Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez érzéketlenség? Vagy valami...

Ez érzéketlenség? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Mindig érzéketlennek tartanak, amiatt amilyen könnyen veszem az életet. Kétszer szakítottam két hosszabb kapcsolat után, és a barátnőimet jobban megviselte meg a szüleimet az elválás mint engem, egyszerűen úgy voltam vele, hogy ez van nem vált be majd jön a következő pasi miért szomorkodjak. Aztán mikor megbuktam, akkor se voltam elkeseredve mert tudtam hogy kijavítom és félév mulva megcsináltam. Végül amikor meghalt egy közeli ismerősöm csak pár hétig gyászoltam, mert úgy gondoltam hogy az élet biztos így akarta, feltámasztani már nem lehet, a szívembe marad de az élet megy tovább. Amikor pedig elhagytam 100.000 forintot akkor is üvöltöztek velem, pedig azt is elhagytam nem tudtam visszacsinálni. Ki kellett fizetnem a saját pénzemből, de az sem viselt meg nagyon. Egyszer meg megmart egy kígyó akkor sem estem kétségbe, kalandnak fogtam fel.
2010. aug. 24. 14:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Én is sokáig nagyon erős voltam, legalább annyira mint te. Nem akarlak ijesztgetni, de ez sem tart majd örökké, sajnos. Vissza fogod sírni, hogy ekkora lelkierőd van. Örülj neki, amíg ilyen vagy. Szerintem ez inkább optimizmus és életvidámság a részedről nem érzéketlenség.

Én most olyan vagyok már mint egy hadirokkant sok háborút látott veterán, remélem, te nem leszel ilyen. El vagyok gyengülve.

2010. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Tetszik az ilyen hozzáállás :-) Legalább nem vagy stresszes.
2010. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
nem,egyszerűen csak ilyen vagy,jobb,mintha nyafogós lennél
2010. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ez nem érzéketlenség.egyszerűen csak máshogy fogod fel a dolgokat.elfogadod,hogy ez megtörtént,a sors így akarta.tovább kell lépni.csak annyi,hogy mások máshogyan fogják fel a dolgokat.de abban nincs semmi rossz.te élvezed az életet,és elfogadod azt,ami körülötted történik.ennyi.:) .amúgy mi történt mikor megmart a kígyó?nagyon fájt?:D
2010. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem érzéketlenség, hanem teljesen egészséges hozzáállás az élethez. Sajnos sokkal több az olyan ember, akik a bolhából is elefántot csinálnak. Van egyébként egy kínai mondás, miszerint ha valami megoldható, akkor felesleges nyavalyogni, meg kell oldani, ha megoldhatatlan, akkor meg a nyavalygás sem segít. Abszolút jól csinálod, csak így tovább! A gyászról meg annyit, hogy a közeli ismerős is csak ismerős, teljesen mást fogsz érezni, ha olyan hal meg, aki tényleg közel állt hozzád. Amúgy a túlzottan empatikus emberekkel kapcsolatban sokszor azt érzem, hogy valójában nem is a történtek miatt vannak oda, hanem van bennük valami állandó fájdalomszerűség, örök elégedetlenség, amit mindig sikerül ráfogniuk valamire. Mindig találnak maguknak okot a szenvedésre, így sosem jönnek rá, hogy a rosszkedvük forrása nem kívül, hanem bennük van.
2010. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
klassz, hogy ilyen vagy...persze az emberekkel lehetnél együtt-érzőbb amúgy meg legalább nem omlasz össze. én állandóan azon stresszelek, hogy kinek hogy lenne jobb...
2010. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem érzéketlenség.

Erős vagy lelkileg és az jó!

Jobb mintha mindig mindenre nagyon érzékeny lennél ,é s mindenen elbőgnéd magad. Vagy évekig gyötrődnél valami miatt.:/ Persze aki ilyen, azt is megértem.

Tudod ami nem öl meg az megerősít!

2010. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
SZerintem csak egyszerűen ostoba vagy, de nagyon.Persze ezt úgysem ismered be,de én naponta többször találkozok ilyen beállítottságú emberekkel és egyik sem az eszéről híres.Az ilyen emberek nem viszik semmire.
2010. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sem érzéketlenség! Ha annak tart a környezeted lehet, hogy amiatt, hogy csak a felszínt látják, és azt nem, hogy Te ezt lerendezed magadban. Szerintem oszd meg másokkal, hogy miért veszed ezeket könnyedén, szórd az igét a világban, szüksége van rá :)
2010. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Lehet lepontozni,de ostoba akkoris.Akik "könnyen veszik az életet" azok börtönben,kocsmában vagy nyomorban végzik.Persze szebben hangzik,hogy merész vagy bátor,esetleg vakmerő,de az ilyeneknek nincs helyén az eszük.Ha helyén lenne, akkor belegondolnának a következményekbe.Mondjuk a kérdező lesz@rja ha 100ezret elveszít,"majd fisszafizetem" felfogással él.Na például ez az ami miatt családok mennek tönkre.
2010. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!