Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg van...

Mit tegyek? Tényleg van beleszólása?

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól... Leginkább a gyereknvevelésbe, ugyanis van egy 4 éves kisfiunk. Mindig mondja, hogy az a ruha nem jó, ami rajta van, mert neki nem tetszik, vagy pl. azt is meg akarja szabni, hogy mit adjak neki enni! Még kisebb volt a fiam, amikor egyszer rábíztam, mert gondoltam, hogy tud rá vigyázni... Mikor hazaértem, ő maga mondta el, hogy lefektette az ágyára és ott hagyta, a gyerek meg leesett és az üvöltésre ment be! 2 éves volt a fiam, amikor kötőtűt adott neki játszani, meg gyógyszeres dobozt és én vettem észre, amikor bementem a szobába! Onnantól kezdve nem engedem, hogy átvigye magához, mert nem megbízható. Legutóbb, mikor átjött, megint összevesztünk azon, hogy mit adok a gyereknek enni. Spenót volt éppen, persze eltolta maga elől, mert megszokta, hogy a mama mindig a fogára valót ad neki. Mondtam a kisfiamnak, hogy csak akkor kaphat édességet, ha ügyesen megeszi a spenótot. Erre nagy sírás-rívás, az anyósom pedig még adta alá a lovat és mondta neki: "Nem baj Gyuszika, nem kell sírni, a mama főz neked tejbegrízt, jó? Azt megeszed?" A fiam persze ezerrel bólogat. Olyan ideges lettem! Mindig ez van egyébként! Mondtam neki, hogy a fiam azt fogja megenni, ami van, nem kell rászoktatni a válogatásra! Nincs tejbegríz! Erre a fiam elkezdett üvölteni.... Akárhányszor megtiltok valamit a fiamnak és ő persze sírással reagál, anyósom azonnal közbeavatkozik! Nagyon idegesítő, hogy próbálok jó gyereket/embert nevelni a kisfiamból, az anyósom meg belerondít (legalábbis próbál) az egészbe. Szegény gyerek meg nem érti, hogy hogyan lehet, hogy a mama enged bizonyos dolgokat, anya és apa meg nem... Persze megkértem, hogy távozzon, mert nem lehet bírni a gyerekkel, ha megjelenik. Mindent megígér neki, amiről tudja, hogy nem engedem! A férjem is nagyon dühös, beszélt már vele szépen, csúnyán, sehogy nem sikerül leállítani. Szerintem nincs beleszólása ezekbe a dolgokba, max tanácsot adhat! Kérlek mondjatok valami ötletet, mert már tarthatatlan ez az állapot! A kisfiam, aki eddig megértette elsőre, amit mondtunk, mostmár kezd abba az irányba elmenni, amit anyósom diktál neki! Beígér neki minden jót, persze hogy a fiam azt választja... Ha valami tiltunk, üvöltve mondja, hogy "Megmondalak a mamának!" Nagyon nem jó ez így! Előre is köszi a válaszokat! 33/N
2010. aug. 24. 15:35
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, 7. válaszoló! Beszélgettem már a kisfiammal, mondtam Neki, hogy szeretnénk, ha szót fogadna. Ha nincs a láthatáron a mama, akkor egy angyal, tényleg! Amint megjelenik a mama, ááá... Tudja, hogy a mama mindent enged és persze él is a lehetőségekkel. Ha nincs ott a mama és tiltunk valamit, csak kicsit sír esetleg, de ha ott a mama, akkor nagy jeleneteket rendez....
2010. aug. 24. 15:58
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

hát igen.....

a probléma az hogy már a legelején meg kellett volna neki mondani hogy nem és kész.akkor le kellett volna szögezni a szabályokat,és hogy a ti gyereketek.

én első perctől kezdve megmondom az anyósnak ha valami nem tetszik(nem adhat édességet,ne csábítgassa stb...)ez a legtisztább és egy cseppet se érdekel ha megsértődik.

nektek csak azt tudom tanácsolni hogy tiltsátok el a gyerektől és mondjátok hogy addig nem láthatja amíg be nem tartja a ti szabályaitokat.



24 éves anyuka

2010. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
15:51! A nagyinak miért van beleszólása? Mert nagymama? Szerintem meg semmi köze hozzá (mármint a neveléshez). Úgy tudom a nagyszülői láthatás törvény szerint (ezt most nem erre a helyzetre értem, hanem általánosságban) egy hónapban egy nap. Az mennyire lenne lényeges a nevelés szempontjából? A megbeszélés, kompromisszum meg a többi tündérmese az nagyon szépen hangzik, de a gyakorlatba átültetve nem működik, mert egy 50-60 éves nőnek nincsenek ilyen irányban elképzelései.
2010. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

15.51


A gyerek nem egy darab gyurma, hogy olyannak formázd, amilyennek akarod. Lehet, hogy a kérdező férje, pont az anya ellenére is jó ember lett.


Még egy gyors tanács: az ilyen emberekkel (mint anyós) mindig nagyon nyugodt és határozott hangon kell beszélni, abból értenek.

2010. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

8. válaszadónak is köszönm! NOs igen, határozottan meg kellett volna mondani neki, hogy ne szóljon bele, de az elején még nem volt ilyen durva a helyzet és azt hittük, hogy nem lesz komoly... Most megmondtam neki, hogy addig nem viheti el a gyereket és nem is jöhet, amíg nem fogadja el a szabályainkat!


