Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a gyerekne...

Miért mondják, hogy a gyereknek nincs beleszólása abba, hogy legyen-e testvére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokszor olvastam már, hogy azt írják, a gyereknek semmi köze hozzá, hogy hányan vannak testvérek. Én ezt nem tudom megérteni, szerintem igenis van. Mégiscsak egy új baba és gyerek érkezik a családba, szerintem a testvérnek is van beleszólása. Anyukám engem megkérdezett szeretnék-e kistestvért. Én is biztosan megkérdezném a gyerekemet róla, szerintem ez így korrekt, a család döntése és ebben a család is benne van. Mit gondoltok erről? Szerintetek van beleszólása?
2010. jún. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek köszönöm az eddigi válaszát, és azt is, hogy egymás ócsárolása nélkül kulturált hangnemben válaszolt mindenki. Ez ritka főleg egy ilyen kérdésnél,ahol ennyire eltérnek a vélemények.
2010. jún. 25. 17:38
 32/57 anonim ***** válasza:
61%

17:35:


pont ezt nevezik elkényeztetésnek, hogy jajj mi lenne veled, ha több testvéred lenne és nem egyedül lennél a szobádban, és még a gépedhez is hozzányúlna!!!


Viszont akkor felmerül a kérdés: a második gyerek akkor miért nem mondhatja meg, hogy egyke akar lenni és dobják ki az elsőt?

2010. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
81%

koromból adódóan nyilván nincs sok tapasztalatom ez ügyben (14 éves vagyok), de szeretném elmondani a véleményemet "gyerek-szemszögből" is.

mikor kisebb voltam, 5-6 éves, akkor, ha a mamával voltam ilyen "nénik összeülnek dumálni"-bigyón, mindig kérdezték, mikor lesz kistesóm. én meg mondtam, hogy nekem nem lesz. persze mikor az oviban mindenkinek egyszerre lett, én is akartam, de alapvetően nem. e véleményem mostanra annyiban változott, hogy ha lenne tesóm, legjobban egy fiú ikertesónak örülnék, ami ugye nem lehetséges. egyébként egyke maradtam.

a legjobb barátomék 3an vannak tesók, a srác 18 éves, az öccse 11. az öccse folyton kihasználja, hogy ő a kicsi, piszkálja a haveromat, rettenetesen feldühítni, megütni persze nem szabad, mert ő a kicsi. ha összekapnak valamin, természetesen a haverom a hibás, a tesója sose. a gyerek meg iszonyúan be tudja magát nyalni a szülőknél. ja, és nem hiszem, hogy a haveromat megkérdezték volna, akar-e kistesót, vagy jó lesz-e kettesben a nővérével.

2010. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
70%
Barátnőmtől megkérdezték, hogy szeretne-e tesót és azt mondta, nem, különben elmegy otthonról. Nem is lett neki. Én meg örültem volna egy tesónak, egy kisöcsinek, mert kiskoromban nem volt kivel játszanom:D De anyu mindig azt mondta, hogy örüljek, legalább nem kell osztozni a szobán, meg több ajándékot kapok karácsonykor. Aztán átgondoltam, kisebb nem is kellene, csak nagyobb, de az már nem jön össze. Mindegy, most örülök, hogy nincs tesóm. Egyik barátnőmnek most, 19 évesen a 2 éves tesóira kell vigyázni, akik ikrek. Bulizna, meg minden, ehelyett szinte ő az anyja a gyerekeknek. 17 évesen valakinek tesót "adni" se semmi.
2010. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azért meg lehetne kérdezni azért a gyerekeket is...

Én és a bátyám között 2,5 év van,én most 13 vagyok(szeptemberben leszek 14)a bátyám most májusban lett 16..Van még egy fiútestvérem,kisöcsém aki 6 éves,és teljesen kiakaszt..elvileg csak ketten voltunk betervezve a bátyámmal,de az öcsi becsúszott és nem szerették volna elvetetni...Szeretem, az egy dolog,de apa,anya ált.dolgozik,tesóm csavarog,én meg otthon pakolok,takarítok,és vigyázhatok az öcsémre..Ha készen lennék a munkámmal,akkor is hova rakjam az öcsém,ha a barátnőimmel szeretnék menni valahova,vagy kikapcsolódni???!És sokszor ő is visszaél a helyzetével,szemtelen,amit mi csinálunk,azt MINDENT ő is akar,és már nagyon idegesítő...A bátyámmal jobban megvagyunk,igaz mindig veszekszünk apróságokon,de vele,lehet mindent,de az öcsém csak 6 éves,dilis,semmit nem lehet vele csinálni,ha amíg apa meg anya dolgozik és kész vagyok a munkámmal,és játszok vele egy kicsit,utána sz.gépezek,akkor az van hogy miért játszol ilyen keveset az öcséddel??Kérdezte a keresztanyám,aki amikor még csak én és a Ricsi voltam akkor nálunk lakott régen,és mindig játszott velünk,és akkor én kérdeztem tőle h :"Anya miért nem játszik vele?!

mire ő:"Nincs rá ideje"

én:És,amikor itthon van,akkor se foglalkozik velünk,csak rend legyen,pakol(már amennyit)rendet rak,és beül gépezni.

mire ő:"Jó,de ő nem olyan ANYATÍPUS..."

Akkor meg minek a gyerek???

Egyébként kérdező,szerintem igazad van abban,hogy megkérdezni KÉNE a gyereket,tanács,de csak ha nem 10 év korkülönbséggel születne,mert akkor sehogy nem jönnének ki...

Bocsi hogy hosszú lett,csak kiöntöttem a lelkem..:P

:)

13/L

2010. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi erővel a kisebbnek is van beleszólása, és őt is meg kell kérdezni, hogy akar-e a nagyobb testvére lenni, és ha azt válaszolja, hogy nem, akkor mit csinálsz?
2010. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
46%
Előző, a nagyobbnál már KÉSZ emberről beszélünk, de a tervezett az még nem ember, csak egy terv.
2010. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
39%
Ennyi erővel a tervezett gyereket is lehet késznek venni, ha olyan fene igazságosak akarunk lenni. Az is kész tények elé lesz állítva.
2010. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
46%
Lenne, ha ember lenne. De mivel csak egy terv, ezért nem lehet róla készként beszélni.
2010. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy gyerek felelősségel döntést tudna hozni a gyerekvállallással kapcsolatos kérdésben. Meg lehet kérdezni, de csak annyit lát belőle, hogy meg kell vele osztani a játékokat, szobát, anyai szeretetet, törődést, az elkényeztetéstől függ, hogy viszonyul ezekhez a dolgokhoz. Magának szüli, nem a testvérnek.
2010. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!