Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom utálja a kistesóját,...

Lányom utálja a kistesóját, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

16 éves a nagylány, fél éves a pici. A nagy megkap mindent ugyanúgy, mint eddig (figyelem, törődés), csak közben a picire is kell figyelnünk. Mikor elterveztük a kicsit, akkor Ő kijelentette, hogy nem akar tesót. Azt hittem, ez a dolog majd változni fog, ha megszületik, de sajnos nem. Folyton sír, meg hisztizik, meg utálja a húgát. Nagyon fáj, hogy ezt látom. Beszéltünk Vele, azt mondja, tönkretettem az életét. Adtam Neki időt, de teljesen elfordult tőlünk, egyszerűen kikelt magából, alig van itthon, ha tiltom, hogy ne menjen, én vagyok a rossz. Gyűlöli a saját testvérét. Eddig vártam, hátha jobb lesz, de sajnos nem. Félek, hogy valami hülyeséget csinál. Nagyon kérlek, adjatok tanácsot.

egy elkeseredett anyuka


2010. aug. 22. 19:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%

Érdekes,akinek lesz kisebb tesója az általába nem vágyik rá.Akinek meg lehet,az meg nem kapja meg.Mint például én.

Hát eléggé elkényeztetett lányotok van!

Több közös programot és beszélgetést javaslok,ha van rá lehetőséged.

2010. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok. Bocs, a 19.53-ra mondtam.
2010. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%

én is 16 éves vagyok,bár nem egyke vagyok,van még két testvérem,de szerintem belehalnék abba,hogyha születne egy testvérem.

és nem azért,mert nem kapnék annyi törődést/szeretetet/pénzt stb. mint ő hanem azért,mert nagyon nagy gondok vannak vele,és további problémákat is felvetne,mint például:elmennek valahova,de nekem kell vigyázni rá,etetni,itatni stb,meg ahogy hisztizik azt is meg kell még hallgatnom,és igy nem mehetnék sehová sem.

a másik meg az,hogy az állandó visítozásától alig tudnék tanulni,tvzni,zenéthallgatni,olvasni,szóval mindenben meggátolna.


de ha a ti babátok nyugodt,nem sírós,és nem ilyen problémás,akkor vedd úgy,hogy a válaszom meg sem született:)


16.F

2010. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

Engem is nagyon rosszul érintett hogy kis tesóm született és nem kaptam annyi figyelmet mint előtte.Sokszor nem akartam otthon lenni és hallgatni a kicsit, tudni hogy ott van helyettem is.Úgy éreztem hogy nincs rám szükségük, hiszen a babával új életet kezdek és rólam meg felejtkeznek.Aztán jó pár év múlva megbékéltem öcsémmel annyira már nem zavart, de mai napig fáj hogy nem én vagyok az egyetlen nekik osztoznom kell a szereteten.

18L

2010. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
85%

ÉN szeretném megvédeni a lányt is egy kicsit. Aki azt mondta, hogy képeld fel, nyilván nincs tisztába azzal, hogy a te lányod, hogy nevelkedett. Én is egyke vagyok. Nem vagyok elkényeztetett kis liba, de én sem akartam soha tesót. Amíg kicsi voltam mindig szerettem volna, egészen 10 éves koromig. Nem tudom miért van, hogy nem szeretnék/ szerettem volna.

A lányod most féltékeny. Nem tudja feldolgozni, hogy már nem csak ő van. Eddig övé volt az összes szeretet, figyelem. Eddig csak ő volt. Én megértem. Tudom milyen a kapcsolat egy egyke gyerek és a szülei közöztt. Sokkal jobban anyukámékhoz vagyok nőve, mint azok akiknek van tesójuk. Átérzem.

Én is féltékeny lennék a tesómra, de nem amiatt, hogy ő van, hanem azért mert így nem csak én vagyok. Ez kicsit önzés is, de aki ebben nőtt fel, nehezen vált.

Szerintem beszélgess vele sokat. Próbáld meg vele az eddigi kapcsolatot fenntartani. Csinálj vele olyan programokat mint eddig. Hidd el ha látja, hogy a pici a ti eddigi kapcsolatotokat nem befolyásolja semmiben, el fogja fogadni őt is és megszereti.

