Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez érzéketlenség? Vagy valami...

Ez érzéketlenség? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Mindig érzéketlennek tartanak, amiatt amilyen könnyen veszem az életet. Kétszer szakítottam két hosszabb kapcsolat után, és a barátnőimet jobban megviselte meg a szüleimet az elválás mint engem, egyszerűen úgy voltam vele, hogy ez van nem vált be majd jön a következő pasi miért szomorkodjak. Aztán mikor megbuktam, akkor se voltam elkeseredve mert tudtam hogy kijavítom és félév mulva megcsináltam. Végül amikor meghalt egy közeli ismerősöm csak pár hétig gyászoltam, mert úgy gondoltam hogy az élet biztos így akarta, feltámasztani már nem lehet, a szívembe marad de az élet megy tovább. Amikor pedig elhagytam 100.000 forintot akkor is üvöltöztek velem, pedig azt is elhagytam nem tudtam visszacsinálni. Ki kellett fizetnem a saját pénzemből, de az sem viselt meg nagyon. Egyszer meg megmart egy kígyó akkor sem estem kétségbe, kalandnak fogtam fel.
2010. aug. 24. 14:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

14:42

Rosszul látod. A kérdező pont hogy cselekszik rinyálás helyett. Nem kétségbeesett, hanem a saját pénzéből kifizette azt a pénzt. Azért még soha senki nem került börtönbe, mert sírdogálás helyett megoldotta a problémáit. Szerinted mégis mit old meg az elkeseredés?

2010. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
szerintem nagyon jó felfogásod van, mivel így nem érhet akkor csalódás, akkor nagy lelki sérülés. viszont lehet hogy nem fog örökké tartani mert lesz egy olyan dolog, ami nagyon megvisel és akkor változol. de ne így legyen. én is ilyen vagyok, nagyon optimistán állok mindenhez, de azért ha elhagynék annyi pénzt, biztosan bántana. meg ha szakítok, akkor nyilván nem voltam már szerelmes így persze hogy nem bánt. úgyhogy csak így tovább. ne hallgass senkire, a mai világban jó az ilyen optimista felfogás, mint a tiéd!!!! sokan példát vehetnének rólad, nem lenne annyi depressziós és pszcihésen beteg ember....
2010. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
De a legjobb szerintem,van egy mondás,miszerint az okos más kárán,a buta a saját kárán tanul.Na de a kérdező még a saját kárán sem tanul...........
2010. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
70%
Jófej vagy, kérdező. Ha a fenti leírás az érzéketlenség definíciója, akkor az, de ettől függetlenül f@sza a dolgokhoz való hozzáállásod. Én tele vagyok virnyákoló, aggódó, stresszes 'demivanha' emberekkel, és már a tököm tele van velük. Lecserélném az összeset rád ;D
2010. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%

"A kérdező pont hogy cselekszik rinyálás helyett. Nem kétségbeesett, hanem a saját pénzéből kifizette azt a pénzt. Azért még soha senki nem került börtönbe, mert sírdogálás helyett megoldotta a problémáit."


Látom te se vagy egy IQ bajnok,még szép,hogy kifizette-ez természetes.A hangsúly azon van,ha eddig nem vetted észre, hogy nem tanul semmiből.Ha egy gondolkodó ember valami hibát csinál,ráadásul egy ilyen súlyút,akkor nem úgy áll hozzá,hogy jólvan lesz@rom van ez így,hanem elemzi az eseményt,leszűri a tanulságot és legközelebb megelőzi a problémát.De nem játéknak fogja fel az életet.

2010. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsés lelki alkat vagy. Örülj neki. Két lábbal állsz a földön, nem csinálsz ügyet abból, amiből nem érdemes. Nem gondolnám, hogy ez ézéketlenség. Inkább irigyelhetnének érte. Az élet nem fog legyűrni téged. Sok szerencsét hozzá!
2010. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
Édes 41 %-os Okoska! Ha a százezer forint miatt főbe lövi magát, jobban teszi? Ugye, hogy nem. Elveszett, hát elveszett, máskor jobban vigyáz. Rossz a felhozott hasonlatod is. Sántít...
2010. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A 41%-os csak provokálni akar, ne vegyétek komolyan. Valószínűleg ő egy megkeresett, búval b@szott mindenen gyötrődő valaki lehet..Bár az is lehet, hogy nem.

Egyébként csak annyi, hogy senki sem tökéletes.

Ha elhagyta a pénzt, most mit csináljon?:)Kösse fel magát,vagy évekig rágódjon rajta? Bizonyára tanult a z esetekből, Pl ott van mikor írta, hogy megbukott. Tanult belőle mert javított a jegyén.

Viszont, ha mindenki olyan lenne mint a Kérdező, akkor nem lenne ebben az országban ennyi arrogáns, nem törődő, lenéző idi.óta! Mert mindeki csak mások kárán tud magának örömet okozni.

Én is, meg a többiek akik Jól látják a dolgokat, maradj ilyen Kérdező! Sok szerencsét.

2010. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Én nem mondtam olyat,hogy nyírja ki magát,szóval nem kell itt hisztiznetek.Ha kicsit is továbbgondolnátok a dolgokat....na mindegy.Egyébként meg nem vagyok búval b@szott,sőt örülök,nemsokára folytatom az egyetemi tanulmányaimat a jogi karon.Gondolom az a fene nagy hülye felfogásomnak köszönhetem, hogy a semmiből,a nyomorból sikerült kitörmöm és a családban én vagyok az egyetlen aki komolyabb tanulmányokat folytat.
2010. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan pontozzatok le engem is, nem érdekel. Én azt mondom a 41%os nem mond hülyeséget és részben igaza van!


Kérdező:

Szerintem vagy csak véded magad ezzel a hozzáállással vagy pedig ilyen a gondolkodásod.


Én is olyan vagyok, mint te (csak az első része a szövegnek). Nálam ez azért van így, mert inkább logikusan gondolkodom, mintsem vagyok érzelmes. Illetve ha valami már megtörtént akkor belátom, hogy felesleges rajta idegeskedni ha nem tudom visszacsinálni.


Persze ha ekkora összeget hagynék el az azért idegesítene rendesen, akkor is ha már értelme nem lenne idegeskedni miatta hiszen nem az nem fogja visszahozni a pénzt.


Mondjuk én nem kalandnak fogom fel az ilyesmit. Te tényleg inkább vagy laza, mint racionális.


Ha van eszed megfontolod a 41%os hozzászólásait és beépíted a jellemedbe amiket tanácsolt. Csak hasznodra válna.

2010. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!