Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg van...

Mit tegyek? Tényleg van beleszólása?

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól... Leginkább a gyereknvevelésbe, ugyanis van egy 4 éves kisfiunk. Mindig mondja, hogy az a ruha nem jó, ami rajta van, mert neki nem tetszik, vagy pl. azt is meg akarja szabni, hogy mit adjak neki enni! Még kisebb volt a fiam, amikor egyszer rábíztam, mert gondoltam, hogy tud rá vigyázni... Mikor hazaértem, ő maga mondta el, hogy lefektette az ágyára és ott hagyta, a gyerek meg leesett és az üvöltésre ment be! 2 éves volt a fiam, amikor kötőtűt adott neki játszani, meg gyógyszeres dobozt és én vettem észre, amikor bementem a szobába! Onnantól kezdve nem engedem, hogy átvigye magához, mert nem megbízható. Legutóbb, mikor átjött, megint összevesztünk azon, hogy mit adok a gyereknek enni. Spenót volt éppen, persze eltolta maga elől, mert megszokta, hogy a mama mindig a fogára valót ad neki. Mondtam a kisfiamnak, hogy csak akkor kaphat édességet, ha ügyesen megeszi a spenótot. Erre nagy sírás-rívás, az anyósom pedig még adta alá a lovat és mondta neki: "Nem baj Gyuszika, nem kell sírni, a mama főz neked tejbegrízt, jó? Azt megeszed?" A fiam persze ezerrel bólogat. Olyan ideges lettem! Mindig ez van egyébként! Mondtam neki, hogy a fiam azt fogja megenni, ami van, nem kell rászoktatni a válogatásra! Nincs tejbegríz! Erre a fiam elkezdett üvölteni.... Akárhányszor megtiltok valamit a fiamnak és ő persze sírással reagál, anyósom azonnal közbeavatkozik! Nagyon idegesítő, hogy próbálok jó gyereket/embert nevelni a kisfiamból, az anyósom meg belerondít (legalábbis próbál) az egészbe. Szegény gyerek meg nem érti, hogy hogyan lehet, hogy a mama enged bizonyos dolgokat, anya és apa meg nem... Persze megkértem, hogy távozzon, mert nem lehet bírni a gyerekkel, ha megjelenik. Mindent megígér neki, amiről tudja, hogy nem engedem! A férjem is nagyon dühös, beszélt már vele szépen, csúnyán, sehogy nem sikerül leállítani. Szerintem nincs beleszólása ezekbe a dolgokba, max tanácsot adhat! Kérlek mondjatok valami ötletet, mert már tarthatatlan ez az állapot! A kisfiam, aki eddig megértette elsőre, amit mondtunk, mostmár kezd abba az irányba elmenni, amit anyósom diktál neki! Beígér neki minden jót, persze hogy a fiam azt választja... Ha valami tiltunk, üvöltve mondja, hogy "Megmondalak a mamának!" Nagyon nem jó ez így! Előre is köszi a válaszokat! 33/N
2010. aug. 24. 15:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Amit leírtál az borzalmas, egész egyszerűen nem lehet így viselkedni. És úgy tűnik már rég túl vagytok a "beszéljük meg" szakaszon.


Én a helyedben eltiltanám az anyós a kisfiadtól.

2010. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Legrosszabb...

Építsd le kicsit,az a lényeg!

Mond meg neki hogy ez a TE életed,TE családod.

Ne hagyd magad!

2010. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
anyós veletek lakik egy házban?
2010. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szaroznék: a mama addig nem jöhet, a gyerek nem mehet hozzá, addig nem láthatja, amíg be nem tartja a ti szabályaitokat. Már az elején ki kellett volna iktatni a mamát a nevelésből. Ja! és sztem már direkt csinálja.
2010. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
Mama el fogja kényeztetni ... Neked van igazad . Néhány hasznos tippel elláthat, de ne szóljon bele . Mi az , hogy majd a mama csinál tejbegrízt ?? Akkor mama meg betömi a megmaradt spenótot ??
2010. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi szépen a gyors válaszokat!


1.-nek: Most, mikor legutóbb átjöött és összevesztünk, el is küldtem és mondtam Neki, hogy ne jöjjön, mert csak bajokat csinál.


2.-nak: Megmondtuk már neki, hogy ne szóljon bele a dolgainkba, főleg ne a gyerek nevelésébe, mert Ő a mi gyerekünk, Mi neveljük, ha tetszik, ha nem!


3.-nak: Hála Istennek nem:D Átjárkál(t!) csak hozzánk... Afiamat időnként elvitte magához, de már azóta nem engedem, amiket leírtam.

2010. aug. 24. 15:47
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

nagyon nehéz és kényes helyzet ez.

elvileg van beleszólása, mert mégiscsak a nagymamája, de nem szabad hagyni átesni a ló túloldalára. ebben a helyzetben is kompromisszumokat kell kötni, mint az élet bármely más területén.

látom, már eljutottál arra a szintre hogy az anyós minden lépése idegesít. próbálj egy kicsit engedni, csak hogy ne lásson ellenségesnek, és akkor ő is több mindent fog elfogadni tőled, és nem fajul el a dolog egy anyuka vs. nagymama harccá, hanem mindenki enged egy picit.

a másik ami eszembejutott, hogy ez mindig így van, a szülők nevelnek, tiltanak, a nagyszülők meg engednek, és kényeztetnek :)

egyébként neki sikerült jó embert nevelni apukából (csak jó ember lehet, ha gyereket szültél neki :)), szóval csak nem árthat annyit az unokájának. :)

2010. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nektek is köszi, 4. és 5.!


4.-nek: Eltiltottam most, kíváncsi leszek, hogy mikor nyomja a csengőt... Egy ideig csak annyi volt a tilalom, hogy a fiamat nem viheti el magához, de már nem is látogathaja nálunk sem, mert ezt csinálja...


5.-nek: Igen, már jó úton haladt affelé, hogy a fiam úgy ugráljon, ahogy ő fütyül... Kicsit el is kényeztette, most meg nem győzzük visszaszoktatni a normális dolgokra! Nem mondom, hogy sosem kap nyalánkságokat, de mindennek megvan a maga ideje! Azt én is megkérdeztem, hogy: "GYuszi megeszi a tejbegrízt, maga meg megeszi a spenótot helyette???":DD

2010. aug. 24. 15:51
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
Sztem ezeket már mind megmondták neki. Próbálj a fiaddal beszélni, hogy anya meg apa örülne, ha csak rájuk hallgatna, mert jót akartok neki, a mama meg nem látja tisztán a dolgokat. Sztem a kisfiad okosabb mint az anyósod, anno rám is így hatottak a szüleim, a lelkizéssel...
2010. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, 6. válaszadó! Az a helyzet, hogy engedtük neki, hogy szeresse, kényeztesse a fiunkat, de csak egy bizonyos pontig! Mikor már kezdett túlzásba esni, akkor mondtuk, hogy állj! Próbáltunk kompromisszumokat kötni, de vele nem lehet! Köszi egyébként, tényleg jó embert nevelt a fiából, de azért a mi fiunknál már nagyon túlzásba esik... Amit mi tiltunk, azt engedi... Persze nem börtönben él a fiunk, nem mindent tiltunk, csak pl. azt, hogy válogasson, visszabeszéljen, ilyen alap dolgokat.
2010. aug. 24. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!