Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg van...

Mit tegyek? Tényleg van beleszólása?

Figyelt kérdés
Az anyósom mindenbe beleszól... Leginkább a gyereknvevelésbe, ugyanis van egy 4 éves kisfiunk. Mindig mondja, hogy az a ruha nem jó, ami rajta van, mert neki nem tetszik, vagy pl. azt is meg akarja szabni, hogy mit adjak neki enni! Még kisebb volt a fiam, amikor egyszer rábíztam, mert gondoltam, hogy tud rá vigyázni... Mikor hazaértem, ő maga mondta el, hogy lefektette az ágyára és ott hagyta, a gyerek meg leesett és az üvöltésre ment be! 2 éves volt a fiam, amikor kötőtűt adott neki játszani, meg gyógyszeres dobozt és én vettem észre, amikor bementem a szobába! Onnantól kezdve nem engedem, hogy átvigye magához, mert nem megbízható. Legutóbb, mikor átjött, megint összevesztünk azon, hogy mit adok a gyereknek enni. Spenót volt éppen, persze eltolta maga elől, mert megszokta, hogy a mama mindig a fogára valót ad neki. Mondtam a kisfiamnak, hogy csak akkor kaphat édességet, ha ügyesen megeszi a spenótot. Erre nagy sírás-rívás, az anyósom pedig még adta alá a lovat és mondta neki: "Nem baj Gyuszika, nem kell sírni, a mama főz neked tejbegrízt, jó? Azt megeszed?" A fiam persze ezerrel bólogat. Olyan ideges lettem! Mindig ez van egyébként! Mondtam neki, hogy a fiam azt fogja megenni, ami van, nem kell rászoktatni a válogatásra! Nincs tejbegríz! Erre a fiam elkezdett üvölteni.... Akárhányszor megtiltok valamit a fiamnak és ő persze sírással reagál, anyósom azonnal közbeavatkozik! Nagyon idegesítő, hogy próbálok jó gyereket/embert nevelni a kisfiamból, az anyósom meg belerondít (legalábbis próbál) az egészbe. Szegény gyerek meg nem érti, hogy hogyan lehet, hogy a mama enged bizonyos dolgokat, anya és apa meg nem... Persze megkértem, hogy távozzon, mert nem lehet bírni a gyerekkel, ha megjelenik. Mindent megígér neki, amiről tudja, hogy nem engedem! A férjem is nagyon dühös, beszélt már vele szépen, csúnyán, sehogy nem sikerül leállítani. Szerintem nincs beleszólása ezekbe a dolgokba, max tanácsot adhat! Kérlek mondjatok valami ötletet, mert már tarthatatlan ez az állapot! A kisfiam, aki eddig megértette elsőre, amit mondtunk, mostmár kezd abba az irányba elmenni, amit anyósom diktál neki! Beígér neki minden jót, persze hogy a fiam azt választja... Ha valami tiltunk, üvöltve mondja, hogy "Megmondalak a mamának!" Nagyon nem jó ez így! Előre is köszi a válaszokat! 33/N
2010. aug. 24. 15:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó vagyok: Úristen, villa a konnektorba, meg is halhatott volna szegény. Szerintem nem normális az anyósod. És lehet, hogy azt mondják, hogy a gyereknek jót tesz, ha közel áll a nagyszülőjéhez, lehet, hogy ez átlagesetben igaz is, de szerintem itt csak árt neki. Mert hogy nem szereti, az biztos, mint ahogy a férjedet sem szerette annak idején. A hisztijét amúgy jól kezelitek szerintem, hogy be kell mennie a szobájába, nem durva módszer, de előbb-utóbb megnevelődik a kisfiú. Ezen átesik minden gyerek, nem nagy dolog. Lényeg, hogy anyós ne tegyen rá még 1 lapáttal, mert akkor nagyobb az esély, hogy ilyen is marad akkor is, amikor elmúlik nála ez a hisztis életkor (mármint a gyerek marad ilyen, az anyós már úgysem fog változni).
2010. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Szia utolsó:) Igen... Volt egy érzésem (biztos az anyai megérzés), hogy be kell pillantanom a szobába. Ahogy beléptem, már ment a fiam, villával a kezében a konnektorhz! Az a "vicc", hogy a nagyanyja ott ült és csak nézte!!!! Ezek után nem hagyjuk egy másodpercre sem kettesben őket! Szerintem is csak árt a gyereknek, ha hagyjuk a közelében lenni. Teljesen összezavarja szegényt. Szerintünk is a szobábaküldős módszer a legjobb, mert MEGÜTNI SEMMIKÉPP nem szeretnénk!!!! Üvölt egy ideig, aztán lehiggad:) Majd kinövi ezt is:) Na igen... Az anyós már nem változik:D
2010. aug. 24. 17:14
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Higgadt emberek lehettek mind a ketten a leírtak alapján, kedves Kérdező. Én holt biztos, hogy első alkalommal közöltem volna az álláspontomat, miszerint: "Na EZ az a pillanat, te utolsó büdös gyerekverő *urva, amikor vagy megtanulsz az ÉN házamban az ÉN szabályaim szerint játszani, és békénhagyod az ÉN gyerekemet, vagy takarodsz haza és a büdös életben nem jössz ide többet, mert lelőlek mint az utolsó rühes kutyát." ...igen, én kicsivel talán hevesebb vérmérsékletű vagyok, jó lenne, ha néha úgy tudnék magamon uralkodni, mint Ti :) Persze utolsó mentsvárként nyugodtan mindenféle szerzői jog nélkül használd fel nemes mondataimat ;)

Sok szerencsét és boldogságot a picihez, sok-sok türelmet és erőt anyóspajtáshoz.


