Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom utálja a kistesóját,...

Lányom utálja a kistesóját, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

16 éves a nagylány, fél éves a pici. A nagy megkap mindent ugyanúgy, mint eddig (figyelem, törődés), csak közben a picire is kell figyelnünk. Mikor elterveztük a kicsit, akkor Ő kijelentette, hogy nem akar tesót. Azt hittem, ez a dolog majd változni fog, ha megszületik, de sajnos nem. Folyton sír, meg hisztizik, meg utálja a húgát. Nagyon fáj, hogy ezt látom. Beszéltünk Vele, azt mondja, tönkretettem az életét. Adtam Neki időt, de teljesen elfordult tőlünk, egyszerűen kikelt magából, alig van itthon, ha tiltom, hogy ne menjen, én vagyok a rossz. Gyűlöli a saját testvérét. Eddig vártam, hátha jobb lesz, de sajnos nem. Félek, hogy valami hülyeséget csinál. Nagyon kérlek, adjatok tanácsot.

egy elkeseredett anyuka


2010. aug. 22. 19:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Van,aki nem szereti a gyerekeket.Még a saját tesóját sem.Nyilván úgy gondolja nem kap elég figyelmet.Az a sejtésem,két év múlva már nem fog otthon lakni.
2010. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Hisztis, elkényeztetett liba, féltékeny egy kisbabára...pff, már ne haragudj, de 16 évesen már felfoghatná a dolgokat normálisabban. Én felképelném, térjen észhez. Bocs ha megbotránkoztattalak...
2010. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem fogom felképelni, mert nem ilyen légkörben nevelkedett.
2010. aug. 22. 19:15
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Valamit elronthattatok, egy 16 éves lánynak nem ezen a szintem kéne lennie.
2010. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
ne képeld fel, de nem kényeztettétek el nagyon a lánykát?-mert nagyon érdekes, hogy 16 évesen nem érti meg azt, hogy a kisbaba több törődéssel és felelősséggel jár, és már nem ő van a középpontban:S
2010. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyke volt és most nem tudja elviselni, hogy meg kell osztoznia a figyelmen.
2010. aug. 22. 19:19
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

képzeld el, hogy te vagy ő! 16(!!) hosszú évig csak vele foglalkoztak, ő volt a középpontban, erre született egy testvére, és ahogy a tág rokonságban lenni szokott, mindenki a picire figyel. szerintem azt érzi, el van felejtve, esetleg már nem szeretitek. ha alapból nem bírja a kisgyerekeket (én is ilyen vagyok), rátesz még egy lapáttal.

a "te is fontos vagy"-szöveget egy ideig hanyagold, mert úgysem fogja elhinni. hagyd, hogy magában rendezze a dolgokat, találkozzon a barátaival, nem lehet kellemes neki egy folyton zengő házban lenni. egy barátnőm 12 volt, mikor megszületett a második öccse, volt, hogy tanulni sem tudott a ricsajtól.

halkan megjegyzem, számíthattál volna erre a "nem szeretem a kicsit"-reakcióra, ha már a tervnél kijelentette, ő nem akar tesót.

2010. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
83%

Nagyon sokat kell vele beszélgetni...megkérdezni miért nem szereti a húgát...bebizonyítani neki hogy ugyanúgy szeretve van!

Ez azért van mert most azt hiszi,őt nem szereti senki...

Sok közös programot kellene csinálni..megpróbálni összehozni!

sok sikert!:)

2010. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
16 év alatt egyedül nőtt föl, minden törődést ő kapott, hiszen egyke volt. Gondolom, el is van kényeztetve, ezért utálja a tesóját. Leültél már vele beszélni? Ha nem, akkor próbáld meg. Azt én sem nem javaslom, hogy felpofozd, egyrészt, mert undorítónak tartom, hogy egy SZÜLŐ megüsse a SAJÁT gyerekét, csak mert megteheti, másrészt még csak jobban el fog hidegülni, és lázadóbb lesz. Próbáld meg szerettetni vele a kicsit, tervezz több közös családi programot, amiben a picurka is tud szerepelni, csak megenyhül a lányod. :)
2010. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

16 év elég nagy korkülönbség.A tinédzser kor kellős közepén van,amikor egyébként sincs békében a világgal,a kistesóról a döntés pedig a feje fölött zajlott,megkérdezve ugyan,de a véleménye semmit nem ért.Eddig ő volt a családban mindenki szeme fénye,a gyerek,most pedig van még valaki,akiért a család és a rokonság rajong.Fel kell ezt dolgozni,hogy 16 év után bizony osztozni kell valakivel mindenben,ráadásul olyan valakivel,akit ő nem akart.Mert egy barátnőt maga választ az ember,egy tesót pedig kap,ha tetszik,ha nem.

Amit tenni tudsz,hogy még jobban figyelsz rá,hogy ne keveredjen rossz társaságba.Ha utál otthon lenni,akkor előfordulhat,hogy el kezd csavarogni,későn hazajárni stb.Fogjátok szigorúan,de legyen kivel beszélnie a dolgairól.Pl fiú ügyek,suli,hobbi stb.

Valószinüleg,ha a húga és ő is idősebb lesz a helyzet javulni fog.Őt most nem köti le a 24 órában síró huga,talán több mindent tudnak kezdeni egymással,ha a pici is idősebb lesz. Ő pedig lassan felnött lesz,változni fog a gondolkodása és a féltékenység is csillapodni fog.Addig figyeljetek rá is nagyon!

2010. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!