Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a gyerekne...

Miért mondják, hogy a gyereknek nincs beleszólása abba, hogy legyen-e testvére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sokszor olvastam már, hogy azt írják, a gyereknek semmi köze hozzá, hogy hányan vannak testvérek. Én ezt nem tudom megérteni, szerintem igenis van. Mégiscsak egy új baba és gyerek érkezik a családba, szerintem a testvérnek is van beleszólása. Anyukám engem megkérdezett szeretnék-e kistestvért. Én is biztosan megkérdezném a gyerekemet róla, szerintem ez így korrekt, a család döntése és ebben a család is benne van. Mit gondoltok erről? Szerintetek van beleszólása?
2010. jún. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
89%

Egy gyerek nem képes megalapozott döntést hozni. Kiskoromban én is hisztit csaptam, hogy minek nekem kistestvér. Aztán most meg a legjobb barátnőm, imádom.

Háromévesen csak azt láttam, hogy biztos el fogja venni a játékaim. Nem gondolom, hogy bármely más gyerek ennyi idősen ennél komolyabb érveket fel tudott hozni.

Most viszont azt látom, hogy az egykék, még ha nem is voltak elkényeztetve (bár az elkényeztetettek aránya jelentősen magasabb közöttük, mint azok között, akiknek testvére van), rengeteg dologban önzők. Nem rossz szándékból, de nekik az a természetes, hogy ők vannak a középpontban. Viszont amikor felnőnek, elég kellemetlenül érinti őket, amikor kiderül, hogy nem.

Nagyon sokat kellett vigyázni a testvéreimre, de sosem éreztem tehernek. Ha barátnőztem, elvittem őket, felültek a hintára, a kicsit még hajtani kellett, közben nagyon jól lehetett beszélgetni. Otthon is mindenféle játékokat találtunk ki, amiket én is élveztem.


Mindegy, ez már nem is tartozik ide, a lényeg, hogy a gyereknek lenne beleszólása, de egy gyerek nem elég érett, hogy egy ilyen jelentőségű döntést meghozzon. Én meg se fogom kérdezni a gyerekemet, elő lehet úgy adni neki a dolgot, hogy "kapsz egy játszótársat", és akkor várni fogja. Persze nem tízéves korában, de nem is látom sok értelmét ennyit várni két gyerek között.

2010. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
66%

Azért mondják, mert valóban nincs beleszólása.

Ha nem akarja, hogy kistestvére legyen, akkor a szülők automatikusan le fognak mondani a gyerekről? Nem,. Akkor meg mi értelme egyáltalán annak,hogy beleszólása legyen?

2010. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Van, aki lemondana róla, én például lemondanék róla. Egy gyerek nem csak a játékai miatt hisztizik a testvér ellen, természetesen ha nagyon kicsi, akkor amiatt is, de nem csak ez motiválja.

Ha az én gyerekem azt mondaná, hogy nem akar testvért és sír meg minden cirkuszt levágna hogy ne legyen, akkor nem is lenne. Másban nem engednék zsarolást nem vagyok egy zsarolható személyiség, de ebben az egyben hajlandó lennék egy ilyen döntésre. Természetesen nem egy olyan gyerekre gondolok, aki annyira kicsi, hogy beszélni sem tud, hanem olyanra, akinek már vannak barátai, esetleg van olyan óvodai vagy iskolai barátja, akinek van testvére.

2010. jún. 25. 19:00
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig, de azért elmondom a véleményem.

Szerintem nem a gyereknek kell eldöntenie,hogy akar-e kistesót,vagy nem. Egyrészt még gyerek, nem tud ilyen komoly döntést meghozni, másrészt, a gyerekek véleménye gyakran változik, pl. mikor kicsi voltam, olyan 7éves, akkor körösztanyum szülte a 3. gyerekét, és akkor én is kitaláltam,hogy jaj de jó lenne nekünk is egy kistesó (van egy húgom,de gondoltam jó lenne még egy) egy cuki kisbaba stb. Aztán nemsokkal azután meg azt gondoltam, jajj,hát mégse kéne,mert az sír meg minden. - na most ha anyumék vállaltak volna még egy gyereket,mert én azt mondtam,és aztán meggondoltam magam,akkor meg elvetették volna,vagy mi? tudom,kicsit sarkalatos a példa, de akkor is.


Másik dolog meg, a kissebbet se kérdi meg senki,hogy akarja-e a nővérét/bátyját. Ha a kissebb azt mondaná,nem akar testvért,akkor azt kitennék otthonról,vagy mi? Na jó,tudom ez így durva, de gondolom értitek,mire célzok.


A felnőttnek kell tudnia,hogy hány gyereket szeretne,hányat tud és bír vállalni - mint anyagilag,mint minden más téren. Egy gyerek ezt nem tudja eldönteni.


Viszont a szülő dolga az is,hogy akárhány gyereke is van, egyformán szeresse őket - egyformán álljon hozzájuk és ne okozzon fájdalmat a nagyobbiknak egy kis tesó születése.

2010. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, ne sértődj meg, hogy kicsit vulgáris leszek, de már látom, ahogy a "hogyan szüljünk kockás fülű nyulat" című könyvet forgatod, - mivel az egyszem gyermeked sír és hisztizik, hogy ő kockás fülű nyulat akar kistestvérnek...
2010. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Dehogy...szó se róla, nem vagyok zsarolható személy, tényleg meglepően normális az értékrendem, egyedül ez az a kérdés, amiben eltérek a többség véleményétől jelentősen, mert nekem valahogy a család az család, és ez családi döntés, amiben a családnak kell dönteni és ebben a már meglévő gyerek is benne van.
2010. jún. 25. 19:50
 47/57 anonim ***** válasza:
36%

Neked sem azért nem lett kistestvéred, mert számított a véleményed, hanem azért, mert anyádék nem akartak.


És azért mondják, mert semmi köze hozzá. Ki dönti el az elsőt? Anya és apa. Ahogy a másodikat és a harmadikat is.

2010. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem így van. Nekem van kistestvérem, egy. Már nem kicsi, őt én is ugyanúgy akartam. Második testvért egyáltalán nem akartam volna, és a szüleim igenis számításba vették volna, húgom sem akarta volna.
2010. jún. 25. 20:13
 49/57 anonim ***** válasza:
40%

"tényleg meglepően normális az értékrendem"

óh, az más, akkor neked van igazad:D


Tényleg, lehet írtad már, bocs, hány éves vagy kérdező?

2010. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem élet-halál kérdésben, nagyon komoly felelősségű dolgokban ne a gyerek döntsön. Mindenki élje a saját életét a saját döntési lehetőségeivel! A szülő is.
2010. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!