Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a gyerekne...

Miért mondják, hogy a gyereknek nincs beleszólása abba, hogy legyen-e testvére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokszor olvastam már, hogy azt írják, a gyereknek semmi köze hozzá, hogy hányan vannak testvérek. Én ezt nem tudom megérteni, szerintem igenis van. Mégiscsak egy új baba és gyerek érkezik a családba, szerintem a testvérnek is van beleszólása. Anyukám engem megkérdezett szeretnék-e kistestvért. Én is biztosan megkérdezném a gyerekemet róla, szerintem ez így korrekt, a család döntése és ebben a család is benne van. Mit gondoltok erről? Szerintetek van beleszólása?
2010. jún. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Mármint a család döntése és ebben a gyerek is benne van.
2010. jún. 25. 16:52
 2/57 anonim ***** válasza:
60%
Miért lenne beleszólása? Megkérdezem a gyereket, akar -e kistestvért, és ha azt mondja, nem, akkor annyiban hagyom és nincs baba? Jó dolog a demokrácia, de azért nem kell mindenben alkalmazni.
2010. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is meg kellene kérdezni, hogy akar-e egy gyerek testvért.

Én utólag jöttem rá, hogy nekem nem kellett volna testvér, 7 évesen.

A kapcsolatom a testvéremmel ma felnőttként kibírhatatlan, utál engem.

Féltékeny rám halálosan. Azt mondja, hogy én mindent elértem az életben, ő meg semmit.

Pedig ez nem igaz, én is sok hasonló dologgal szenvedek amivel ő is, és ezt nem látja. Nem akar összefogni velem, csak a széthúzást erősíti. Anyu meg mellé állt.

36N

2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
82%
Ha már annyi idős,hogy tud dönteni, akkor meg lehet kérdezni (8-10 éves vagy annál több)... De azelőtt semmi értelme, mert még nem tud egyéni döntéseket hozni...
2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
58%

sorry, de nincs. A gyerek majd eldöntheti, hogy ő hány gyereket akar, akar-e egyáltalán.

Szélsőséges példa, de ha a tesó akar jönni, véletlenül, és ez a nagyobbnak nem tetszik, akkor vetessék el?


Egy gyerek nem tud még ilyen komoly kérdésben dönteni. Ha pedig már nagy, akkor sincs beleszólása, nem az ő dolga.

2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
40%
Van beleszólása ha elég nagy mert az ő életéről is van szó! Bezzeg ha segíteni kell majd a testvérnek akkor bezzeg jó a nagyobb, ugye? Hát ez nem így megy. Csak a szülőket senki nem kéri számon, kiélvezik hogy végre azt csinálnak amit akarnak.
2010. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
65%
Miért, hát van? Sokszor még a szülő is későn tudja meg. Na, azért ez tényleg a szülők dolga. Legfeljebb KÉRHETED, hogy " jaja, de jó lenne egy kistestvér!
2010. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
69%

Hát, én nagyon gyerek barát vagyok, de szerintem se sok van.

Max. annyi, hogy nem kell a nagyobb gyereket rávenni arra, hogy vigyázzon a kicsire, és segítsen a nevelésében, mert az sem az ő dolga!

Viszont: ha a gyerek, akár 10évesnél nagyobb és már tudna dönteni, akkor sincs beleszólása, hisz a felnőtt korát max. pozitívan befolyásolná egy testvér (ha nagyon nem jönnek ki, nem kell tartani a kapcsolatot). De én így felnőtt fejjel, az összes veszekedés és hajtépés ellenére, semmiért nem adnám a nővéremet :)

2010. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Nem az olyan helyzetekről beszélek, ahol véletlen becsúszott a baba, hanem olyanokról akik elkezdik tervezni a gyereket, holott már van egy. Szerintem is van beleszólása, az ő életét is megváltoztatja, hogy lesz még egy.

Engem azzal cukkoltak a szomszédok olyan 12 éves koromban, hogy anyu tervezi a 3. gyereket, már eldöntötték, hogy lesz, holott előtte engem megkérdeztek, mondtam, hogy nem szeretném. És akkor hónapon át sírtam, mire anyu megmondta nekem, hogy hazudnak a szomszédok ne foglalkozzak velük (tényleg hazudtak, csak veszekedést akartak gerjeszteni nálunk).

A hugom előtt is megkérdezett, őt nagyon vártam, de még egy testvér, áhhh. Mondtam is, hogy szedem a sátorfámat, ha így lesz, de egyébként sem akartak, csak kíváncsiak voltak mit szólok, egy idő után lehet, hogy én is örültem volna neki, de szerintem úgy korrekt, ha a család sorsáról a család dönt, márpedig abban a gyerekek is benne vannak.

2010. jún. 25. 17:05
 10/57 anonim ***** válasza:
59%
Jó de akkor utána a nagyobb gyereket se dolgoztassák a kicsi miatt mert nem neki szülték hanem maguknak...
2010. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!