Ja és azt hiszem, a Ti helyzetetekben szokták mondani, hogy "Türelmet adj Uram, mert ha erőt adsz, esküszöm, hogy megölöm"


22/L (hasonlóan kedves, segítőkész, jóindulatú anyóssal)

2010. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

16:00

hát, pedig nálunk valamiért működik a gyakorlatba átültetve is...

biztos másik bolygóról jöttünk..


16:01

persze, a gyerek nem egy darab gyurma, de mégis FORMÁLNI kell, másnéven nevelni. a szülők formálják ki minden ember személyiségét, hasonlóan fog gondolkodni, mint a szülei. pont olyan ember lesz, amilyenre nevelik.

de most nem akarok belemenni az otthonról hozott dolgokba, erről hosszú vitákat lehetne folytatni, én írtam erről egy tanulmányt, hogy milyen összefüggés van az ember kialakult viselkedése és a kapott nevelés között.

2010. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm 18:28-nak és 19:21-nek:)


18:28-nak: Igen, elég higgadt természetű vagyok én is és a férjem is, de azért mindket is kihozott a sodrunkból. Megmondtam az anyósnak, hogy csak akkor jöhet, ha hajlandó betartani a szabályainkat és a gyereket sem befolyásolja! Köszönjük szépen, van is boldogság, mert tündéri kisfickó:)))) Türelem és erő még van, valameddig...:D


19:21-nek: Igazad van! A gyerek pontosan olyan lesz, mint a szülők! Persze vannak kivételek... Az én férjem sem olyan lett, mint a szülei (Hála Istennek!), de ezt is csak magának köszönheti!

2010. aug. 24. 20:06
 26/34 Victory82 ***** válasza:
Szia!Az a legjobb,hogy a férjed melletted áll,sok családban mindig az anyukájuk pártját fogják!Nálunk is volt eleinte pár dolog,amiben nem értettünk egyet,például az édesség.A kisfiam nagyon ritkán kér,akkor is inkább műzli szeletet,ropit,ilyeneket,ezekkel semmi gondom:)Ő adta volna neki világba a gumicukrot,csokit,nyalókát.Mondtam,hogy ehet a gyerek,de nem annyit,hogy utána ne akarjon rendes kaját enni.Szerencsére megértette,úgyhogy nincs gond.Ha ott vagyunk náluk és én rászólok valamiért a gyerekre,akkor ő is ugyanazt mondja,amit én.Bár ő nem bírja,ha hisztizik,nem szereti,ha sír.Én pedig hagyom kicsit,nem is nézek rá és hamar abbahagyja,néha láttam,hogy csúnyán néz emiatt,de elfogadja.Az én gyerekem és megkérdezi mindig,hogy adhat-e neki ezt vagy azt.Nagy szerencsém van vele.Hátha az anyósodnak használ egy kicsit,hogy nem mehet unokázni,talán elgondolkodik,hogy mi mindent kellene másképp csinálnia!Teljesen igazad van,én sem engedek bizonyos dolgokból,mert én is a legjobbat szeretném a kisfiamnak,mint mindenki.Kényeztesse a nagyi,de egy bizonyos határig.Ő ezt nem tartja be,pedig akár jóban is lehetnétek,ezen kellene elgondolkodnia,nem?Bocsi,hogy hosszú lett:)Üdv.Viki.
2010. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Szia Viki:) Semmi gond, hogy hosszú lett. Igen, szerencésre a férjem mellettünk van! Persze, én is mondtam neki, hogy adhat a fiamnak édességet, de ne állandóan, mert nem eszi meg a rendes ételt. Rám is csúnyán néz, amikor hagyom sírni a gyereket, de nem kegyetlenségből teszem, hanem azért, hogy lássa a kisfiam: hsiztivel sem fogja elérni, amit akar! Jó lenne, ha megértené, hogy a MI gyerekünket, MI neveljük! Köszi Neked is a választ:)
2010. aug. 26. 14:41
 28/34 anonim ***** válasza:

19.21


Egy szóval sem mondtam, hogy egy gyereket nem kell nevelni és hogy a szülőnek nincs hatása a gyerek egyéniségére. Csupán az a véleményem, hogy a szülő nem mindenható, aki a kívántra alakítja a gyereke jellemét, mert vannak más tényezők is.

2010. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

mindent elolvastam amit írtál...a válaszaidat is. : D Tetszik ahogy neveled a kisfiad.Biztos rendes ember lesz :)

Egy kis hiszti minden hol van.De az anyósod tényleg túllépte a határt...végülis csak akadályoz h. jóra neveljétek...Csak így tovább!

2010. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Szia 18:17-es. Köszönöm szépen a kedves válaszodat:)))) Igen, igyekszünk a legjobbat nyújtani a picurnak:) Anyós most lekopott:D
2010. aug. 26. 18:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!