1. válaszadónak: Pontosan! Igazad van, a gyerek nem gyurma, amit kedvére alakítgat az ember, mert ha nem jól csinálja, abból a gyereknek később nagy gondjai lehetnek! Egyébként jól mondtad: a férjem nem azért lett jó ember, mert az anyja úgy nevelte... Az anyja is és az apja is verték!!! Úgymond "magát nevelte" olyanná, amilyen!

2010. aug. 24. 16:06
 16/34 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, ezt még lefelejtettem: Nyugodtak és határozottak voltunk! Eddig...! Nem használt az sem, ha nyugodtak voltunk, mert azt hitte, hogy akkor nem komoly a helyzet. Ha a férjem keményebben lépett fel, vagy én, akkor meg "már csak ezért is" hozzáállással csinálta a dolgokat...
2010. aug. 24. 16:09
 17/34 anonim ***** válasza:
54%

Gyuszinak spenótra van szüksége, nem tejbegrízre. A spenót egészséges zöldség egy csomó vitaminnal és ásványi anyaggal, a tejbegríz meg egy cukros sza.r, amitől nem fog fejlődni a gyerek. Mit nem ért meg ezen az ostoba anyósod? :o Azt akarja, hogy a gyerek visszamaradjon a fejlődésben?


Szerintem túl engedékenyek voltatok a mamával az elején, és nagyon elkanászodott. De jól tettétek, hogy eltiltottátok. És az is jó, hogy a férjed melletted áll. Így közösen tudtok fellépni a rémség ellen :D. Semmi szükség nincs rá, hogy a kisfiadból egy hisztis, válogatós, elkényeztetett h.ülyegyerek legyen. Szerintem jól neveled. Szoktasd rá az egészséges étkezésre, meg arra is, hogy nem mindig az van, amit ő akar. Anyós meg akkor jöhessen, ha betartja a szabályaitokat. A gyereket meg csak úgy engedjétek hozzá, ha ti is ott vagytok, mert ha nem vagytok ott, úgyse fogja a mama betartani a szabályokat, és hergelni fogja a gyereket, hogy játszon ki titeket, a szüleit. Az ilyen hül.ye nagyszülők rosszabbak mint a hisztis óvodások, komolyan mondom, mintha direkt rosszat akarnának a gyereknek. A hisztis óvodásnál legalább megvan a remény, hogy megváltozik, míg az anyósnál nincs. Nem is értem, mit képzelnek ezek magukról. Lehet, hogy ez valami hatalmi harc nála, az állatoknál van ilyen, hogy meg akarja mutatni, hogy ő a csordavezér (magyarul ő irányítja a gyereket).


Ja, és végül a kérdésre a válasz: NINCS beleszólása. A gyerek életébe csak az anyának és az apának van beleszólása. Kivéve, ha veszélyeztetve van a gyerek biztonsága, pl. verik vagy éheztetik, akkor a hozzátartozók és a hatóságok is beleszólhatnak, de egyébként nem.

2010. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
16.52 vagyok: ja, most olvasom, hogy anyósod egy gyerekverő volt... akkor miért engeded a gyereked közelébe? :o Nem értem. Az én anyám és apám is vertek engem, és megmondtam nekik, hogy ezért nem jöhetnek a gyerekem közelébe. Ha már nekem nem volt normális gyerekkorom, legalább a gyerekemnek legyen az.
2010. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó válaszadó! Igen, már én is próbáltam a kisfiamra úgy hatással lenni, hogy mondtam Neki: "Erős leszel a spenóttól, edd csak meg!" Perzse nem igazán használt, azt mondta, hogy: "De az nem olyan finom, mint a tejbegríz!":D Nagyon kihozott a sodrunkból az anyósom! A férem mellettem áll, igen:) Megmondta az anyjánk, hogy szálljon le a családjáról:D Köszönöm szépen, hogy úgy gondolod: jól neveljük a fiunkat! Igazad van: semmi szükség, hogy hisztis, elkényeztetett, h... gyerek legyen! Hisztizni már így is elkezdett, de ez nem csak az anyós számlájára írható, hanem a korral jár, de sokszor miatta hisztizik! Ha nem az van, amit Ő akar, üvölt, ahogy bír... Olyankor beküldjük a szobájába és megmondjuk Neki, hogy akkor jöhet ki, ha lehiggadt! Egy ideig üvölt, aztán belefárad és előjön a kuckójából:) Az anyós ebbe is próbált beleszólni, hogy miért hagyjuk így sírni... Mondtam Neki, hogy elhiheti, hgoy nem élvezzük Mi sem, de a gyereknek meg kell tanulnia viselkedni! Már nem is veheti magához úgy, hogy Mi, vagy legalább az egyikünk nincs ott a gyerekkel, mert életveszélyes dolgokat enged a kisfiúnak! Volt, hogy már a villát akarta a konnektorba dugni!!!
2010. aug. 24. 17:04
 20/34 A kérdező kommentje:
Ja, ez lemaradt: Azért engedtem a közelébe, mert Őt nem bántja... Sosem bántotta még, mindig kérdezzük a kisfiút és mindg azt mondja, hogy nem bántotta. A férjem tudja, hogy milyen, amikor nap, mint nap verik az embert, úgyhogy Ő megmondta, hogy egy ujjal sem bántja a gyereket és ezt az anyja is jobb, ha betartja!
2010. aug. 24. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!