2010. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%
Azok akik azt írták hogy képeld fel, meg hogy hisztérika, el vannak tájolva! Tipikusan azok az emberek, akik úgy gondolják, hogy ti vagytok a szülők, a gyerek meg kussoljon! Csakhogy ez nem így működik! A gyerek teljes jogú tagja a családnak, és ő már 16 éves, tehát nem kicsi. Kifejtette a véleményét, de nem vettétek figyelembe. Igazából úgy gondolom, hogy ezt ti rontottátok el, mert nem egészséges ekkora korkülönbséget hagyni testvérek között! Akkor kellett volna kistestvért vállalni, amikor még a másik is viszonylag kicsi volt, az ilyen gyerekek sokkal könnyebben tolerálják ezt a helyzetet, mivel gyakorlatilag igazi testvért kapnak, játszótársat!!! DE egy nagyobb gyerek, mint a lányod, már nem a kispajtása lesz, hanem a bébiszittere! Én pedig nem hibáztatom, ha 16 évesen nem gyerekpesztrálással akarja tölteni az idejét, nem akarja hallgatni az állandó sírást-visítást, felébredni éjszaka, csendben lenni nehogy felébressze, stb... mert egy kisbaba ezekkel jár! Nem beszélve arról, hogy 16 évesen pont egy kritikus időszakát éli az életének, ilyenkor a legtöbb tinivel gondok vannak, kistestvértől függetlenül. Lázadnak, hisztiznek, ez szinte mindegyikükkel így van. Gondolhatod hogy megzavarta most ez a dolog! És valóban vannak olyanok is, akik egyszerűen utálják a gyerekeket! Ezt nem lehet kiirtani belőlük! Én is ilyen vagyok, pedig 4 éves voltam, amikor az öcsém megszületett, de már akkor viszolyogtam tőle, amíg nem kezdett el járni, hozzá sem értem! :S 24 vagyok, és a mai napig utálom a gyerekeket. Azt mondom, hogy nem kell ezt erőltetni, nem kell közös programokat szervezni, és nem kell kétségbeesetten győzködni! Hagyni kell, ne tukmáljátok a dolgot, és főleg ne fogjátok be felvigyázónak, viszont éreztessétek vele, hogy még mindig nagyon fontos nektek! Meglehet, hogy előbb-utóbb magától megenyhül, de ha erőszakoskodtok, akkor a kicsi csak konfliktusforrás lesz a számára, és csak azért is elutasítja majd! Szerintem... Míg egy kisgyereknek általában élmény a testvér születése, egy tinédzser plusz gondként élheti meg!
2010. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
17%

Most akkor hadd szólaljak meg én is kicsit, sajnos a lányod ELLEN. Én is 16 voltam, mikor megszületett a tesóm.... érdekes módon én fel tudtam fogni, hogy nem az apokalipszis jött el, pedig én is el voltam kényeztetve rendesen. Azok alapján, amiket írtál, kedves Kérdező, nem a neveléssel volt baj. Bocsánat, hogy ilyet írok, de a lányotok most vagy egy hülye pi.csa, vagy szörnyen, de szörnyen nehéz a felfogása (mondhatnám, hogy hülye, de látatlanban nem mondok ilyet senkire).

El kéne neki magyarázni, hogy nem ő a világ közepe, a kistestvér képtelen magáról gondoskodni, sok-sok szeretet és törődés kell neki, azt is el kéne mondani, hogy jelenleg úgy viselkedik, mint egy 3 éves. Örülnie kéne, hálát adni az égnek, hogy törődtök vele, nyilvánvalóan mindent megkap, amit kér (direkt nem azt írom, hogy "amire szüksége van"), ennyi idősen illene, sőt, elvárható, hogy felfogja a helyzetet. Ezen kívül ez főként a Ti életetek a pároddal (persze, az övé is), de szerintem a számlákat, a telefonját, a ruháit, a kajáját, MINDENÉT Ti fizetitek és (megint csak az írásaid alapján) nem hiszem, hogy úgy vállaltatok volna babát, hogy jó, akkor eddig volt X összeg a gyerekre, most az X összeg 90%-át elvesszük a nagyobbtól és a kicsire költjük. Gondolom, mindent megkap... Ne hagyd, hogy kiakasszon, valószínűleg valamiféle rózsaszín ködben él, amiben ha ő elég ideig játssza a sértett hercegkisasszonyt, akkor "visszaadjátok" a babát... Csodálatos dolog, ami veletek történt, az is csodálatos, hogy egy 16 éves lány mellett (aki nyilván nem 2 Forint havonta), meg tudjátok engedni magatoknak, hogy még egy picit vállaljatok. Ne felejtsd el, hogy ez a Ti boldogságotok, ne hagyjátok, hogy elrontsa!!! Ebben az esetben, sajnos, vagy nem sajnos, de az Ő dolga, hogy alkalmazkodjon, segítsen a kicsinél.... Lehet lepontozni, ez az én véleményem, de legalább azzal ne jöjjön senki, hogy én nem tudom beleképzelni magam az életébe...

(Én már akkor sem voltam egyke, van egy bátyám, ő is 16 volt, mikor megszülettem, de nem nagyon volt ott mellettem napi szinten, inkább idősebb haver volt mindig, mint testvér.)


22/L

2010. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
12%

16 évesen már kéne annyi tapintat, udvariaság hogy minimum egy csokrot visz az anyának, és lenyeli a keserű pirulát hogy nem ő a világ közepe. 2 év múlva dolgozni megy ott is hisztizni fog mert az anyú nem fogja a kezét, vagy durcizni fog ha fel kell mossni.

Ne dölj be a hisztinek kezeld felnötként érzelmileg önálosodnija kell hid el a legnagyobb hülyeség amit csinál az hogy leisza magát 1 bulin.

2010. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy kistesó érkezéséről még a legkisebb gyerekeket is meg kell kérdezni. Ha úgy látszana, hogy a nagynak a kicsi érkezése egy megrázkódtatást jelentene, akkor talán nem is kéne a kistesó. De ha akarja, akkor miért ne? Sose helyeseltem, hogyha a kistesó a téma, akkor a nagy véleménye alig ér valamit. Hisz igazából ő az aki ezt "elszenvedné", neki kell mindenben osztoznia, az ő kis szférájába fog beférkőzni egy "idegen" (a nagynak az első időkben márpedig az). De már a lányod nagy, megérthetné kicsit a helyzetet, de viszont 2 év múlva a tesója iránt semmi kötelezettsége nem lesz, nem neki kell vele foglalkoznia, az ő élete elindul. Ezt még fel kell dolgoznia. Kitartást kívánok neki!
2010. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!