Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a gyerekne...

Miért mondják, hogy a gyereknek nincs beleszólása abba, hogy legyen-e testvére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokszor olvastam már, hogy azt írják, a gyereknek semmi köze hozzá, hogy hányan vannak testvérek. Én ezt nem tudom megérteni, szerintem igenis van. Mégiscsak egy új baba és gyerek érkezik a családba, szerintem a testvérnek is van beleszólása. Anyukám engem megkérdezett szeretnék-e kistestvért. Én is biztosan megkérdezném a gyerekemet róla, szerintem ez így korrekt, a család döntése és ebben a család is benne van. Mit gondoltok erről? Szerintetek van beleszólása?
2010. jún. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem igenis köze van hozzá a gyereknek. Nem neki kell döntenie, de ki kell kérni a véleményét.

Én 17(!) éves voltam, mikor megszületett a féltestvérem (apukám második házasságából). Nemhogy azt nem kérdezték meg, hogy szeretnék-e kistestvért, de még csak be sem jelentették, hogy ők gyereket akarnak. Csak a kész tények elé állítottak. Ami mégjobban fájt, hogy még apukám feleségének a barátnői is előbb tudtak a terhességről, mint én.

Rettentően haragszom rájuk emiatt még most is, pedig mind apukámat, mind a feleségét nagyon szeretem, és az öcsémet is imádom. De ettől még ott van bennem egy "tüske", amiért ennyire kihagytak ebből az egész kérdésből. És 17 éves kor ide vagy oda, az is nagyon fájt, hogy apukám az "új gyerekkel" éli az "új családi életét", amiben én már nem veszek annyira aktívan részt. Tudtam én akkor is, hogy ez hülyeség, mert apa ugyanannyira szeret, mint előtte, de akkor is kirekesztettnek éreztem magam. Azok az alkalmak, mikor a kb heti kettő találkozásunkat is lemondta, mondván fáradt, csak hab volt a tortán.

Szóval szerintem igenis ki kell kérni a gyerek véleményét, akármennyi idős, mert nagyon tud az fájni, ha egy ilyen döntésből kihagyják...

2010. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
76%

Kedves utolso, es egyaltalan mindenki!


En sokaig legkisebb testver voltam a ket noverem utan (az egyik 7, a masik 12 evvel idosebb nalam). Soem jottunk ki tul jol egymassal, de most nem ez a lenyeg. Edesapam elvalt edesanyamtol, es ujranosult. En 21 evesen mar nayon szerettem volna babat a parommal, es mikor panaszkodtam apumnak, hogy meg mindig nem jott ossze, o kijelentette, hogy nekik mar igen, uton van naluk a baba. Nagyon rosszul esett az elejen, de nem azert, mert meg se kerdeztek a dologrol, hanem azert, mert ugy ereztem, nem avatott a bizalmaba azzal, hogy elmondja, terveztek ok is a kozos csaladot. Kellett korulbelul egy honap, hogy felnott modjara lerendezzem magamban a dolgokat.


Most egy eves az ocsem,a hugom barmelyik pillanatban megszulethet, en pedig szeptemberre vagyok kiirva a fiammal. Sokan furcsanak tartjak a helyzetet, de en orulok, hogy mindketten (apum es en is) megtalaltuk a boldogsagot.


Mi is tobb gyermeket tervezunk, es ugy gondolom, ez csak a szulok dontese kell legyen, mert egy gyerek nem kepes sokszor tullepni sajat onzosegen. Igaz, valoszinuleg a sok rossz szulo es lepasszolt kistestver peldaja sem segit.....


Mi is nagy csaladot szeretnenk, es nem fogom hagyni, hogy gyerekem dontse el, hogy szuljek-e meg, vagy sem, akarmennyire vagyok gyerekbarat.....Viszont en is minden erommel azon leszek, hogy biztositsam a nyugodt es igazsagossagon alapulo caladi eletet.


Bocs, ha elkalandoztam.


23/N

2010. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:
Még mindig köszönöm, hogy ennyien írtok, mindenkié hasznos volt :) Aki az életkoromról kérdezett, huszonéves felnőtt nő vagyok, nem sértett, akinek testvére lett és nem akarta :) Én csak furcsállom hogy családi ügyből a család egy fontos részét kihagyják, pedig szerintem ez természetes kellene legyen. Én még a szüleimet is megkérdezném, ők ezerszer tapasztaltabbak nálam, jobban látják a helyzetet, és ha már nem is egy háztartás, számomra egy család. Az ő véleményük persze nem lesz döntő, de szerintem érdemes meghallgatni, a gyereké viszont fontosnak kellene legyen, de ez csak az én véleményem. Látom van, aki egyetért, van aki nem, de ez nem baj :) És mindenkinek köszönöm még egyszer, hogy senki sem trágárkodott és nem sértegetett senkit :)
2010. jún. 26. 14:14
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem meg ez akkor is hülyeség. A gyerek, majd akkor döntsön gyerek kérdésről, mikor már felnőtt és a sajátját tervezi.
2010. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, más ilyen fontos családot érintő döntésekbe is bevonnád a gyermeked?
2012. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:

Mint például? Költözésre gondolsz, vagy ilyesmire? Természetesen. Ez például az ő érdeke is, és attól, hogy gyerek, még lehet olyan ötlete, ami nekem esetleg eszembe sem jut.

Persze korának megfelelően, szóval egy 6 éves nehezen tud a munkahely tekintetében használható véleményt mondani arról hová érdemes költözni, de azt esetleg elmondhatja milyen környéken szeretne élni.

2012. febr. 10. 13:46
 57/57 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szülők döntése és felelőssége. Tehát valóban nem kell a gyerekek beleegyezését kikérni, de az is igaz, hogy nem lehet a nagyobb gyerekre ráterhelni a kicsikkel való foglalkozást, stb. Viszont ha ténylegesen szeretet, jóakarat, összatartás, kölcsönös tisztelet van a legkisebb iránt is, akkor ezek a kérdések föl sem merülnek.
2012. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!