoromban, és ezért nekem külön főztek. Nem éreztem magam elkényeztetve, nekünk is megvoltak a szabályaink, ellenben igenis szeretve éreztem magam, amikor megkérdezték tőlem, hogy mit kérsz ebédre? Holnapra mit főzzek, csillagom? Ezek örökre megmaradnak bennem. Egy gyereknek más az ízlése, és állandóan változik. Én a tésztákat ettem, fasírtot, krumplit, sóskát (mert azt szerettem, csak a spenótot nem), szóval ezerféle rendes kaja van még, csak tapasztald ki, hogy miket szeret. Nem baj, ha pár dolgot nem szeret. Nálad én már válogatósnak számítottam volna, most felnőttként pedig 1 kezemen meg tudom számolni, hogy mi az, amit valóban végképp nem eszek meg.

A nagymama dolga meg az, hogy kényeztessen, de nem az, hogy uszítson. Találjátok meg a békés egyensúlyt.


Mindehhez sok türelmet, örömöt kívánok!


25/L

2010. aug. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a férjed egyedüli gyerek-e vagy vannak-e testvérei és ha vannak, akkor ők még vele élnek-e. Mert ha már egyedül él (ha van após is), akkor lehet, hogy a tudatalattija így reagált a gyermekei "elvesztésére" és most a ti kisfiatokkal próbálja pótolni! Egyszer volt egy hasonló téma a rádióban, érdemes lenne betelefonálnotok, ha nem oldódik meg a helyzet. (Kossuth rádió!)

Ha jól emlékszem, akkor ott terápiát javasoltak.

2010. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Szia 01:17-es. Nem haragszom meg:) Egyébként nem "töltjük" spenóttal, mert természetesen nem csak azt kap. Változatos étrendje van és amit nagyon nem szeret, azt nem is várom el Tőle, hogy megegye. Azért mondtam Neki, hogy meg kell enni, mert azt sem szeretném, ha válogatós lenne! Köszi a válaszodat.
2010. okt. 22. 17:15
 34/34 A kérdező kommentje:
Szia utolsó válaszadó. Nem egyedüli gyerek a férjem, após pedig nincs. Van benne valami, hogy "lehet, hogy így reagált a gyermekei "elvesztésére"." Bár, ő eléggé olyan típus, hogy mindenbe beleszól, úgyhogy az is lehet, hogy csak fontoskodni akar. Köszi neked is a választ!
2010. okt. 22. 17:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!